Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (16.8.): Po páde Bitcoinu menšia korekcia?

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

16.8.2019 – Po dvoch krvavých dňoch v priebehu ktorý sa Bitcoin (BTC) prepadol o výše 1500 dolárov ho dnes ráno vidíme v zelených číslach.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Niečo pred vyše 2 dňami sa Bitcoin obchodoval ešte za 11 200 dolárov, no včera klesol pod 9 700 USD. Po páde o 1500 dolárov teraz prišla mierna korekcia. Za posledných 24 hodín je BTC v pluse 1,5% a aktuálne sa obchoduje tesne pod úrovňou 10 tisíc dolárov. Z týždenného pohľadu je v hlbokom mínuse 16%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum sa za posledných 24 hodín nezmenila – stále je na úrovni necelých 183 dolárov. Oproti minulému piatku je v mínuse takmer 16%.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP oslabovala aj v priebehu posledných 24 hodín, hoci len o necelé percento na 0,258 USD. Z týždenného pohľadu je XRP voči doláru v mínuse 15%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Pri pohľade na zoznam TOP50 kryptomien môžeme skonštatovať, že zhruba polovici z nich sa podarilo byť za posledný deň v zelených číslach. Najvýraznejšie sa darilo Tezos (+6,5%), Egretia (+6%), BitTorrent (+4,5%) a Maker (+5%).

Na opačnej strane ďalšie výraznejšie oslabenie evidujeme u Cardano (-3%), Crypto.com chain (-3%) a najmä ICON (-12%), ktorý však deň dozadu vyletel o 25%. Z týždenného pohľadu sú všetky popredné altcoiny v červených číslach.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu narástla oproti včerajšku o dve miliardy na 258 miliárd USD. Dominancia bitcoinu stúpla o 0,2% na 68.4%.

Volume je 67 miliárd USD, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 21 miliárd. Aspoň tak to uvádza CoinMarketCap. Onchainfx.com, ktorý sa na volume pozerá oveľa prísnejšie a berie do úvahy len dáta od rešpektovaných búrz, uvádza reálne volume obchodovania s bitocinom na hodnote 1,5 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne