Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (20.8.): Dominancia BTC opäť mieri k 70%

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

20.8.2019 – Kým bitcoin opäť rastie, altcoiny zväčša oslabujú voči bitcoinu. Dominancia BTC opäť mieri k 70%.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o 3,5% na 10 800 dolárov. V porovnaní s minulým týždňom je však stále v mínuse 5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti včerajšku o 2 percentá na 200 dolárov. Z týždenného pohľadu je voči doláru v mínuse 5% a v páre s BTC v miernom pluse 0,5%.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP stratila za posledných 24 hodín 2,5% svojej hodnoty a klesla na približne 0,28 USD. Za týždeň je XRP v mínuse 6,5 voči doláru a 1,5% v páre s bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Len tri kryptomeny z TOP50 posilnili za posledný deň výraznejšie než Bitcoin. Ide o Bitcoin Diamond (+5%), Energi (+6%) a Monero (+4%). Všetky ostatné altcoiny za posledný deň rástli pomalšie voči doláru, alebo skončili v červených číslach. Výraznejšie sa prepadol najmä Lisk (-4,5%), Hypercash (-10%) a najmä Egretia (-22%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na úrovni necelých 280 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu na 69.1%, teda na najvyššej úrovni od marca 2017. Volume trhu je stále “prázdninové” – len okolo 50 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom okolo 16 miliárd.  Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC podľa svojej prísnejšej metodológie na úrovni 1,1  miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne