Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (2.5.): Bitcoin nad $5400, altcoiny väčšinou v červenom

Článok

prehlad-trhu-bitcoin-2-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

2.5.2019 – Cena Bitcoinu sa oproti včerajšku výraznejšie nezmenila. Jeho dominancia však mierne stúpla, čo sa odzrkadlilo prevažne na miernom oslabovaní altcoinov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu oproti včerajšku stúpla len o nevýrazných 0,3% na 5400 dolárov. Oproti minulému týždňu je BTC v strate jedno percento.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum klesla o pol percenta na niečo vyše 161 dolárov. Za týždeň je ETH v mínuse dve percentá.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

Ripple (XRP)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie stratila za posledných 24 hodín 1,2% svojej hodnoty a padla na 0,30 USD. Za týždeň je XRP v nevýraznom 1-percentnom pluse.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Spomedzi TOP kryptomien evidujeme najvýraznejší rast u kryptomeny Cosmos (ATOM), ktorá posilnila za deň o 7 percent a za týždeň je v pluse 31%. Okrem nej rástli aj Monero , BitTorrent a Dash o 3 percentá, DecredCrypto.com Chain o 2% a Bitcoin Gold s Augur o niečo vyše jedného percenta.

Ostatné popredné altcoiny sú za posledný deň v červených číslach, hoci nejde o žiadne veľké prepady. Najvýraznejšie oslabili RavenCoin (-6%),  Icon (-3%), Waves (-3%), Tezos (-2,5%), Maker (-2,5%), Tron (-2%) a Bitcoin SV (-2%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia je rovnako ako včera pod úrovňou 176 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu stúpla z 54,2% na  54,4%, čo sa premietlo do nevýrazného oslabovania altocoinov. Volume podľa CoinMarketCapu je 40 miliárd dolárov, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 13 miliárd. Tieto údaje sú však podľa všetkého skreslené pre falšované nafúknuté údaje mnohých neregulovaných búrz, pričom dnes sme sa dozvedeli, že CoinMarketCap už čoskoro urobí v tejto veci nápravu. Onchainfx.com medzitým tvrdí, že reálne objemy obchodovania s Bitcoinom sú aktuálne len okolo 262 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.