Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (23.7.): Bitcoin sa prepadol o 5%, top skokanom CRO

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Bitcoin sa aktuálne zubami-nechtami drží na päťcifernej hodnote. Altcoiny padajú taktiež.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin sa za posledných 24 hodín prepadol o 5 percent a aktuálne sa obchoduje tesne nad hodnotou 10 tisíc dolárov, ktorú si zatiaľ drží. Z týždenného pohľadu je v mínuse už 6,5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla ešte o čosi výraznejšie – o 5,5% na 213 dolárov. Za posledných 7 dní je Ethereum rovnako ako Bitcoin v mínuse 6,5%.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP stratila za posledný deň 4,5% svojej hodnoty a aktuálne sa jedno XRP predáva za 0,31 USD. Z týždenného pohľadu je XRP presne tam, kde minulý utorok.

xrp

Top skokani a prepadáky

Absolútnym skokanom dňa Crypto.com chain (CRO), ktorého cena vyletela o 30%, čím zmazala všetky straty z posledných dní. V zelených číslach skončil aj HedgeTrade (+15%), Lisk (+7%), Houbi Token (+3%) a V Systems (+2%).

Výrazne prepady sledujeme u Cardano (-8%), Tron (-14%),  Litecoin (-8%), Cosmos (-10%), Ontology (-9%), BitTOrrent (-10%), Ravencoin (-10%) či Aurora (-10%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je v čase písania textu na hodnote 277 miliárd dolárov, čo je o 13 miliárd menej než v pondelok. Dominancia BTC zostala na 65.2% a volume je 55 miliárd USD. Z toho tvorí obchodovanie s bitcoinom 16 miliárd.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.