Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (23.8.): Altcoiny posilňovali rýchlejšie než bitcoin

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

23.8.2019 – Posledných 24 hodín bolo v znamení mierneho rastu trhu. Viacerým vysoko kapitalizovaným altcoinom sa darilo viac než bitcoinu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o 1,5% a opäť sa dostal nad úroveň 10 tisíc dolárov. Jeho aktuálna cena 10 150 dolárov je takmer identická s tou spred 7 dní. Za posledný týždeň bol bitcoin najnižšie na cene 9 800 USD a najvyššie na hodnote necelých $11k.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti štvrtku o 3 percentá na 191,5 USD. Je to o necelé štyri percentá vyššia hodnota než minulý piatok.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP posilnila za posledný deň o dve percentá na 0,27 USD. V porovnaní s minulým týždňom je v pluse 3,5% voči doláru.

xrp

Top skokani a prepadáky

Na trhu nájdeme niekoľko altcoinov, ktoré pomerne výrazne posilnili. Suverénnymi top skokanmi sú Ethereum Classic (+18,5%) a ICON (+16%). Za zmienku stojí rast Ravencoin (+10%), Insight Chain (+9%), BAT (+6%), Tron (+6,5%) či Cardano (+6%).

Z týždenného pohľadu sa najlepšie vedie Ethereum Classic (+33%) a Hypercash (+40%). Výrazný prepad naopak evidujeme u Algorand (-20%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla o 6 miliárd dolárov na 265 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu medzitým mierne klesla o 0,3% na 68.4%.

Volume trhu je 54 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom len 15 miliárd dolárov. Onchainfx.com, ktorý reportuje len údaje popredných rešpektovaných búrz, uvádza reálne volume bitcoinu len 680 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.