Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (20.6.): Rast Bitcoinu oslabil takmer všetky altcoiny

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

20.6.2019 – Bitcoin oproti včerajšku zvýšil svoju hodnotu na úkor väčšiny altcoinov, ktoré sú v páre s kráľom kryptomien v červených číslach.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu vzrástla oproti predchádzajúcim 24 hodinám o 1,5% na približne 9300 dolárov. Je to o takmer 15 percent viac než pred týždňom a zároveň je to len o niekoľko desiatok dolárov menej, než je tohtoročný cenový rekord BTC.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum je v dolárovom vyjadrení takmer presne tam kde včera – na úrovni necelých 269 dolárov. Z týždenného pohľadu je ETH v pluse voči doláru o štyri percentá a zároveň v mínuse s BTC už 9 percent.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Hodnota XRP je 0,432 USD, čo je približne taká istá cena, ako včera o takomto čase. Z týždenného pohľadu je XRP v pluse voči doláru o sedem percent a v páre s Bitcoinom stratilo 6 percent.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Pokiaľ sa pozrieme na rast v dolároch, za posledný deň výraznejšie než Bitcoin posilnili len Bitcoin Gold (+4,6%), Huobi Token (+6,5%) a DigiByte (+7,5%). Všetky ostatné altcoiny z TOP50 zaznamenali menší rast, alebo skončili voči doláru v červených číslach. Platí to aj o Binance Coin (-2%), Stellar (-2%), Cardano (-2%), Cosmos (-4%), NEO (-3%), Tezos (-4%) a ďalších mnohých kryptomenách.

Ešte horšie sú na tom altcoiny, ak sa pozrieme na ich straty voči Bitcoinu. Oslabeniu sa ubránili len Monero, Bitcoin Gold, Houbi TokenDigiByte.

Ak sa pozrieme na týždenné štatistky, s altcoinami to nevyzerá voči bitcoinu vôbec dobre. Dvojciferné straty evidujeme aj u vysoko kapitalizovaných altoch ako sú Litecoin, Binance Coin, Stellar, Cardano, Tron, Dash či IOTA.

Kapitalizácia trhu, dominancia BTC, volume

Trh ma aktuálne hodnotu takmer 289 miliárd dolárov, čo je o 2 miliardy viac než v stredu. Dominancia Bitocinu stúpla už na 57,2%.

Pokiaľ ide o volume, CoinMarketCap reportuje “len” 52 miliárd dolárov (nedávno boli tento údaj bežne nad 80 miliardami), pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí necelých 16 miliárd USD. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC u popredných búrz na úrovni necelých 700 miliónov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne