Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (2.7.): Bitcoin padol pod $10 000, altcoinom sa darí v páre s BTC

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

2.7.2019 – Cena Bitcoinu sa neudržala na päťcifernej sume. Altcoiny medzitým posilňujú v páre s Bitcoinom, ktorého dominancia na trhu klesá.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu je aktuálne necelých 9 800 USD, čo je o 11% menej než včera a o 13% menej než takto pred týždňom. Ide o viacmennej predpokladanú korekciu po prudkom parabolickom raste. Otázne je teraz to, kedy a na akej cene môže nastať odraz ceny nahor.

btc

Ethereum

Hodnota Ethereum v dolárovom vyjadrení klesla za 24 hodín o 7,5% na 276 USD. Z týždenného pohľad je ETH v mínuse 12,5%. V porovnaní s Bitcoinom je ETH v pluse 4,5% za posledný deň a 0,5% za týždeň.

eth

XRP (Ripple)

XRP kleslo za posledný deň o 5,5% na 0,387 USD. Za týždeň je XRP v mínuse 17%. V páre s Bitcoinom posilnilo za posledných 24 hodín o 6,5% a v týždennej bilancii stráca na Bitcoin 5%.

Top skokani a prepadáky

Na trhu aktuálne nenájdeme v TOP50 kryptomenu, ktorá by bola v dolárovom vyjadrení za posledný deň v pluse. Z týždenného pohľadu sa to podarilo len Chainlink (+62%), VSystems (+16%), Huobi Token (+8%), Aurora (+8%) a pomerne neznámemu coinu Egretia (+48%).

Ak by sme sa pozreli na štatistiky altcoinov voči bitcoinu, tie dopadli za posledný deň celkom pozitívne. Binance Coin posilnil o 10%, XRP o takmer 7%, EOS o 7%, LEO o 10%, Cardano a Tron o 5%, IOTA o 7% či NEO o 8%.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 289 miliárd dolárov, čo je prepad oproti včerajšku o takmer 30 miliárd dolárov a oproti nedeli o vyše 50 miliárd. Dominancia Bitcoinu na trhu medzitým klesla na 60.2%, čiže o ďalších 1,3%, vďaka čomu posilňujú altcoiny v páre s BTC.

Volume je podľa CoinMarketCapu 88 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 28 miliárd. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC 2,6 miliardy $.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne