Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (23.6.): Bitcoin prekonal $11 000, teraz sa nadychujú altcoiny

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

23.6.2019 – 11 147 dolárov, to je nový tohtoročný cenový rekord Bitcoinu. V posledných hodinách však nechal BTC priestor aj altcoinom, ktoré sa nadýchli a začali mazať straty.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu v priebehu posledných 24 hodín vytvorila nový tohtoročný cenový rekord 11 147 USD. Vlastne ide o rekord za posledných 16 mesiacov, keďže cena BTC bola vyššie naposledy 6. marca 2018. Následne BTC mierne oslabil a aktuálne sa obchoduje za približne 10 700 USD, čo je približne rovnaká cena ako včera. Z týždenného pohľadu je to nárast o 18%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum stúpla oproti včerajšku o dve percentá na 313 dolárov. Za týždeň je ETH v pluse 15%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena XRP, tokenu spoločnosti Ripple, posilnila za posledný deň až o 5% a vyletela na 0,48 USD. Je to o takmer 15 percent viac než pred týždňom.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

V priebehu posledných hodín po miernej korekcii poskytol Bitcoin priestor altcoinom, aby dohnali aspoň časť straty v páre s BTC. Viaceré z nich zaznamenali viac než 5% nárasty v dolárovom aj bitcoinovom vyjadrení.

Najvýraznejšie poskočilo NEO, ktorého hodnota vzrástla až o krásnych 23%. Za zmienku však stojí aj rast Bitcoin Cash (+10%), Bitcoin SV (+8%), Cardano (+7%), IOTA (+7%), Ontology (+9%) či Bytom (+8%). Oslabenie evidujeme u Binance Coin (-3,5%), Crypto.com chain (-6%) a Bytecoin (-5%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 326 miliárd dolárov, čo je o ďalšie 4 miliardy viac než v sobotu. Dominancia BTC však klesla k 58,4%, teda o 0,8%, čo poskytlo altcoinom príležitosť zmazať časť strát  páre s BTC. Pri ďalšom cenovom raste Bitcoinu však nemožno vylúčiť aj jeho ďalší nárast dominancie na trhu.

Pokiaľ ide o volume (objemy obchodovania) to je údajne až takmer 90 miliárd dolárov. Obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 25 miliárd. Onchainfx.com, ktorý reportuje len údaje popredných búrz, udáva reálne volume na úrovni 2,1 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne