Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (2.9.): Altcoiny vo veľkých stratách, bitcoin pod $10k

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

2.9.2019 – Prvý septembrový týždeň načal Bitcoin na cene pod 10 tisíc dolárov. Jeho dominancia na trhu prekonáva niekoľkomesačné rekordy.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin oproti nedeli posilnil o 1,5% a aktuálne sa obchoduje za necelých 9 800 dolárov. Je to stále o 5,5% nižšia cena, než mal takto v úvode minulého týždňa. Za posledných 7 dní bol Bitcoin najvyššie na cene 10 400 dolárov a najnižšie na hodnote 9 400 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti včerajšku o takmer jedno percento na 171,5 USD. Je to o 10 percent nižšia hodnota, než malo ETH pred 7 dňami.

eth

XRP (Ripple)

Token XRP oslabil taktiež takmer o jedno percento na 0,256 USD. Oproti minulému týždňu je XRP v mínuse 6 percent.

xrp

Top skokani a prepadáky

Len niekoľkým kryptomenám sa podarilo zostať za posledný deň v zelených číslach. Platí to najmä o Bitcoin Diamond (+6%), KuCoin Shares (+5,5%), Monero (+5%), ICON (+5%), Decred (+3,5%), Cosmos (+3,5%) a NEM (+3%).

Výraznejšie oslabenie o viac než tri percentá evidujeme len u Argoland (-6,5%) a Bitcoin Gold (-4%). Všetky ostatné altcoiny síce boli zväčša v červených číslach, no išlo len o jedno alebo dvojpercentnné prepady.

Z týždenného pohľadu sú však prepad altcoinov omnoho výraznejšie. Litecoin je v mínuse 11%, EOS 10%, Binance Coin 19, Monero 14%, Cardano 12%, Tron 14% či Ethereum Classic a Dash 13%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je 252 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu na trhu už 69.4%, čo je úroveň, na ktorej bitcoin nebol od konca marca 2017.

Volume trhu je podľa CoinMarketCapu len 41 miliárd dolárov a obchodovanie s bitcoinom tvorí len 11,6 miliardy USD. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC podľa svojej prísnej metodológie len 436 miliónov dolárov. To sú veľmi nízke čísla, ktoré sme nevideli naozaj dlho.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne