Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (17.5.): Pád Bitcoinu je tu, klesol o takmer 10%!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

17.5.2019 – Očakávané sa stalo skutočnosťou. Bitcoin za posledný deň oslabil takmer o desať percent. Väčšina altcoinov je v ešte väčších stratách.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu klesla za posledný deň o 9,5% na necelých 7300 dolárov. Z týždenného pohľadu je BTC však stále vo veľmi peknom pluse 16%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum klesla voči doláru o 8% na 240 USD, čo však znemená, že v páre s Bitcoinom si Ethereum mierne polepšilo (+1,2%). Za posledných 7 dní je Ethereum stále v krásnom pluse 40%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Spomedzi TOP3 kryptomien najviac oslabilo XRP – až o 15%, keď kleslo na cenu 0,38 USD. Voči BTC si XRP pohoršilo o 6%. Za týždeň je XRP stále v peknom pluse 28%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Za posledných 24 hodín je spomedzi TOP50 kryptomien voči doláru v pluse len Tezos, ktorý posilnil o približne 1,5% (v páre s BTC o 12%).

Najvýraznejšie  straty evidujeme u IOST (-20%), Bytecoin (-18%), Ontology (-17%), Cardano (-16%), Tron (-16%), RavenCoin (-16%), Decred (-16%), OmiseGo (-15%), Bitcoin SV (-15%) a XRP (-15%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu sa nachádza na úrovni 228 miliárd dolárov, čo je o 27 miliárd USD menej než včera. Dominancia Bitcoinu oproti včerajšku stúpla o 0,6% na 56.4%.

Volume podľa CoinMarketCapu je stále nesmierne vysoké – vyše 108 miliárd dolárov. Z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 30 miliárd dolárov. My však považujeme tieto čísla za prehnané, pretože väčšina neregulovaných búrz reportuje CoinMarketCapu nafúknuté čísla. Onchainfx.com uvádza volume Bitcoinu 2 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.