Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (18.6.): XRP a Binance Coin posilňujú, Chainlink letí

Článok

prehlad-trhu-xrp

18.6.2019 – Po ďalších 24 hodinách môžeme skonštatovať, že Bitcoin si drží cenu okolo 9200 dolárov. Niektoré popredné altcoiny medzitým pekne rastú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa oproti včerajšku nezmenila – je na úrovni okolo 9200 dolárov. Je to o 16 percent viac, než bola jeho hodnota minulý utorok.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum podobne ako Bitcoin v posledných 24 hodinách cenovo stagnuje a obchoduje sa za približne 269,50 USD. Z týždenného pohľadu je ETH v pluse 10 percent.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

XRP na rozdiel od Bitcoinu a Ethereum posilňuje. Za posledný deň pridalo 3,5% a aktuálne sa obchoduje za 0,44 USD. Je to o takmer 13 percent viac než pred 7 dňami.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Výborne si naďalej počína Chainlink, ktorý pridal ďalších 18 percent a dostal sa už na 24. miesto medzi kryptomenami s najvyššou trhovou kapitalizáciou. Za týždeň pridala táto kryptomena 72%.

Z vysoko kapitalizovaných altcoinov stojí za zmienku okrem rastu XRP (+3,5%) aj posilnenie Binance Coinu o 5%, ktorý tak postupne maže svoje straty súvisiace s minulotýždňovým oznámením o tom, že na burze Binance nebudú môcť od septembra obchodovať zákazníci z USA.

Posilnili aj Bitcoin SV (+3,5%), Cosmos (+3%) či Bitcoin Diamond (+6%). Naopak straty evidujeme u Litecoinu (-3%), Bitcoin Cash (-2%), NEO (-5%), IOTA (-2,5%), Qtum (-3,5%), OmiseGo (-5%), Waves (-3,5%), Lisk (-2,5%), Holo (-2,5%) či PundiX (-5%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na úrovni 285 miliárd dolárov, čo je o zhruba miliardu viac než v pondelok. Dominancia Bitcoinu zostáva na 57.1%.

Volume je len 53 miliárd dolárov (hoci toto číslo je stále pravdepodobne veľmi nafúknuté, pravdou je, že CoinMarketCap takýto nízky údaj neukazoval už dosť dlhú dobu). Obchodovanie s Bitcoinom tvorí aktuálne vraj len 15 miliárd dolárov.

Onchainfx.com, ktorý pri reportovaní objemov obchodovania berie do úvahy len údaje od popredných búrz na základe svojho špeciálneho indexu udáva reálne volume Bitcoinu 1,3 miliardy dolárov. Zaujímavé je, že v prípade onchainfx.com ide o vyššie číslo, než je bežný priemer. Je teda možné, že CoinmarketCap postupne limituje reporty neregulovaných búrz, ktoré sú podozrivé a tieto čísla (medzi CoinMarketCapom a onchainfx.com) sa budú k sebe postupne približovať.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne