Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (15.8.): Veľký pád bitcoinu, celý trh krváca

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

15.8.2019 – Cena bitcoinu sa za posledných 24 hodín opäť výrazne prepadá. S výnimkou jednej kryptomeny je celý trh v červených číslach.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin pokračoval vo výraznom oslabovaní aj v priebehu posledných 24 hodín, počas ktorých sa prepadol o ďalších 8 percent. Jeho súčasná cena menej než 9 700 dolárov je až o takmer 19 percent nižšia, než bola jeho hodnota pred týždňom.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla ešte výraznejšie – za posledný deň až o 12 percent! Súčasná hodnota ETH 183 dolárov je o 19 percent nižšia, než minulý štvrtok.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila za posledný deň až o 12 percent na 0,26 USD. Za týždeň evidujeme u tretej najhodnotnejšej kryptomeny pád o 16 percent.

xrp

Top skokani a prepadáky

Napriek tomu, že z trhu ubudli desiatky miliárd dolárov nájdeme v prvej 50-ke jednu kryptomenu, ktorej sa podarilo rásť a to dokonca výrazne. Ide o ICON, ktorý vyletel o takmer 20%. Tento rast pravdepodobne súvisí s oznámením o giveaway akcií pre komunitu.

Ostatné altcoiny napodobňovali pád bitcoinu, no zväčša ešte vo väčších rozmeroch. EOS sa napríklad prepadol až o 14%, Tron o 16%, Cardano o 12%, Cosmos a BAT o 13% a Bitcoin Gold dokonca až o 18%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu sa za posledných 24 hodín prepadla o 24 miliárd dolárov (za 48 hodín až o 39 miliárd) na súčasných 256 miliárd USD. Dominancia bitcoinu, ktorá včera klesla na 67,5% začala opäť stúpať na aktuálnych 68,2%.

Volume je 66 miliárd dolárov. Z toho tvorí obchodovanie s bitcoinom 20 miliárd. Onchainfx.com podľa svojej prísnejšej metodológie uvádza, že reálne volume bitcoinu je len 1,6 miliardy dolárov (čo je však dvojnásobok toho, čo pred pár dňami).

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.