Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (2.10.): Ďalší červený deň, oslabil aj Bitcoin

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

2.10.2019 – Po včerajšom raste sa Bitcoin zastavil a opäť mierne oslabil. Obchoduje sa však (zatiaľ) nad cenou 8 000 USD.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin padol za posledných 24 hodín o 2,5% na 8 250 dolárov, hoci počas nich sa obchodoval aj za vyše 8 500 USD. Z týždenného pohľadu je aktuálne v mínuse 3,5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla takmer o štyri percentá na 178 dolárov. Zaujímavé je, že oproti minulej strede je v pluse  taktiež takmer štyri percentá.

XRP (Ripple)

XRP oslabilo podobne ako Ethereum o približne štyri percentá na 0,247 USD. Pri bilancovaní posledných siedmich dní je podobne ako Ethereum voči doláru v pluse. V tomto prípade o 3,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Jedinými kryptomenami z prvej 50-ky, ktorým sa darilo byť v posledný deň v pluse sú 0x (+3,5%) a Chainlink (+2,5%). Všetky ostatné voči doláru oslabovali.

Najvýraznejšie prepady evidujeme u Bitcoin Diamond (-11%), Bitcoin SV (-6%), ABBC Coin (-6%). O vyše 5 percent padli aj Tron, NEO, Dogecoin či Augur.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je aktuálne 218 miliárd dolárov, z čoho tvorí kapitalizácia bitcoinu 148 miliárd. Volume je 51 miliárd, u bitcoinu 15 miliárd USD.Onchainfx.com uvádza reálne objemy obchodovania s bitcoinom len 358 miliónov dolárov. Pokiaľ ide o dominanciu Bitcoinu, tá mierne stúpla na 67.7%.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.