Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (20.5.): Bitcoin pod $8000, NEM za týždeň v pluse 60%

Článok

prehlad-trhu-bitcoin-20-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

20.5.2019 – Hodnota Bitcoinu je presne tam, kde v nedeľu. Výrazne sa nezmenila ani kapitalizácia celého trhu. Dominancia Bitcoinu nepatrne stúpla.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu je tesne pod úrovňou 8000 dolárov, čiže presne tam, kde o takomto čase včera. Z týždenného pohľadu je BTC v pluse 13%.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum mierne klesla pod 252 dolárov, čo je o pol percenta menej než včera. Za posledných 7 dní však ETH krásne posilnilo o 33%.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Ripple (XRP) posilnilo voči doláru o 1,6% a aktuálne sa obchoduje za 0,40 USD. Je to o 26% viac, než pred týždňom.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Top skokanmi posledných 24 hodín sú Dash (+9,5%) a Verge (+9,5%). Ostatné popredné altcoiny sa pohybujú v pluse alebo strate voči doláru v rozmedzí zhruba dvoch, maximálne troch percent.

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi NEM (+60%), Chainlink (+50%), Verge (+48%), BitTorrent (+45%),  Etheruem (+33%), Binance Coin (+30%), IOTA (+30%), Dash (+28%), Holo (+28%), VeChain (+28%), Ethereum Classic (+27%). Skvelé je, že žiadne altociny z TOP50 podľa kapitalizácie neskončili v strate.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia sa aktuálne nachádza na úrovni niečo vyše 247 miliárd dolárov, čo je o necelú miliardu menej, než včera. Dominancia Bitcoinu vzrástla na 57%, teda o 0,3%.

Volume je aktuálne podľa CoinMarketCapu 81 miliárd dolárov, z toho tvorí objem obchodovania s Bitcoinom 24 miliárd dolárov. Ako vás informujeme každý deň, aj dnes spomenieme, že tieto čísla sú pravdepodobne veľmi nafúknuté najmä zo strany neregulovaných búrz. Pre ilustráciu onchainfx.com, ktorý udáva len čísla TOP10 popredných búrz, je reálne volume Bitcoinu 1,3 miliardy dolárov, čiže niekoľkonásobne nižšie.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.