Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (23.9.): BAKKT spustený, ako reagovala cena?

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

23.9.2019 – Dlho očakávaný BAKKT bol dnes úspešne spustený, no s cenou bitcoinu to zatiaľ nepohlo. Tento fundament je v nej pravdepodobne totiž už dávno zarátaný.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil len mierne – o 0,5% a nedá sa teda povedať, že by spustenie Bakktu, kde sa obchodujú prvé bitcoin futures viazané na reálne bitcoiny, nejako s jeho cenou zamávalo. Je veľmi pravdepodobné, že tento fundament je v cene bitcoinu už dávno zohľadnený a k ďalšiemu rastu ceny BTC pomôže až postupne. Z týždenného pohľadu je aktuálna cena bitcoinu približne 10 000 dolárov o 3,5% nižšia, než minulý pondelok ráno.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti včerajšku o pol percenta a v porovnaní s cenou spred 7 dní je v pluse 8 percent. ETH sa aktuálne predáva za 209,50 USD.

eth

XRP (Ripple)

XRP kleslo o 2 percentá na 0,273 USD. Z týždenného pohľadu je tretia najhodnotnejšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie v pluse štyri percentá.

xrp

Top skokani a prepadáky

Za skokanov dňa môžeme označiť dve kryptomeny – V Systems, ktorý posilnil o 11 percent a Waves, ktorý vyletel až o 18%. Ostatné altcoiny zväčša konsolidovali okolo svojej ceny, alebo mierne oslabovali. Výraznejší prepad evidujeme u Tron (-5,5%), 0x (-7%) a Algorand (-6,5%).

Z týždenného pohľadu výrazne posilnili Stellar (+13%), IOTA (+12%), Chainlink (+12%), BAT (+15,5%), no absolútnymi skokanmi týždňa sú predovšetkým 0x (+42%) a hlavne ABBC Coin (+137%). Naopak výrazne straty evidujeme u Cosmos (-18%) a KuCoin Shares (-15%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu sa stále drží nad 260 miliardami dolárov. Aktuálne je o 3 miliardy vyššie. Dominancia bitcoinu sa dostala opäť nad 68%, čo spôsobilo menšie oslabovanie väčšiny altcoinov voči BTC. Volume je stále nízke – len 47 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s  bitcoinom len 13 miliárd. Onchainfx.com dokonca uvádza reálne volume bitcoinu len 422 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.