Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (21.7.): Tezos, Lisk, Bitcoin SV a ICON posilnili o vyše 10%

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

21.7.2019 – Bitcoin oproti včerajšku svoju cenu výraznejšie nezmenil. Niektoré altcoiny to využili na posilnenie svojej hodnoty voči doláru aj bitcoinu (BTC).

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 10  600 dolárov, čo je približne rovnaká cena, ako posledné dva dni. Z týždenného pohľadu, teda v porovnaní s minulou nedeľou, je v mínuse o 5 percent.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti včerajšku o pol percenta na 225,8 USD. Za týždeň je ETH stále v mínuse takmer 14%, čo je jedna z najhorších bilancií TOP50 kryptomien na trhu.

eth

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena XRP posilnila len nepatrne – o približne pol percenta – na 0,33 USD. V porovnaní s minulou nedeľou je v pluse necelé percento.

xrp

Top skokani a prepadáky

Ako sme spomínali už v titulku, top skokanmi dňa sú Bitcoin SV (+12%), Tezos (+10%), Lisk (+13%) a ICON (+15%). Za zmienku stojí aj rast Unus LEO (+7%) a Ontology (+7%).

Z týždenného pohľadu sú v najvýraznejšom pluse Bitcoin SV (+18%), Huobi Token (+9%), Lisk (+7,5%) a Tezos (+10%).

Väčšina kryptomien je však za posledných 7 dní v červených číslach. Najhoršie sú na tom Ethereum (-14%), EOS (-9%), Dash (-14%), Chainlink (-17%), Maker (-12%), ZCash (-14%), Crypto.com chain (-26%), BAT (-10%), BitTorrent (-10%), Icon (-22%)  a Bitcoin Diamond (-11%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodnote 290 miliárd dolárov, čo je o miliardu USD viac než v sobotu. Pokiaľ ide o dominanciu Bitcoinu, tá klesla tiež len nepatrne o 0,1% na 65.3%.

Volume je podľa CoinMarketCapu 62 miliárd USD, z toho tvorí obchodovanie s BTC 19 miliárd dolárov. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC podľa svojej metodiky, u ktorej berie do úvahy len údaje popredných búrz, na úrovni 1,4 miliardy $.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.