Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (22.5.): Šialený rast Bitcoin SV, Bitcoin stagnuje

Článok

prehlad-thu-bitcoin-22-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

22.5.2019 – Posledný deň bol najmä v znamení obrovskej pumpy na Bitcoin SV. Cena najhodnotnejšej kryptomeny Bitcoinu sa výraznejšie nezmenila.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa v priebehu posledných 24 hodín pohybovala v rozmedzí 7850 dolárov až 8050 USD a aktuálne sa obchoduje za približne $7900. je to zhruba rovnaká hodnota ako včera o takomto čase a zároveň o percento menej, než pred týždňom.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum posilnila oproti včerajšku o 2,5% na 257 dolárov. Za posledných 7 dní je v pluse 14%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena Ripple stúpla o 1,5% na 0,39 USD. Je to zároveň o takmer 7 percent menej, než pred týždňom.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Nepochybne najväčším skokanom dňa je Bitcoin SV, ktorý za posledný deň pridal na svojej hodnote k času písania tohto článku 76% a aktuálne stojí 111 dolárov. Spôsobila to informácia o tom, že Craig Wright, ktorý je hlavným predstaviteľom tejto kryptomeny, získal patent na Bitcoin whitepaper. Po medializovaní tejto správy vyletela hodnota Bitcoin SV až k vyše 130 dolárom.

Okrem Bitcoin SV zaznamenala pekný rast aj kryptomena Binance Coin (+10%), čo možno zas pripísať špekulácii o tom, že burza Binance čoskoro povolí obchodovanie na páku. Výrazný rast evidujeme aj u Bitcoin Gold (+20%), Chanlink (+11%), Bitcoin Diamond (+10%), Zilliqa (+15%) a DigiByte (+18%).

Výraznejšie straty dnes neevidujeme u žiadnej poprednej kryptomeny.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia celého kryptotrhu stúpla o 3,5 miliardy na 249 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu je 56,3%, čo je o 0,6% menej, než včera. Vidno to na raste vyššie spomínaných altcoinov a miernom oslabovaní ceny BTC.

Volume trhu je podľa CoinMarketCapu 80 miliárd dolárov, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 25 miliárd. Onchainfx vo svojom indexe uvádza, že reálne objemy obchodovania s BTC sú len 870 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.