Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (17.7.): Bitcoin padol pod $10 000. Kam sa až prepadne?

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Cena Bitcoinu sa po včerajšom miernom zotavení opäť výrazne predala a momentálne sa obchoduje už pod hranicou $10 000.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin klesol za posledných 24 hodín o takmer 12% na 9600 dolárov. Oproti minulej strede je to prepad o obrovských 26%. V priebehu posledných 24 hodín sa obchodoval v rozmedzí 10 800 USD až 9 300 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla ešte výraznejšie, než Bitcoinu – až o 12,5% na 201 dolárov.7 dní dozadu bola až o 35% vyššia, než je dnes. V páre s Bitcoinom je Ethereum za týždeň v mínuse 13%.

eth

XRP (Ripple)

XRP kleslo o čosi menej výrazne – o 5% na 0,298 USD. V porovnaní s minulou stredou je tretia najhodnotnejšia kryptomena v strate 25%. V páre s Bitcoinom je XRP za posledných 7 dní v miernom pluse 2%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Na trhu sú aktuálne všetky kryptomeny voči doláru v mínuse. Z trhu ubudlo množstvo miliárd dolárov a preto možno označiť ako úspešné azda len tie, ktoré zaznamenali najmenšie prepady. To sa dá povedať prakticky len o Huobi Token (-2,5%) a Ravencoin (-3,5%).

Pokiaľ ide o najväčšie prepadáky, EOS klesol o 13%, Bitcoin SV o 13%, Tron o 14%, Monero o 15%, Cardano o 12%, Chainlink o 16%, Dash o 17%, Tezos o 13%, Maker o 14%, Crypto.com Chain o 25% či Egretia o 24%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla zo včerajších 288 miliárd na 257 miliárd dolárov. Medzitým dominancia Bitcoinu mierne klesla zo 66,5% na 66.2%, no predpokladá sa, že by mohla ešte v najbližších týždňoch rásť.

Volume je aktuálne 83 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s BTC z toho tvorí 26 miliárd. Onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len údaje veľkých búrz, uvádza reálne volume BTC okolo 2,7 miliardy dolárov,.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.