Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (22.6.): Neuveriteľné, Bitcoin atakoval už $11 000!

Článok

bitcoin-10k
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

22.6.2019 – Keď sme včera písali, že Bitcoin je blízko ceny 10 tisíc dolárov, netušili sme, že na druhý deň budeme písať už o cene $11 000. Začína FOMO?

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa prvýkrát od 7. marca 2018 obchoduje nad hodnotou 10 tisíc dolárov. Kráľ kryptomien v priebehu posledných 24 hodín posilnil o krásnych 10 percent a aktuálne stojí už 10 700 dolárov. Pred pár hodinami bola však jeho cena ešte vyššia – takmer 10 900 USD. Z týždenného pohľadu je BTC už v 24-percentom pluse.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum podobne ako ostatné altcoiny posilnilo voči doláru, no kleslo v páre s BTC. V dolárovom vyjadrení stojí už 305 USD, čo je o 8 percent viac než včera a o 15% viac než minulú sobotu. Proti BTC stratilo 1,5% (za týždeň 7 percent).

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

XRP pridalo na svojej hodnote 3,5% a aktuálne sa obchoduje za 0,453 USD. Je to o 11 percent viac než pred siedmimi dňami. Ak sa pozrieme na porovnanie s Bitcoinom tak XRP stratilo za posledný deň takmer 6 percent a z týždenného pohľadu je v mínuse už desať percent.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

V prvej 50-ke kryptomien nájdeme len dve, ktoré posilnili výraznejšie než Bitcoin a teda zostali v páre s ním v pluse. Išlo však o coiny s omnoho-omnoho nižšou kapitalizáciu – MonaCoin (+12,5%) a ByteCoin (+11%). Ostatné altcoiny posilňovali voči doláru, no voči Bitcoinu oslabovali. Ak ste teda väčšinou altcoinovými investormi, aktuálne vás pohľad na portfólio pravdepodobne až tak neteší. Rastie síce hodnota vašej investície v dolároch, no voči Bitcoinu strácate.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia je už na úrovni 322 miliárd dolárov. Ide o neuveriteľný skok 23 miliárd za jeden jediný deň. Dominancia Bitcoinu medzitým stúpla už na 59.2%, teda o ďalších 1,5%. To na je na povahu trhu naozaj veľmi veľa a odzrkadľuje sa to na stratách altcoinov voči BTC.

Volume je aktuálne 80 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s BTC tvorí z tohto balíčka 25 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume Bitcoinu len popredných búrz 2,3 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.