Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (17.8.): Bitcoin opäť nad $10000, obrovský rast Lisk

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

17.8.2019 – Bitcoin druhý deň, hoci len nevýrazne, rastie na svojej hodnote. Jeho dominancia na trhu medzitým mieri k 70%.  

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledných 24 hodín o takmer 3 percentá a aktuálne sa obchoduje za niečo pod 10 400 dolárov. V porovnaní s minulou sobotu je to však stále o takmer 13 percent menej. Za posledný deň bol najvyššie na cene 10 500 USD, najnižšie na 9 900 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum sa už druhý deň v rade prakticky nehýbe – aktuálne stojí ETH niečo pod 185 dolárov. V porovnaní s cenou spred 7 dňoch ide o 13 percentný pokles. V páre s bitcoinom ETH za posledný týždeň neoslabilo.

eth

XRP (Ripple)

XRP za posledných 24 hodín svoju cenu nezmenilo – stále sa pochybuje okolo úrovne 0,26 USD. Z týždenného pohľadu je v mínuse 14 percent voči doláru a jedného percenta voči bitcoinu.

xrp

Top skokani a prepadáky

Absolútnym top skokanom dňa je Lisk, ktorého cena vyletela o úžasných 38 percent. Lisk je top skokanom aj z týždenného pohľadu (+18%). Výrazný rast evidujeme aj u Bytecoin (+10%) a za zmienku stojí aj PundiX (+6%), Maker (+7%) či Crypto.com chain (+5%).

Výraznejšie prepadáky za posledných 24 hodín neevidujeme. Z týždenného pohľadu sú na tom najhoršie Tron (-17%), Tezos (-16%), Zcash (-17%), Ravencoin (-18%) či Energi (-15%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla oproti včerajšku o 9 miliárd na 267 miliárd dolárov. Dominancia bitocinu medzitým narástla na 69.2%, teda o ďalších 0,8%. Ide (ruka v ruke s 9. augustom) o najvyššiu dominanciu bitcoinu na trhu od marca 2017.

Volume je stále nízke – len okolo 50 miliárd dolárov (podľa Coinmarketcapu), čo je zhruba polovica toho, čo bolo reportované pred prázdninami. Volume bitcoinu uvádza Coinmarketcap na úrovni 18 miliárd dolárov. Onchainfx.com podľa svojej prísnejšej metodológie uvádza volume BTC 1,3 miliardy.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne