Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (21.8.): Bitcoin opäť padá a s ním aj celý trh

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii. 

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín stratil 5 percent svojej hodnoty a aktuálne sa obchoduje za 10 250 dolárov. Je to o 3,5% nižšia hodnota než pred týždňom. Najvyššie bol za posledných 7 dní na cene 10 900 dolárov, najnižšie sa obchodoval za 9 700 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti doláru za posledný deň o 5,5% a v porovnaní s minulým týždňom je v mínuse takmer 9 percent. Aktuálna hodnota ETH je 189 dolárov. V páre s BTC je ETH za týždeň v mínuse 5,5%.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila za posledných 24 hodín o 4,5% a za týždeň o 9,5%. Jej cena je aktuálne 0,266 USD. V páre s bitcoinom je XRP za posledných 7 dní v mínuse 6%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Popredné altcoiny sú kompletne v červených číslach, až na dve, ktorým sa podarilo rásť. Top skokanom dňa je Ethereum Classic (+10%). Druhým altcoinom, ktorý skončil v zelenom je PundiX (+3%).

Výrazné straty evidujeme u Monero (-7,5%), Chainlink (-6,5%), Algorand (-11%), Lisk (-6%), Bitcoin Diamond (-8%0, Energi (-7%) či Egretia (-9%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 266 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu klesla z 69.1% na 68.9%, čo znamená, že bitcoin oslaboval o čosi výraznejšie, než zvyšné altcoiny.

Volume je 56 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 17 miliárd dolárov. Onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len reporty popredných rešpektovaných búrz, uvádza reálne volume BTC na úrovni 1 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne