Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (16.7.): Zelený deň, Bitcoin aj altcoiny posilňujú

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

16.7.2019 – Cena Bitcoinu po včerajšom prudkom prepade posilnila a v zelených číslach je aj väčšina altcoinov. Tie však rastú zväčša pomalšie než BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o 5,5% a aktuálne sa obchoduje za takmer 10 800 dolárov. Oproti minulému utorku je to však stále o 14 percent menej.

Ethereum

Cena Ethereum posilnila voči doláru o tri percentá na necelých 230 dolárov. Ethereum však z týždenného pohľadu stráca stále obrovských 27 percent voči doláru a 15 percent v pare s Bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP posilnila z TOP3 kryptomien najmenej – len  o jedno percento na 0,315 USD. Za týždeň je XRP v mínuse 21 percent voči doláru a 8,5% v páre s Bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Top skokanmi posledného dňa sú ICON (+22%), Ox (+15%), NEM (+15%), Cosmos (+12%) a Bitcoin SV (+11,5%),, ktorým sa podarilo zaznamenať dvojciferný percentuálny rast voči doláru. Za zmienku však stojí aj rast Bitcoin Cash (+9,5%), Monero (+8%) či Tezos (+8%).

V červených číslach v pare s Bitcoinom skončili napríklad XRP (-4%), EOS (-4%), Binance Coin (-5%), Tron (-4%) či Chainlink (-6%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla oproti včerajšku o 12 miliárd na 288 miliárd amerických dolárov. Dominancia Bitcoinu medzitým narástla na 66,5% čo je o ďalších 0,8% viac než včera. Odskákali si to najmä menšie altcoiny, ktoré zažili ďalší výrazný prepad.

Volume trhu je na hodnote 68 miliárd dolárov. Z toho tvorí 21 miliárd obchodovanie s Bitcoinom. Onchainfx.com uvádza reálne volume Bitcoinu 1,9 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.