Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (19.9.): Bitcoin padol, ako zareagovali altcoiny?

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

19.9.2019 – Cena Bitcoinu sa výraznejšie prepadla a ovplyvnilo to aj predchádzajúci rast altcoinov. Pozrite si dnešný prehľad trhu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa vyše týždňa prakticky nehýbal a špekulovalo sa o tom, ktorým smerom sa napokon vydá. Zvolil si smer dole, keď sa prepadol na niektorých burzách až k cene 9 600 dolárov. Napokon sa ustálil na cene okolo 10 900 dolárov, čo je o 3,5% menej, než pred 24 hodinami. V porovnaní s minulým týždňom je BTC v mínuse 2,5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum  po dňoch pekného rastu oslabila za posledný deň podobne ako bitcoin o 3,5% na 206 dolárov. Z týždenného pohľadu je však stále v krásnom pluse vyše 15 percent, čím zatiaľ ako najvyššie kapitalizovaný altcoin na trhu udáva smer ostatným kryptomenám.

eth

XRP (Ripple)

Včerajším top skokanom bolo XRP, ktoré na oslabenie bitcoinu reagovalo prepadom hodnoty o štyri percentá na 0,291 USD. V porovnaní s cenou spred 7 dní je však XRP v stále peknom pluse 15%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Hoci väčšina popredných kryptomien je po oslabení bitcoinu v červených číslach, nájdu sa aj také, ktoré prepad ceny bitcoinu úplne ignorovali. Top skokanom dňa je Stellar, ktorého hodnota vyletela až o 16%. Darilo sa aj IOTA (+5%), Chainlink (+7,5%) či 0x (+7,5%).

Z týždenného pohľadu je top skokanom taktiež Stellar (+32%). Nasledujú ho 0x (+24%), Cosmos (+22%), Ethereum (+15%), XRP (+15%) a Cardano (+14%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 262 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu napriek tomu opäť mierne klesla o ďalších 0,2% na 67.6%. Trend posilňovania altcoinov voči bitcoinu teda pokračuje trochu prekvapujúco napriek výraznejšiemu pohybu BTC.

Volume je o čosi vyššie, než bol letný priemer – aktuálne cca 70 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 18 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC na úrovni 890 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne