Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (23.8.): Altcoiny posilňovali rýchlejšie než bitcoin

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

23.8.2019 – Posledných 24 hodín bolo v znamení mierneho rastu trhu. Viacerým vysoko kapitalizovaným altcoinom sa darilo viac než bitcoinu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o 1,5% a opäť sa dostal nad úroveň 10 tisíc dolárov. Jeho aktuálna cena 10 150 dolárov je takmer identická s tou spred 7 dní. Za posledný týždeň bol bitcoin najnižšie na cene 9 800 USD a najvyššie na hodnote necelých $11k.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti štvrtku o 3 percentá na 191,5 USD. Je to o necelé štyri percentá vyššia hodnota než minulý piatok.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP posilnila za posledný deň o dve percentá na 0,27 USD. V porovnaní s minulým týždňom je v pluse 3,5% voči doláru.

xrp

Top skokani a prepadáky

Na trhu nájdeme niekoľko altcoinov, ktoré pomerne výrazne posilnili. Suverénnymi top skokanmi sú Ethereum Classic (+18,5%) a ICON (+16%). Za zmienku stojí rast Ravencoin (+10%), Insight Chain (+9%), BAT (+6%), Tron (+6,5%) či Cardano (+6%).

Z týždenného pohľadu sa najlepšie vedie Ethereum Classic (+33%) a Hypercash (+40%). Výrazný prepad naopak evidujeme u Algorand (-20%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla o 6 miliárd dolárov na 265 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu medzitým mierne klesla o 0,3% na 68.4%.

Volume trhu je 54 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom len 15 miliárd dolárov. Onchainfx.com, ktorý reportuje len údaje popredných rešpektovaných búrz, uvádza reálne volume bitcoinu len 680 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne