Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (17.6.): Bitcoin posilnil za týždeň o takmer 20%

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

17.6.2019 – Bitcoin v priebehu posledného dňa mierne oslabil, no z týždenného pohľadu je na tom veľmi dobre. Pozreli sme sa aj na to, ako sa darilo altcoinom.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za zhruba 9150 dolárov, čo je o 1,5% menej než v nedeľu, no zároveň o viac než 18 percent než pred 7 dňami.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum klesla za posledný deň o takmer 2,5% na necelých 270 dolárov. Je to o 14% vyššia cena než pred týždňom. V páre s BTC oslabilo ETH za posledných 7 dní o takmer štyri percentá.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

XRP aktuálne stojí 0,43 USD, čo je o takmer dve percentá viac než pred 24 hodinami. Zároveň je to o 10 percent vyššia cena než pred 7 dňami. V páre s Bitcoinom stratilo XRP za posledný týždeň sedem percent.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Za posledný deň sa najviac darilo Bytom, ktoré posilnilo o 13%. V zelených číslach skončil aj Bytecoin (+7%), BitTorrent (+6,5%), Waves (+3%), BAT (+3,5%), Qtum (+3%), NEM (+3%) či XRP (+2%). V dolárovom vyjadrení sa najviac prepadla cena Aurora (-5,5%), Decred (-4,5%) a Crypto.com Chain (-4%).  Korekciou si prešiel aj Chainlink (-3%), avšak po raste o 55% za posledný týždeň sa nejaké oslabenie dalo očakávať.

Za posledných sedem dní sú Chainlink (+30%), Bytom (+22%), Aurora (+6%), NEO (+2%) a zCash (+2%) jediné kryptomeny, ktoré v páre s BTC neoslabili. Naopak mnohé popredné altcoiny oslabili veľmi výrazne. Binance Coin prišiel v páre s BTC o 10% svojej hodnoty, Tron o 9%, XRP o 7%, Dash o 7%, Tezos o 10%, Maker o 15%, Vechain o 17%, Dogecoin o 11%, BAT o 12% či Ontology o 14%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Aktuálna hodnota trhu s kryptomenami je 284 miliárd dolárov, čo je o tri miliardy menej než v nedeľu. Dominancia Bitcoinu je na úrovni 57.1%, čiže o 0,2% nižšie než včera.

Volume je na úrovni 72 miliárd dolárov. Z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 21,5 miliardy USD. Onchainfx.com reportuje reálne objemy obchodovania s BTC na úrovni 1,4 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne