Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (22.8.): Bitcoin sa prepadol pod $10 000

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

22.8.2019 – Bitcoin pokračuje v oslabovaní a aktuálne sa obchoduje za menej než 10 tisíc dolárov. Altcoiny oslabujú o čosi pomalšie.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin aktuálne stojí niečo  vyše 9 900 dolárov, čo je o vyše 2,5% menej než včera. Z týždenného pohľadu je však kuriózne v miernom pluse, keďže minulý štvrtok bola jeho cena ešte o pár desiatok dolárov nižšie. Za posledných 24 hodín bol najnižšie na cene 9 850 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla za posledných 24 hodín o 1,5% na 186 dolárov. Za týždeň je v miernom pluse 0,66%. Voči bitcoinu je Ethereum za týždeň v pluse pol percenta.

eth

XRP (Ripple)

XRP oslabilo voči doláru oproti včerajšku o 0,66% na 0,265 dolárov. Z týždenného pohľadu je v pluse 0,5% voči doláru a tiež v zanedbateľnom pluse voči bitcoinu.

xrp

Top skokani a prepadáky

Voči doláru oslabovala za posledných 24 hodín drvivá väčšina kryptomien. Z tých vyššie kapitalizovaných sa v zelených číslach udržali len BAT (+4%), Aurora (+5%) či 0x (+5%).

Veľké oslabovanie evidujeme u UNUS SED LEO (-7%), Chainlink (-5,5%), Cosmos (-5%), VSystems (-7%), Algorand (-6,5%) či HyperCash (-5%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 259 miliárd dolárov. Klesá však druhý deň v rade aj dominancia bitcoinu – ktorá je na úrovni 68,7% (v utorok bola 69.1%). Volume trhu je podľa CoinMarketCapu 59 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s BTC 18,5 miliardy $. Onchainfx.com reportuje reálne objemy obchodovania s bitcoinom na úrovni 1,2 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.