Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (19.5.): Bitcoin opäť atakuje $8000, kapitalizácia skoro 250 miliárd dolárov

Článok

prehlad-trhu-altcoiny-19-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

19.5.2019 – Cena Bitcoinu sa začala dnes ráno opäť šplhať hore a aktuálne atakuje hranicu 8000 dolárov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledných 24 hodín o takmer 8% (vyše 500 dolárov) a aktuálne sa obchoduje tesne pod úrovňou 8000 dolárov. Dá sa teda povedať, že zmazal väčšinu strát, ktorú utrpel pred pár dňami a je opäť blízko k vytvoreniu novej nového tohtoročného maxima. Z týždenného pohľadu je v pluse 9,5%.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Etheruem posilnilo za posledný deň o 6,5% a aktuálne sa nachádza na cene 254 dolárov. V páre s Bitcoinom stratilo 1,2%. Za posledných 7 dní je vo velmi peknom pluse 31%.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Cena XRP posilnila za deň o 7,1% a za týždeň o tiež parádnych 27%. Jeho aktuálna hodnota je 0,40 USD.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

 Top skokani a prepadáky

Posilnenie Bitcoinu o 500 dolárov sa zatiaľ nepodpísalo výrazne negatívne na cenách altcoinov. Viaceré z nich dokonca posilnili voči doláru ešte výraznejšie než Bitcoin. Platí to napríklad o Binance Coin (+12%), Bitcoin Cash (+10,5%), Dash (+9,5%), Cosmos (+9,5%) či Decred (+9,5%). Teší, že strata altcoinov v páre s Bitcoinom zatiaľ nie je taká bolestivá ako pri predchádzajúcich prudkých rastoch ceny BTC. Väčšinou ide len o 1 až 2 percentné oslabenia, ktoré by mohli altcoiny rýchlo zmazať.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla oproti včerajšku o takmer 14 miliárd dolárov na 248 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu je 56.7%, čo je o 0,5% viac, než včera.

Volume podľa CoinMarketCapu je aktuálne 78 miliárd dolárov, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 23 miliárd dolárov. Je to o 14 miliárd menej, než o takomto čase včera. Portál onchainfx.com uvádza, že reálne volume Bitocinu je jedna miliarda USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.