Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (15.5.): Dominancia Bitcoinu klesá, altcoiny sa konečne zelenajú

Článok

prehlad-trhu-15-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

15.5.2019 – Po niekoľkých dňoch výrazného rastu ceny Bitcoinu a oslabovania altcoinov v páre s BTC tu máme 24 hodín, počas ktorých začali ostatné kryptomeny posilňovať.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu sa oproti včerajšku vôbec nezmenila – je tesne nad úrovňou 8000 dolárov. Bitcoin však mieril až k cene 8300 dolárov, no nedokázal sa na nej zatiaľ udržať. Z týždenného pohľadu je v krásnom pluse 37%.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum posilnilo voči doláru o krásnych 9,5% na 229 dolárov. Za týždeň je v pluse už 35%, čiže týmto rastom prakticky zmazalo stratu voči Bitcoinu (už len 1%), ktorú utrpelo v priebehu predchádzajúcich 6 dní.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Ripple (XRP) pridalo na svojej hodnote ďalších 10% a aktuálne sa nachádza na cene 0,43 USD. Za týždeň posilnilo už o krásnych 43% voči doláru a o 5% voči BTC.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Viacerým altcoinom sa za posledný deň podarilo posilniť v páre s dolárom o viac než 10%. Patria medzi ne XRP (+10%), Tezos (+22%), Ontology (+12%), Nem (+12%), Dogecoin (+11%), Qtum (+12%), Chainlink (+18%), Ravencoin (+19%), Ox (+10%), Verge (+17%) či DigiByte (+12%). Za zmienku určíte stojí aj posilnenie Ethereum (+9,5%), Stellar (+9,5%) či Cardano (+9%).

Aj v pare s Bitcoinom sú dnes alty v zelených číslach, no na to, aby zmazali straty z predchádzajúcich dní majú ešte čo robiť. Za posledný týždeň je v pluse zatiaľ len XPR (+5%), Tezos (+2,8%), Ontology (+5%) a Chainlink (+3%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 245 miliárd dolárov, čo je o 6 miliárd dolárov viac, než včera. Týchto 6 miliárd USD sa prelialo do altcoinov, nakoľko Bitcoin je na rovnakej cene, ako včera. Jeho dominancia na trhu klesla z 59.2% na 57.9%. Otázne je, či sa tento trend klesajúcej dominancie BTC bude znižovať. Altocinom môže v týchto dňoch teoreticky pomáhať prebiehajúci Consensus 2019.

Pokiaľ ide o volume, to presiahlo podľa CoinMarketCapu 100 miliárd dolárov. Len obchodovanie s BTC tvorí údajne 31 miliárd USD. Onchainfx.com, ktorý podľa nášho názoru reportuje reálnejšie čísla volume uvádza u Bitcoinu aktuálne 2 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.