Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (2.8.): Bitcoin mieri hore, altcoiny opäť strácajú

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

2.8.2019 – Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o ďalších 5 tisíc a stabilizoval sa nad cenou 10 tisíc dolárov. Altcoiny voči nemu výrazne oslabujú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín vyletel o 5% a aktuálne sa obchoduje za 10 500 dolárov. Je to o sedem percent viac než pred týždňom.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti včerajšku o 1,5% na 217 dolárov. Oproti minulému týždňu je to mierny nárast o 0,5%. V pare s bitcoinom je Ethereum za týždeň v strate 6%.

eth

XRP (Ripple)

XRP je približne tam, kde včera, na cene 0,315 USD. V porovnaní s minulým piatkom ide o nárast o jedno percento. Voči bitcoinu stratilo XRP za týždeň už 5,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Jedinými dvoma kryptomenami z TOP50, ktorým sa za posledných 24 hodín darilo viac ako bitcoinu, sú Tezos (+13% za deň a 40% za týždeň) a Bitcoin SV (+7%). Zhruba 5-percentný nárast hodnoty evidujeme aj u Bytecoinu, HedgeTrade, DecredCosmos.

Mnoho altcoinov napriek tomu, že do trhu pribudli miliardy dolárov, skončilo v červených číslach nielen voči bitcoinu, ale aj v páre s dolárom. Platí to napríklad aj o Cardano (-3%), VSystems (-3%), BAT (-3%), Lisk (-4%), Ravencoin (-3%), Nano (-4%) či Holo (-5%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodnote 283 miliárd dolárov, čo je o 10 miliárd viac, než vo štvrtok.

Dominancia bitcoinu stúpla už na 66%, čiže o jedno celé percento za posledné dva dni. Prejavuje sa to výrazným oslabovaním hodnoty altcoinov, vrátane tých najznámejších, voči bitcoinu. Bitcoin v tomto roku zatiaľ jednoducho kraľuje.

Volume je stále veľmi nízko – okolo úrovne 50 miliárd dolárov. Obchodovanie s bitcoinom z toho tvorí 16 miliárd dolárov. Onchainfx.com, ktorý uvádza prísnejšie čísla vychádzajúc len z údajov regulovaných a rešpektovaných búrz, tvrdí, že aktuálne reálne objemy obchodovania s bitcoinom sú len 1 miliarda dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne