Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (16.6.): Bitcoin mieri k $10 000, altcoiny padajú voči BTC

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

16.6.2019 – Cena Bitcoinu mieri k magickej hranici 10 tisíc dolárov. Takto vysoko sme nevideli Bitcoin už poriadne dlho. Altcoiny však voči BTC oslabujú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

V priebehu posledných 24 hodín sa Bitcoinu podarilo preraziť cenu 9000 dolárov a aktuálne sa 1 BTC obchoduje za takmer 9 300 USD. Je to jeho najvyššia cena za viac než rok. Naposledy stál viac 6. mája 2018, kedy sa obchodoval za niečo vyše 9500 dolárov.

Za posledných 24 hodín posilnil BTC o takmer sedem percent a za týždeň je už v pluse 17 percent.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum v páre s dolárom stúpla o 4 percenta na 275,5 USD. Je to o 13 percent viac než pred týždňom. Voči Bitcoinu stratilo Ethereum za týždeň 3,5%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

eth

XRP

Hodnota jedného XRP je aktuálne 0,42 USD, čo je o 3,5% viac než v sobotu a o 2,6% viac než pred 7 dňami. V páre s BTC stratilo XRP za týždeň až 12,5%.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

V prvej 50-ke nájdeme aktuálne len tri kryptomeny, ktoré posilnili v dolárovom vyjadrení za posledný deň ešte výraznejšie než Bitcoin. Ide o Decred (+9%), Lisk (+8%) a Aurora (+12%).

Ostatné altcoiny sú v páre s BTC v červených číslach a nejde o malé prepady. Litecoin stratil voči BTC takmer 5 percent, Binance Coin 6% či Cardano 5%. Bitcoin si viacmennej odkrojil kus koláča z každej kryptomeny a tie teda pomerne výrazne stratili svoju hodnotu pri prepočte na BTC.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 287 miliárd dolárov, čo je o 14 miliárd dolárov viac než v sobotu. Dominancia Bitcoinu na trh stúpla už na 57,3%, pričom ešte tri dni dozadu bola len na 55.1%. Tento výrazný nárast dominancie BTC dáva altcoinom poriadne zabrať.

Objem obchodov je aktuálne okolo 70 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s BTC z toho tvorí 20 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC 1,1 miliardy USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne