Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (20.7.): Top skokanmi Tron a Bitcoin SV

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

20.7.2019 – V priebehu posledných 24 hodín Bitcoin cenu výrazne nezmenil. Altcoinom sa podarilo mierne rásť.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin je oproti včerajšku v miernom pluse necelého percenta, keď sa aktuálne obchoduje za 10  600 dolárov. V porovnaní s minulou sobotou je to o takmer deväť percent menej.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti doláru o dve percentá na 227 dolárov. Z týždenného pohľadu je však vo veľkej strate 17 percent.

eth

XRP (Ripple)

XRP posilnilo oproti včerajšku o takmer tri percentá na 0,33 USD. Za posledných 7 dní je v strate okolo 2,5%, čo je lepšia bilancia, než u väčšiny ostatných kryptomien.

xrp

Top skokani a prepadáky

Ako vyplýva už z titulku, najviac sa darilo Bitsoin SV (+13%) a Tronu (+12%). Za zmienku stojí aj rast Binance Coin (+5%), Cardano (+7%), Dash (+7%), NEO (+6%), IOTA (+6,5%), BitTorrent (+7%), Ravencoin (+8%) či OmiseGo (+7%).

Z týždenného pohľadu jedinými kryptomenami v TOP50, ktoré sú v zelených číslach, sú V Systems (+17%) a Houbi Token (+10%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 289 miliárd dolárov, čo je za posledných 24 hodín nárast o 5  miliárd. Dominancia Bitcoinu klesla o 0,4%  na 65.4%. Volume je podľa CoinMarketCapu 65 miliárd USD, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 20 miliárd. Onchainfx.com podľa svojej metodiky uvádza reálne volume BTC 1,5 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.