Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (22.6.): Neuveriteľné, Bitcoin atakoval už $11 000!

Článok

bitcoin-10k

22.6.2019 – Keď sme včera písali, že Bitcoin je blízko ceny 10 tisíc dolárov, netušili sme, že na druhý deň budeme písať už o cene $11 000. Začína FOMO?

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa prvýkrát od 7. marca 2018 obchoduje nad hodnotou 10 tisíc dolárov. Kráľ kryptomien v priebehu posledných 24 hodín posilnil o krásnych 10 percent a aktuálne stojí už 10 700 dolárov. Pred pár hodinami bola však jeho cena ešte vyššia – takmer 10 900 USD. Z týždenného pohľadu je BTC už v 24-percentom pluse.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum podobne ako ostatné altcoiny posilnilo voči doláru, no kleslo v páre s BTC. V dolárovom vyjadrení stojí už 305 USD, čo je o 8 percent viac než včera a o 15% viac než minulú sobotu. Proti BTC stratilo 1,5% (za týždeň 7 percent).

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

XRP pridalo na svojej hodnote 3,5% a aktuálne sa obchoduje za 0,453 USD. Je to o 11 percent viac než pred siedmimi dňami. Ak sa pozrieme na porovnanie s Bitcoinom tak XRP stratilo za posledný deň takmer 6 percent a z týždenného pohľadu je v mínuse už desať percent.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

V prvej 50-ke kryptomien nájdeme len dve, ktoré posilnili výraznejšie než Bitcoin a teda zostali v páre s ním v pluse. Išlo však o coiny s omnoho-omnoho nižšou kapitalizáciu – MonaCoin (+12,5%) a ByteCoin (+11%). Ostatné altcoiny posilňovali voči doláru, no voči Bitcoinu oslabovali. Ak ste teda väčšinou altcoinovými investormi, aktuálne vás pohľad na portfólio pravdepodobne až tak neteší. Rastie síce hodnota vašej investície v dolároch, no voči Bitcoinu strácate.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia je už na úrovni 322 miliárd dolárov. Ide o neuveriteľný skok 23 miliárd za jeden jediný deň. Dominancia Bitcoinu medzitým stúpla už na 59.2%, teda o ďalších 1,5%. To na je na povahu trhu naozaj veľmi veľa a odzrkadľuje sa to na stratách altcoinov voči BTC.

Volume je aktuálne 80 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s BTC tvorí z tohto balíčka 25 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume Bitcoinu len popredných búrz 2,3 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne