Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (18.5.): Bitcoin zmazal časť včerajšej straty

Článok

prehlad-trhu-bitcoin-18-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

18.5.2019 – Po tom, ako sa včera prepadla cena Bitcoinu o zhruba 10 percent, za posledných 24 hodín najhodnotnejšia kryptomena mierne posilnila.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu posilnila oproti včerajšku o 1,5% a aktuálne sa obchoduje za približne 7400 dolárov. Oproti minulej sobote je to stále o 11% viac.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum sa aktuálne obchoduje za 242,5 USD, čo je o približne pol percenta viac než včera. Za týždeň je však stále v krásnom pluse 35%.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Ripple oproti včerajšku cenu nezmenilo – stále je na úrovni približne 0,38 USD. Za posledných 7 dní hodnota XRP stúpla o 25%.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

V priebehu posledných 24 hodín evidujeme niekoľko kryptomien, ktoré zaznamenali veľmi pekné zisky. Darilo sa najmä BitTorrentu, ktorý pridal 26% a Holo (HOT), ktoré posilnilo o 20%. Za zmienku stojí aj rast PundiX (+15%), Crypto.com Chain (+12%), NEM (+8%) či Cosmos (+7%). V priebehu posledného dňa neevidujeme žiandu poprednú kryptomenu, ktorá by voči doláru oslabila.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla oproti včerajšku o 6 miliárd dolárov na 233 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu je 56.2%, čo je o 0.2% menej, než včera.

Volume je stále veľmi vysoko – až na hodnote 92 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom tvorí 27 miliárd USD. Tieto údaje sú však pravdepodobne nafúknuté, pretože neregulované burzy informácie o objemoch obchodov prikrášľujú. OnChainfx.com, ktorý berie do úvahy len popredné burzy, uvádza volume Bitcoinu na úrovni 1,5 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.