Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (20.8.): Dominancia BTC opäť mieri k 70%

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

20.8.2019 – Kým bitcoin opäť rastie, altcoiny zväčša oslabujú voči bitcoinu. Dominancia BTC opäť mieri k 70%.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o 3,5% na 10 800 dolárov. V porovnaní s minulým týždňom je však stále v mínuse 5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti včerajšku o 2 percentá na 200 dolárov. Z týždenného pohľadu je voči doláru v mínuse 5% a v páre s BTC v miernom pluse 0,5%.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP stratila za posledných 24 hodín 2,5% svojej hodnoty a klesla na približne 0,28 USD. Za týždeň je XRP v mínuse 6,5 voči doláru a 1,5% v páre s bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Len tri kryptomeny z TOP50 posilnili za posledný deň výraznejšie než Bitcoin. Ide o Bitcoin Diamond (+5%), Energi (+6%) a Monero (+4%). Všetky ostatné altcoiny za posledný deň rástli pomalšie voči doláru, alebo skončili v červených číslach. Výraznejšie sa prepadol najmä Lisk (-4,5%), Hypercash (-10%) a najmä Egretia (-22%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na úrovni necelých 280 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu na 69.1%, teda na najvyššej úrovni od marca 2017. Volume trhu je stále “prázdninové” – len okolo 50 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom okolo 16 miliárd.  Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC podľa svojej prísnejšej metodológie na úrovni 1,1  miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.