Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (2.6.): Bitcoin maže straty, čo je za rastom Tron?

Článok

prehlad-trhu-tron
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

2.6.2019 – Posledných 24 hodín bolo v znamení rastu hodnoty Bitcoinu a ostatných krypotmien voči americkému doláru. Niektoré altcoiny posilňovali aj v páre s BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu posilnila na 8750 dolárov, čo je o 2 percentá viac než včera. Bitcoin tak zmazal už väčšinu z piatkovej straty, keď klesol z 9000 USD k približne 8200 dolárom. Za posledných 7 dní je BTC v peknom pluse takmer 10 percent.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum posilnila za posledný deň o necelé percento na 272 dolárov. Je to o 9,5% viac než pred týždňom.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena Ripple stúpla za posledných 24 hodín o 1,55% na 0,44 USD. Z týždenného pohľadu je v peknom pluse 15%.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Medzi najväčších skokanov možno zaradiť Tron (+13%), Crypto.com Chain (+11%), Ravencoin (+18,5%) a Komodo (+22%). Pekne rástla aj hodnota Cardano (+8%).

Rast Tronu podporuje najmä oznámenie Justina Suna, CEO Tronu, o uzavretí veľkej dohody, ktorá sa netýka len Tronu ale aj BitTorrentu (BTT). Nepovedal však nič konkrétne okrem toho, že viac prezradí zajtra, teda 3. júna. Aj to však stačilo na výrazný rast hodnoty TRX.

Crypto.com Chain určite pomohol okrem iného aj tweet šéfa Binance Changpenga Zhaa, ktorý označil kartu MCO Visa od crypto.com za skvelú popri tom, ako oznámil, že podporuje aj Binance Coin.

Na trhu aktuálne neevidujeme žiadnu poprednú kryptomenu, ktorá by voči doláru výrazne stratila.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia kryptotrhu je aktuálne na úrovni 277 miliárd dolárov, čo je o 6 miliárd viac než v sobotu. Dominancia Bitcoinu stúpla o 0,2% na 55.9%. Volume je podľa CoinMarketcapu 76 miliárd USD, z toho tvorí obchodovanie s BTC 22 miliárd. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC na úrovni 526 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.