Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (24.5.): Bitcoin opäť útočí na $8000, väčšinu včerajšej straty zmazal

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

24.5.2019 – Bitcoin značnú časť svojej včerajšej straty už stihol zmazať a opäť útočí na hranicu 8000 dolárov. V zelených číslach sú aj altcoiny.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa včera prepadla k cene 7500 dolárov, no dlho na nej nevydržala. Bitcoin je oproti štvrtku v pluse vyše tri percenta a aktuálne je tesne pod úrovňou 7900 dolárov. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je v pluse takmer 7%.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum posilnila rovnako ako Bitcoin o vyše 3%. Aktuálne stojí jedno ETH niečo vyše 246 dolárov. Z týždenného hľadiska je to voči doláru o 1,8% viac než minulý piatok, no zároveň ide o stratu voči Bitcoinu takmer 5%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena posilnila len o 2% na necelých 0,38 USD. Z týždenného hľadiska je v mínuse voči doláru 2% a voči Bitcoinu v strate až 8%.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Za posledný deň sa najviac darilo kryptomenám Waves (+24%), Holo (+13%), Chanlink (+11%), Huobi Token (+12%) či NEM (+10%). Osobitne treba zmieniť rast kryptomeny Aurora, ktorej cena vyletela o neuveriteľných 97%! V mínuse voči doláru aktuálne nie sú žiadne popredné kryptomeny.

Z týždenného pohľadu zaznamenali najväčší zisk Bitcoin SV (+65%), spomínaná Aurora (+65%), BitTorrent (+57%), Holo (+47%) a Binance Coin (+28%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia je na úrovni 245 miliárd dolárov, čo je o 9 miliárd viac než v piatok. Medzitým dominancia Bitcoinu klesla z 57.1% na 56.8%, čo sa premietlo v posilňovaní viacerých altcoinov.

Objem obchodovania je podľa CoinMarketCapu aktuálne na hodnote 71 miliárd dolárov, pričom iba volume Bitcoinu tvorí 23 miliárd. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC očistené o dáta neregulovaných búrz na úrovni 855 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.