Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (22.8.): Bitcoin sa prepadol pod $10 000

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

22.8.2019 – Bitcoin pokračuje v oslabovaní a aktuálne sa obchoduje za menej než 10 tisíc dolárov. Altcoiny oslabujú o čosi pomalšie.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin aktuálne stojí niečo  vyše 9 900 dolárov, čo je o vyše 2,5% menej než včera. Z týždenného pohľadu je však kuriózne v miernom pluse, keďže minulý štvrtok bola jeho cena ešte o pár desiatok dolárov nižšie. Za posledných 24 hodín bol najnižšie na cene 9 850 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla za posledných 24 hodín o 1,5% na 186 dolárov. Za týždeň je v miernom pluse 0,66%. Voči bitcoinu je Ethereum za týždeň v pluse pol percenta.

eth

XRP (Ripple)

XRP oslabilo voči doláru oproti včerajšku o 0,66% na 0,265 dolárov. Z týždenného pohľadu je v pluse 0,5% voči doláru a tiež v zanedbateľnom pluse voči bitcoinu.

xrp

Top skokani a prepadáky

Voči doláru oslabovala za posledných 24 hodín drvivá väčšina kryptomien. Z tých vyššie kapitalizovaných sa v zelených číslach udržali len BAT (+4%), Aurora (+5%) či 0x (+5%).

Veľké oslabovanie evidujeme u UNUS SED LEO (-7%), Chainlink (-5,5%), Cosmos (-5%), VSystems (-7%), Algorand (-6,5%) či HyperCash (-5%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 259 miliárd dolárov. Klesá však druhý deň v rade aj dominancia bitcoinu – ktorá je na úrovni 68,7% (v utorok bola 69.1%). Volume trhu je podľa CoinMarketCapu 59 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s BTC 18,5 miliardy $. Onchainfx.com reportuje reálne objemy obchodovania s bitcoinom na úrovni 1,2 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne