Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (21.5.): Bitcoin mierne oslabil, rast Holo o 35%

Článok

bitcoin-prehlad-trhu-21-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

21.5.2019 – Predchádzajúcich 24 hodín bolo pre Bitcoin zaujímavých, no v konečnom dôsledku je približne na úrovni z pondelka.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa za posledný deň hýbala v rozmedzí medzí  7650 dolármi až 8050 USD, no aktuálne je niekde okolo ceny 7950 USD, čiže približne tam, kde bola vo včerajšom rannom súhrne. Z týždenného pohľadu je Bitcoin v strate 1,5%.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum oslabila oproti včerajšku o necelé percento na necelých 250 dolárov. Za posledných 7 dní je stále v krásnom pluse 21%.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Token XRP sa aktuálne predáva za 0,39 dolára, čo je o 2 percenta menej, než o takomto čase včera. Z týždenného pohľadu je Ripple v pluse necelých 6 percent.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Ako už vyplýva z nadpisu tohto článku, top skokanom dňa je Holo (HOT), ktorého cena posilnila o 35%, vďaka čomu sa táto zaujímavá kryptomena posunula už na 34. miesto medzi najhodnotnejšími kryptomenami podľa trhovej kapitalizácie. Z týždenného pohľadu je HOLO v pluse už 56% (lepšie je na tom len Chainlink s vyše 60%).

Okrem Holo evidujeme zaujímavý rast za posledný deň aj u BitTorrentu (+23%), PundiX (+16%) a Chainlink (+12%). Výraznejšie neoslabila žiadna popredná kryptomena s výnimkou Tezos (-7%), ktorý je však v pluse 23% za posledný týždeň, čiže išlo skôr o očakávaniu korekciu.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla oproti včerajšku o zhruba jednu miliardu na 246 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu je na úrovni 56.9%, čo je o 0,1% menej, než včera.

Volume je aktuálne 77 miliárd dolárov, pričom objem obchodovania s Bitcoinom z toho tvorí 23 miliárd dolárov. Ako ti píšeme každý deň, aj dnes upozorňujeme, že čísla o volume nemusia byť vôbec presné, pretože mnohé burzy svoje čísla výrazne nafukujú. Pre ilustráciu onchainfx.com uvádza reálne volume Bitcoinu len 1,3 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.