Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (17.8.): Bitcoin opäť nad $10000, obrovský rast Lisk

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

17.8.2019 – Bitcoin druhý deň, hoci len nevýrazne, rastie na svojej hodnote. Jeho dominancia na trhu medzitým mieri k 70%.  

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledných 24 hodín o takmer 3 percentá a aktuálne sa obchoduje za niečo pod 10 400 dolárov. V porovnaní s minulou sobotu je to však stále o takmer 13 percent menej. Za posledný deň bol najvyššie na cene 10 500 USD, najnižšie na 9 900 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum sa už druhý deň v rade prakticky nehýbe – aktuálne stojí ETH niečo pod 185 dolárov. V porovnaní s cenou spred 7 dňoch ide o 13 percentný pokles. V páre s bitcoinom ETH za posledný týždeň neoslabilo.

eth

XRP (Ripple)

XRP za posledných 24 hodín svoju cenu nezmenilo – stále sa pochybuje okolo úrovne 0,26 USD. Z týždenného pohľadu je v mínuse 14 percent voči doláru a jedného percenta voči bitcoinu.

xrp

Top skokani a prepadáky

Absolútnym top skokanom dňa je Lisk, ktorého cena vyletela o úžasných 38 percent. Lisk je top skokanom aj z týždenného pohľadu (+18%). Výrazný rast evidujeme aj u Bytecoin (+10%) a za zmienku stojí aj PundiX (+6%), Maker (+7%) či Crypto.com chain (+5%).

Výraznejšie prepadáky za posledných 24 hodín neevidujeme. Z týždenného pohľadu sú na tom najhoršie Tron (-17%), Tezos (-16%), Zcash (-17%), Ravencoin (-18%) či Energi (-15%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla oproti včerajšku o 9 miliárd na 267 miliárd dolárov. Dominancia bitocinu medzitým narástla na 69.2%, teda o ďalších 0,8%. Ide (ruka v ruke s 9. augustom) o najvyššiu dominanciu bitcoinu na trhu od marca 2017.

Volume je stále nízke – len okolo 50 miliárd dolárov (podľa Coinmarketcapu), čo je zhruba polovica toho, čo bolo reportované pred prázdninami. Volume bitcoinu uvádza Coinmarketcap na úrovni 18 miliárd dolárov. Onchainfx.com podľa svojej prísnejšej metodológie uvádza volume BTC 1,3 miliardy.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.