Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (16.5.): Ethereum, Stellar a NEM letia hore, mnohé altcoiny mažú straty

Článok

prehlad-trhu-16-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

16.5.2019 – Po dlhšom období klesá dominancia Bitcoinu, čo sa prejavuje na výraznom posilňovaní altocinov voči doláru a aj v páre s BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu oproti včerajšku posilnila o necelé percento na 8050 dolárov. Z týždenného pohľadu je v pluse krásnych 32%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum výrazne rastie. Len za včerajšok posilnila o 16% na 262 dolárov. Za posledných 7 dní je ETH v pluse už krásnych 52%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Ripple taktiež pokračuje v raste. Za posledný deň pridalo na svojej hodnote ďalších 5% a aktuálne sa obchoduje za 0,45 USD. Za sedem dní je v pluse takmer 50%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Dnes môžeme skonštatovať, že všetky popredné altcoiny sú v pluse voči doláru aj Bitocinu a to platí u väčšiny z nich aj z týždenného pohľadu.

Najväčším skokanom dňa je kryptomena NEM, ktorej cena vyletela o 41% a zaradila sa tak na 17. miesto najhodnotnejších coinov podľa trhovej kapitalizácie. Výrazný rast zaznamenali aj Ethereum (+15%), Stellar (+22%), Ethereum Classic (+18%), OmiseGo (+17%), Qtum (+13,5%), BitTorrent (+13%0, BitShares (+14%) či PundiX (+15%).

Pokiaľ sa pozrieme na týždenné štatistiky, v pluse je viacero kryptomien až o 50 a viac percent: Patria medzi ne Ethereum, XRP (takmer 50%), Stellar, IOTA, NEM (+95%!) a Verge.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia oproti včerajšku stúpla na 255 miliárd dolárov, čiže o ďalších 10 miliárd. Volume je až 111 miliárd USD (Bitcoin z toho tvorí 32 miliárd), čo je číslo, na ktoré sme neboli zvyknutí ani počas bullrunu 2017. Otázne je do akej miery je toto číslo pravdivé. Onchainfx.com totiž uvádza reálne volume TOP10 búrz u Bitcoinu len na úrovni 1,6 miliardy dolárov. My sa skôr prikláňame k údajom onchainfx.

Pokiaľ ide o dominanciu Bitcoinu, tá klesla za posledné dva dni z 59,2% na 55,8%. Výrazne sa to podpísalo na posilňovaní altcoinov nielen voči doláru, ale aj v páre s Bitcoinom.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne