Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (18.7.): Bitcoin bojuje o $10 000, altcoiny vyleteli hore

Článok

prehlad-trhu-bitcon
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Bitcoin zrejme našiel svoje krátkodobe dno a opäť bojuje o prechod do päťcifernej hodnoty. Altcoiny rastú rýchlejšie.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa za posledných 24 hodín prepadol až k cene 9100 dolárov, no zdá sa, že to bola pre mnohých investorov atraktívna cena na nákup, pretože v súčasnosti opäť bojuje o cenu $10 000, keď je v súčasnosti tesne pod touto úrovňou. V porovnaní so včerajškom je v pluse tri percentá. Za posledných 7 dní však v mínuse 15 percent.

btc3

Ethereum

Cena Ethereum stúpla v porovnaní so včerajškom o osem percent na 219 dolárov. Za týždeň je však v strate stále až 20 percent.

eth3

XRP (Ripple)

XRP sa aktuálne obchoduje za 0,315 USD čo je o 5 percent viac než včera a o 8 percent menej než pred týždňom.

xrp3

Top skokani a prepadáky

Mnohé altcoiny za posledný deň výrazne posilnili. Litecoin oproti doláru posilnil o 16%, Tron o 11%, Bitcoin SV 13%, NEO 12%, Ontology 15%, VeChain 10%, Egretia 17% či BitTorrent o 12%. Najväčším skokanom dňa je NANO, ktoré pridalo voči doláru až 25%. V červených číslach za posledný deň nie je žiadna popredná kryptomena.

To však neplatí o týždňových štatistikách, kde je napríklad Ethereum v strate 20%, Bitcoin SV 23%, Monero 15%, Dash 26%, NEO 24%, IOTA 17%, EOS 17% či Cardano 15%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 270 miliárd dolárov, čo je o 13 miliárd viac než včera. Dominancia Bitcoinu medzitým klesla zo 66.2% na 65.4%, čo sa prejavilo na spomínanom raste altcoinov. Volume je aktuálne 81 miliárd, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 24 miliárd dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.