Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (16.8.): Po páde Bitcoinu menšia korekcia?

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

16.8.2019 – Po dvoch krvavých dňoch v priebehu ktorý sa Bitcoin (BTC) prepadol o výše 1500 dolárov ho dnes ráno vidíme v zelených číslach.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Niečo pred vyše 2 dňami sa Bitcoin obchodoval ešte za 11 200 dolárov, no včera klesol pod 9 700 USD. Po páde o 1500 dolárov teraz prišla mierna korekcia. Za posledných 24 hodín je BTC v pluse 1,5% a aktuálne sa obchoduje tesne pod úrovňou 10 tisíc dolárov. Z týždenného pohľadu je v hlbokom mínuse 16%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum sa za posledných 24 hodín nezmenila – stále je na úrovni necelých 183 dolárov. Oproti minulému piatku je v mínuse takmer 16%.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP oslabovala aj v priebehu posledných 24 hodín, hoci len o necelé percento na 0,258 USD. Z týždenného pohľadu je XRP voči doláru v mínuse 15%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Pri pohľade na zoznam TOP50 kryptomien môžeme skonštatovať, že zhruba polovici z nich sa podarilo byť za posledný deň v zelených číslach. Najvýraznejšie sa darilo Tezos (+6,5%), Egretia (+6%), BitTorrent (+4,5%) a Maker (+5%).

Na opačnej strane ďalšie výraznejšie oslabenie evidujeme u Cardano (-3%), Crypto.com chain (-3%) a najmä ICON (-12%), ktorý však deň dozadu vyletel o 25%. Z týždenného pohľadu sú všetky popredné altcoiny v červených číslach.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu narástla oproti včerajšku o dve miliardy na 258 miliárd USD. Dominancia bitcoinu stúpla o 0,2% na 68.4%.

Volume je 67 miliárd USD, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 21 miliárd. Aspoň tak to uvádza CoinMarketCap. Onchainfx.com, ktorý sa na volume pozerá oveľa prísnejšie a berie do úvahy len dáta od rešpektovaných búrz, uvádza reálne volume obchodovania s bitocinom na hodnote 1,5 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.