Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (15.7.): Bitcoin sa výrazne prepadol, altcoiny ešte viac

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

15.7.2019 – Ceny kryptomien výrazne padajú. Bitcoin je blízko tomu, aby sa opäť obchodoval len za štvorcifernú sumu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín padol o takmer 10 percent na 10 200 dolárov, čo je zároveň o 12 percent nižšia cena, než minulý pondelok. BTCsa v priebehu posledného dňa ocitol aj pod hranicou 10 tisíc USD, keď sa chvíľu obchodoval len za niečo vyše 9900 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum padla ešte omnoho výraznejšie než Bitcoin. Aktuálna cena 221 dolárov je o 18% nižšia, než včera a o 28 percent nižšie, než pred týždňom.

eth

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena XRP oslabila v porovnaní s ostatnými altcoinami menej výrazne – len o 5%. Z týždenného pohľadu je cena 0,311 USD však až o 21% nižšie, než minulý pondelok.

xrp

Top skokani a prepadáky

O skokanoch sa dnes písať veru nedá. Za posledných 24 hodín sa držala spomedzi TOP50 len jedna kryptomena – Huobi Token, ktorý voči doláru posilnil o necelé percento. Všetky ostatné popredné kryptomeny padali na cene a zväčša aj o vyše 10%.

Najväčší prepady sledujeme u Ethereum (-18%), Bitcoin SV (-22%), Tron (-15%), Cardano (-15%), Ethereum Classic (-16%), Ontology (-18%) či Basic Attention Token (-17%).

Z týždenného pohľadu sa väčšina altcoinov prepadla ešte výraznejšie. V pluse sa podarilo byť Bitcoin Gold (+3,5%), VSystems (+11%), Egretia (+43%) a Huobi Token (+3%),

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je hlboko pod 300 miliardami, pritom minulý týždeň presiahla 350 miliárd. Aktuálne sme na čísle 276 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu medzitým vzrástla už na 65.8%. Pokiaľ ide o volume, to je na úrovni 86 miliárd, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 26 miliárd USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne