Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (23.5.): Bitcoin padá, krvácajú najmä altcoiny

Článok

prehlad-trhu-btc
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

23.5.2019 – Dnešné ráno je v znamení oslabovania cien kryptomien. Pád hodnoty Bitcoinu vyvolal reťazovú reakciu, na základe ktorej klesajú ceny všetkých altcoinov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu padla oproti včerajšku o 4% na 7600 dolárov, čo je zároveň o takmer 6% menej, než bola cena BTC pred 7 dňami.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum oslabilo za posledných 24 hodín až o 7,5% a aktuálne sa obchoduje za 238 dolárov. Z týždenného pohľadu ide o prepad vyše 8,5%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Ešte výraznejšiu stratu – takmer 8% – evidujeme u XRP. Ripple je na tom z týždenného pohľadu o dosť horšie než Bitcoin a Ethereum – oslabilo až o 17%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Na trhu aktuálne nájdeme len jednu poprednú kryptomenu, ktorá skončila v priebehu posledného dňa v zelených číslach – ide o jedného z najväčších skokanov tohto roka Crypto.com Chain (CRO), ktorý posilnil o ďalších 10% a je už 23. najhodnotnejším “altom” na trhu.

Viaceré altcoiny stratili vyše 10% svojej dolárovej hodnoty. Patria medzi ne Cardano (-10%), Bitcoin SV (-12%), IOTA (-10,5%), Cosmos (-10%), Qtum (-11%), Holo (-11%), BitTorrent (-11%), RavenCoin (-11%), IOST (-11%) či Ox (-10%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 236 miliárd dolárov, čo je o 13 miliárd menej než v stredu. Dominancia Bitcoinu medzitým stúpla z 56,3% na 57,1%, čo sa prejavuje na vyššie spomínanom páde altcoinov.

Volume je podľa CoinMarketCapu 77 miliárd dolárov. Z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 25 miliárd. Onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len údaje popredných búrz, tvrdí, že reálne objemy obchodovania s Bitcoinom sú na úrovni 1 miliardy.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.