Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (2.10.): Ďalší červený deň, oslabil aj Bitcoin

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

2.10.2019 – Po včerajšom raste sa Bitcoin zastavil a opäť mierne oslabil. Obchoduje sa však (zatiaľ) nad cenou 8 000 USD.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin padol za posledných 24 hodín o 2,5% na 8 250 dolárov, hoci počas nich sa obchodoval aj za vyše 8 500 USD. Z týždenného pohľadu je aktuálne v mínuse 3,5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla takmer o štyri percentá na 178 dolárov. Zaujímavé je, že oproti minulej strede je v pluse  taktiež takmer štyri percentá.

XRP (Ripple)

XRP oslabilo podobne ako Ethereum o približne štyri percentá na 0,247 USD. Pri bilancovaní posledných siedmich dní je podobne ako Ethereum voči doláru v pluse. V tomto prípade o 3,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Jedinými kryptomenami z prvej 50-ky, ktorým sa darilo byť v posledný deň v pluse sú 0x (+3,5%) a Chainlink (+2,5%). Všetky ostatné voči doláru oslabovali.

Najvýraznejšie prepady evidujeme u Bitcoin Diamond (-11%), Bitcoin SV (-6%), ABBC Coin (-6%). O vyše 5 percent padli aj Tron, NEO, Dogecoin či Augur.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je aktuálne 218 miliárd dolárov, z čoho tvorí kapitalizácia bitcoinu 148 miliárd. Volume je 51 miliárd, u bitcoinu 15 miliárd USD.Onchainfx.com uvádza reálne objemy obchodovania s bitcoinom len 358 miliónov dolárov. Pokiaľ ide o dominanciu Bitcoinu, tá mierne stúpla na 67.7%.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne