Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (15.6.): Bitcoin krásne rastie, oznámenie Binance otriaslo trhom s altcoinami

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

15.6.2019 – Cena Bitcoinu za posledný deň pekne posilnila a BTC je blízko k vytvoreniu nového tohtoročného maxima. Medzitým oznámenie burzy Binance otriaslo trhom s altcoinami.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu posilnila oproti včerajšku o viac než 5 percent. Aktuálne sa 1 BTC obchoduje za 8700 dolárov. V tomto roku bol najvyššie 27. mája, keď stál približne 8900 dolárov a na niektorých burzách chvíľu aj 9000 USD. Súčasných 8700 USD je o 8% viac než v minulú sobotu.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum stúpla za posledných 24 hodín o štyri percentá na 266 dolárov. Oproti minulému týždňu ide o posilnenie o 6 percent.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena XRP je aktuálne 0,408 USD, čo je o dve percentá viac než včera a o tri percentá menej než pred 7 dňami.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Na trhu nájdeme aktuálne len jednu kryptomenu, ktorá posilnila výraznejšie než Bitcoin. Ide o skokana týždňa Chainlink (LINK), ktorý posilnil o 8% voči doláru a o 3,5% v páre s Bitcoinom.

Ostatné popredné altcoiny v páre s BTC oslabovali a voči doláru zaznamenali menší rast, než najznámejšia kryptomena.

V červených číslach v dolárovom vyjadrení napriek výraznému rastu celého trhu skončil Binance Coin (-4,5%). Dôvodom je oznámenie burzy Binance, že v novembri zamedzí obchodovanie na burze americkým zákazníkom, čo spôsobilo masový výpredaj tohto coinu, ale taktiež oslabovanie ostatných altcoinov (mnoho trejderov z obáv ďalšieho pádu radšej uzatváralo svoje obchodné pozície). Binance by mala mať síce v tom čase už spustenú svoju americkú verziu burzy Binance US, no táto správa aj tak spôsobila veľký otras.

Okrem Binance Coinu sa napriek novým miliardám v trhu nedarilo voči doláru ani Tezosu (-2%), Vechain (-2,5%), Decred (-3%), Holo (-3%), Waves (-4,5%), Nano (-7%) či Komodo (-4%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Aktuálna hodnota trhu s kryptomenami je 273 miliárd dolárov, čo je o 11 miliárd USD viac než v piatok. Dominancia Bitcoinu medzitým stúpla za posledné dva dni z 55.1% na 56.4%, čo sa odzrkadľuje na oslabovaní altcoinov v páre s BTC.

Aktuálne volume je podľa CoinMarketCapu 67 miliárd USD, pričom obchodovanie s Bitcoinom tvorí 20 miliárd. Onchainfx.com, ktorý reportuje len overené volume rešpektovaných búrz uvádza, že reálne objemy obchodovania s Bitcoinom sú aktuálne na hodnote 960 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne