Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (21.8.): Bitcoin opäť padá a s ním aj celý trh

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii. 

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín stratil 5 percent svojej hodnoty a aktuálne sa obchoduje za 10 250 dolárov. Je to o 3,5% nižšia hodnota než pred týždňom. Najvyššie bol za posledných 7 dní na cene 10 900 dolárov, najnižšie sa obchodoval za 9 700 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti doláru za posledný deň o 5,5% a v porovnaní s minulým týždňom je v mínuse takmer 9 percent. Aktuálna hodnota ETH je 189 dolárov. V páre s BTC je ETH za týždeň v mínuse 5,5%.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila za posledných 24 hodín o 4,5% a za týždeň o 9,5%. Jej cena je aktuálne 0,266 USD. V páre s bitcoinom je XRP za posledných 7 dní v mínuse 6%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Popredné altcoiny sú kompletne v červených číslach, až na dve, ktorým sa podarilo rásť. Top skokanom dňa je Ethereum Classic (+10%). Druhým altcoinom, ktorý skončil v zelenom je PundiX (+3%).

Výrazné straty evidujeme u Monero (-7,5%), Chainlink (-6,5%), Algorand (-11%), Lisk (-6%), Bitcoin Diamond (-8%0, Energi (-7%) či Egretia (-9%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 266 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu klesla z 69.1% na 68.9%, čo znamená, že bitcoin oslaboval o čosi výraznejšie, než zvyšné altcoiny.

Volume je 56 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 17 miliárd dolárov. Onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len reporty popredných rešpektovaných búrz, uvádza reálne volume BTC na úrovni 1 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.