Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (19.6.): Bitcoin na $9200, altcoiny so zmiešanými signálmi

Článok

prehlad-trhu-kryptomeny

19.6.2019 – Cena Bitcoinu sa oproti včerajšku nezmenila. Mierne však klesla jeho dominancia, čo dalo príležitosť niektorým altcoinom posilniť svoju hodnotu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin aktuálne stojí necelých 9200 dolárov, čo je približne rovnaká cena ako včera. Z týždenného pohľadu je BTC v pluse až 15 percent. V priebehu posledných 24 hodín bol najnižšie na cene 9000 USD.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum rovnako ako Bitcoinu stagnuje na rovnakej cene ako včera. V jeho prípade ide o hodnotu 268,50 USD. Z týždenného pohľadu je ETH v pluse voči doláru o 8 percent.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena XRP klesla po včerajšom raste o 2,5% a aktuálne stojí 0,43 USD. Za týždeň posilnil token XRP od spoločnosti Ripple o viac než 9%.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

V priebehu posledných 24 hodín posilnil o viac než 10 percent len jeden altcoin – ide o Zcash, ktorý pridal takmer 11%. Rástla aj cena RavenCoinu (+7%) a o zhruba tri percentá si polepšili aj Litecoin, Binance Coin, OmiseGoBitTorrent.

CoinMarketCap už pridal do svojej štatistiky aj natívny token burzy Bitfinex UNUS SED LEO (LEO), ktorý sa zaradil v trhovej kapitalizácií hneď na 13. miesto. Oproti včerajšku je jeho cena nižšia o 5%. Aktuálne stojí jedno LEO 1,83 USD.

Výraznejšiu stratu evidujeme aj u Chainlink (-6%), no ide o korekciu predchádzajúceho rastu, nakoľko Chainlink pridal za posledný týždeň až 65%.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia stúpla na 287 miliárd dolárov, čo je o dve miliardy viac než v utorok. Dominancia Bitcoinu medzitým klesla z 57.1% na 56.8%.

Volume celého trhu je aktuálne 56 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 17 miliárd dolárov. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC na úrovni jednej miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne