Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (15.4.): Bitcoin atakuje $5200, Tezos, Litecoin a BCH vyleteli hore

Avatar

Článok

zo dňa

prehľad trhu Bitcoin

15.4.2019 – Cena Bitcoinu za posledný deň mierne posilnila, čo viedlo viaceré altociny k peknému rastu hodnoty voči doláru.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu stúpla za posledný deň o 2,3% na 5180 dolárov, čo je zároveň o 1,4% menej, než takto pred týždňom.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum stúpla o 3% na 168 dolárov. Z týždenného pohľadu je však ETH v mínuse vyše 7 percent.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Hodnota Ripple stúpla za posledných 24 hodín o jedno percento na 0,329 USD. Za posledných sedem dní je však v mínuse viac než 8,5%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Za posledný deň za najviac darilo Tezosu, ktorého cena vzrástla o 19%. Tezos sa zaradil na 16. miesto medzi kryptomenami s najvyššou trhovou kapitalizáciou. Darilo sa aj Bitcoin Cash (+9%), Litecoin (+7,5%), Nano (+6%), Augur (+8,5%), Zilliqa (+7%), Holo (+6%) či Steem (+6,5%). Výraznejšie za posledných 24 hodín oslabil len Basic Attention Token (-4%).

Z týždenného pohľadu je top skokanom Crypto.com Chain (+50%), po ktorom nasleduje Tezos (+20%). V zelených číslach skončilo aj Nano (+4%), Enjin Coin (+9%), Basic Attention Token (+3,5%), Binance Coin (+4%) a EOS (+1%). Ostatné kryptomeny z TOP50 sú oproti minulému týždňu v strate, viaceré o viac než 15% (Maker, Bitcoin SV, OmiseGo, Qtum, Aeternity …)

Kapitalizácia, volume, dominancia BTC

Kapitalizácia stúpla oproti včerajšku o takmer 5 miliárd dolárov na 176,5 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu klesla z 52,1% na 51,8%. Volume podľa CMC je 38 miliárd USD, z toho tvorí BTC takmer 11 miliárd USD. Podľa onchainfx.com je reálne volume BTC očistené o falošné údaje neregulovaných búrz okolo 240 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

LIVE: Naživo rozbor Bitcoinu a altcoinov (15.7.)

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-video-jakub

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto videu sú výhradne informačného chaterkateru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. 

Hlavný analytik Nexaltic Capital Ing. Jakub Kraľovanský, ktorého môžete poznať aj vďaka tradičným analýzam Bitcoinu pre Kryptonovinky (každý utorok a štvrtok), sa dnes večer opäť v tradičnom živom vysielaní na YouTube od 21.00hod pozrie na Bitcoin a zhruba 20 popredných kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Ban Bitcoinu Donaldom Trumpom je možný, ale vysoko nepravdepodobný, tvrdí Alex Kruger

Avatar

Článok

zo dňa

od

Donald Trump

Ak by sa americký prezident Donald Trump naozaj odvážil zakázať Bitcoin, pravdepodobne by tým spôsobil prepad jeho ceny. Zároveň je však veľmi pravdepodobne, že by mu to neumožnili americké zákony. Myslí si to známy bitcoinový komentátor a ekonóm Alex Kruger, ktorého „tweety“ sleduje vyše 200 tisíc ľudí.

Jeden z najkontroverznejších amerických prezidentov histórie Donald Trump minulý týždeň šokoval kryptokomunitu, keď na Twitteri napísal dlhý status, v ktorom skonštatoval, že nie je fanúšikom Bitcoinu a kryptomien. Popri tom naznačil, že ide o neregulovaný sektor, ktorý umožňuje obchodovanie s drogami a inými nezákonnými činnosťami. V dlhšom statuse, ktorý bol rozdelený do niekoľkých časti, zároveň vyzdvihol americký dolár, ktorý je podľa neho najsilnejší v histórii a upozornil, že by zo strany americkej vlády mohlo dôjsť k prísnej regulácii kryptomien (dokonca sa špekuluje až o oficiálnom zákaze Bitcoinu). Predpokladá sa, že Trump sa k Bitcoinu a kryptomenám vyjadril najmä z dôvodu vstupu Facebooku do tohto priemyslu. Práve kryptomena Facebooku Libra totiž vzbudzuje obavy regulátorov a tiež amerického kongresu.

Kruger sa na Twitteri zaoberal práve hypotetickou možnosťou amerického “banu” pre Bitcoin, k čomu poznamenal, že Trump by mohol teoreticky z časti uspieť. Obmedziť by mohol najmä možnosti retailových a inštitucionálnych investorov do kryptotrhu, čím by sa stali Bitcoi na ostatné kryptomeny izolovanejšie. Ďalšou možnosťou by bolo, že by bankám jednoducho zakázal poskytovanie služieb krypto zmenárňam, čo by viedlo k mimoriadne náročnej zámene Bitcoinov za doláre a taktiež k výraznému obmedzeniu nákupu BTC.

V skutočnosti by však musel Trump presvedčiť kongres mimoriadne silnými argumentmi o potrebe zakázať Bitcoin a následne by mohli zákonodarcovia zvrátiť túto iniciatívu. Zavedenie takéhoto zákona je preto podľa Krugera teoreticky možné, ale myslí si, že je to extrémne nepravdepodobné.

Za zmienku stojí aj to, že konkurenčný kandidát na prezidenta USA vo voľbách v roku 2020 Andrew Yang zo strany Demokratov sa stavia na stranu kryptomien, Bitcoinu a technológie blockhain.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (15.7.): Bitcoin testuje dvojité dno

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin těsně před víkendem prorazil trendovou linii růstu a o víkendu dokonce přerušil vyšší highs, vyšší lows. Tato kombinace naznačuje další poklus až k ceně kolem 9 000 USD. Akumulační zóna začíná na bitcoinu až od 9 200 USD, kam by se bitcoin měl vrátit, pokud neudrží support na 10 000 USD. Nyní se nacházíme na jeho dně, kde ovšem nepřichází silná reakce od této úrovně.

Bitcoin míří dolů pod 9 000 USD

4 hodinový graf bitcoinu

Každá situace na grafu nám dává nějakou pravděpodobnost. Po proražení trendovky a přerušení price action je nyní vyšší pravděpodobnost na straně dalšího poklesu ceny až do zpětného návratu, kde whales akumulují kapitál tj. 6 000 – 9 000 USD. Budeme mít opět šanci nakoupit bitcoin za skvělé ceny kolem point of control.

Spustí bears paniku?

Aktuálně bych od trhu očekával menší vzpamatování v řádech stovek dolarů, aby se nabralo pořádně shortové palivo na průraz 10 000 USD. Tato cena zatím drží, ačkoliv abych byl pro vyšší růst od této ceny očekával bych odraz s vysokými viditelnými objemy. Při aktuálním rozpoložení to nevidím krátkodobě dobře pro bitcoin. Ovšem pokud bitcoin chce tento support prorazit, musí aktivovat stoplossy spekulantů a spustit paniku prudkým prodejním útokem. Aktuální shorty jsou jen fázované pravděpodobně botem.

Vše je o správném řízení pozice

Každá analýza je pravděpodobnostní scénář na určitý časový rámec. Bitcoin během pár dní dokáže měnit plno proměnných kvůli své volatilitě a možnosti neustálého vstupu nových spekulantů. My se nacházíme od 12 000 USD ve fiatu a již nyní máme o 20 % bitcoinů více. Limitní příkazy mezi 10 – 11 000 USD jsme postupně rušili díky sledování indícií v grafech a vše posíláme našim členům. Nyní jsou pro nás důležité limitní nákupy pod 9 000 USD v akumulační zóně. Při této volatilitě není na škodu si chodit i pro krátké profity na bitcoinu. Na takový trade se můžeš podívat v našem Crypto Kingdom videu. Rád bys nakoupil bitcoin, než opět začne růst? Přidej se k našim signálům!

Tato technická analýza je jen ochutnávkou celého našeho rozboru, který děláme každý den pro členy ve videu s názvem Krypto-snídaně. V kryptosnídani každý den rozebírám podrobně bitcoin, altcoiny a další parametry jako dominanci a kapitalizaci trhu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin správy

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Úvod týždňa začal pomerne šokujúcim varovaním známeho obchodníka Petra Brandta, ktorý varoval, že cena Bitcoinu môže po prudkom parabolickom raste až k cene okolo 13 800 dolárov prejsť až 80% korekciu, ktorá by nás dostala opäť hlboko pod 5-cifernú sumu za jeden Bitcoin. Peter Brandt sa tak v slede dvoch týždňov postaral o ďalšiu prekvapujúcu predikciu, keď minulý týždeň zas upozornil, že altcoinova sezóna, akú sme zažili v roku 2017, už nikdy nemusí prísť.

Výrazne odlišný názor než Peter Brandt má Mark Yusko, generálny riaditeľ Morgan Creek Capital. Ten si myslí, že výrazná korekcia Bitcoinu príde až keď prekročí cenu 30 tisíc dolárov. Zároveň sa domnieva, že pre Bitcoin nebude veľký problém dosiahnuť cenu 100 000 USD už v roku 2021. Viac sa dozviete tu.

Bitcoin mieri na $30 000 ešte pred ďalšou výraznejšou korekciou, tvrdí Mark Yusko

Bitcoin medzitým oslavoval dosiahnutie ďalšieho zaujímavého míľnika. V pondelok sme totiž “oslavovali” dosiahnutie nového rekordného hashrate. Znamená to predovšetkým to, že Bitcoin bol v tom čase v podstate najbezpečnejší v histórii. A zároveň to znamená, že záujem o ťaženie Bitcoinu je aktuálne enormný. Podrobnosti sa dočítate tu.

Altcoiny

Kedy začnú konečne rásť aj altcoiny voči Bitcoinu? Táto téma trápi mnoho altcoinových investorov. Nikto nemá vešteckú guľu, no spýtali sme sa traderov, s ktorými spolupracujeme, aký je ich názor. Výsledky našej ankety si môžete pozrieť tu.

ANKETA: Kedy dá Bitcoin priestor altcoinom? Spýtali sme sa traderov z česko-slovenskej scény

Portál CoinMarketCap, najnavštevovanejší web s cenami kryptomien, oznámil zaujímavú spoluprácu so spoločnosťou Crypto Briefing. Jej výsledkom bude získanie kvalitnejších a transparentnejších dát o kryptomenách, ktoré budú následne zverejnené na CoinMarketCape. Ak chcete vedieť viac, kliknite sem.

Charlie Lee, zakladateľ kryptomeny Litecoin (LTC), si myslí, že halving Litecoinu, ktorý je na pláne 8. augusta, môže byť pre minerov LTC spočiatku veľký šok.

Halving môže byť šok pre minerov Litecoinu, tvrdí Charlie Lee

Horúcou témou bola aj tento týždeň kryptomena Facebooku Libra. Člen Európskej centrálnej banky napríklad varoval, že regulátori musia rýchlo jednať, ak nechcú pocítiť následky, ktoré môže tento projekt spôsobiť.

Medzitým šéf vývoja kryptomeny Libra David Marcus ubezpečil kongres, že Facebook podnikne všetky kroku k tomu, aby uspokojil regulátorov a odstránil tak ich obavy zo spustenia tejto digitálnej meny.

Arthur Hayes, šéf burzy BitMEX si zas myslí, že kryptomena Libra môže mať taký dosah, že ohrozí banky vrátane centrálnych a pre PayPal bude doslova devastačná.

Medzitým však Libra čelí nepríjemnej skutočnosti, že sa nedostane na viaceré zaujímavé trhy. Je takmer 100% isté, že ju nebude možné legálne používať v Indii, teda väčšom trhu pre Facebook než je USA, a najnovšie sa hovorí o tom, že povolenie nedostane ani v Thajsku. Predpokladá sa tiež, že zamietavé stanovisko, alebo rôzne obmedzenia nastolí voči nej aj Čína a Rusko.

BitTorrent (BTT), kryptomena postavená na blockchaine TRON, oznámila spustenie novej verzie svojej platformy, ktorá už bude mať integrovanú kryptopeňaženku a tokeny BTT bude možné využiť na zvýšenie rýchlosti downloadu ,ale tiež ako formu zárobku za seedovanie torrentov.

Mali by ste tiež vedieť

 • Podľa prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť SurveyMonkey sa “Generácia Z“ (medzi 13 až 21 rokmi života) o kryptomeny nezaujíma a len minimum ľudí v tomto veku zvažuje investíciu do digitálnych aktív. Viac sa dozviete tu.
 • Americká komisia pre cenné papiere (SEC) a FINRA sa rozprávali o možných rizikách custody riešení pre správu digitálnych aktív inštitucionálnych investorov. Podrobnosti sme napísali tu.
 • Čínska centrálna banka vraj zvažuje možnosť vydania vlastnej digitálnej meny. Má ísť o reakciu na príchod kryptomeny Facebooku Libra
 • Bratia Winklevossovci si myslia, že vlastnú kryptomenu budú mať do roku 2021 aj Google, Amazon či Netflix. Viac sa dozviete tu.
 • Burza Bitfinex oznámila, že 27% z príjmov použije na pálenie mincí tokenov LEO, teda natívneho tokenu, na ktorý nedávno vyzbierala 1 miliardu dolárov. Pálenie je podobné tomu, aké vykonáva s Binance Coinom burza Binance
 • Bankový gigant Goldman Sachs pravdepodobne zvažuje vydanie vlastnej kryptomeny, ktorá by mohla byť obdobou JPM Coinu. Naznačuje to skutočnosť, že hľadá na vysoko postavenú funkciu manažéra so zápalom pre blockchain a technológiu kryptomien.
 • Európska centrálna banka v rámci ankety na Twitteri #AskECB odmietla špekuláciu, že by mohla použiť Bitcoin ako rezervnú menu
 • Americký startup Fold oznámil, že cez svoju platformu umožňuje platby pomocou technológie Lightning Network v Amazone, Starbucks, Ubery a u iných veľkých známych predajcov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Čítať ďalej

Bitcoin

Kicom z Bitcoinového kanála: Vsadil som sa, že do 7/2020 budem mať 10 000 odberateľov

Avatar

Článok

zo dňa

od

rozhovor-bitcoinovej-kanal

Volá sa Kuba, avšak všetci okrem rodičov a manželky ho volajú Kicom. Vyspovedali sme autora Bitcoinového kanála, čoraz populárnejšej YouTube relácie o kryptomenách, ktorá veľmi rýchlo oslovila široké publikum sledovateľov vďaka kombinácii zaujímavých faktov a úsmevného spracovania.

Kicom, kedy ťa prvýkrát napadlo, že by si začal robiť Bitcoinovej kanál? Už si robil niekedy v minulosti niečo podobné?

Musím říct, že mi ten nápad zrál v hlavě skoro rok. Sledoval jsem hodně zahraničních krypto-kanálů a přišlo mi, že na československé scéně je poněkud pusto. Pár kanálů jsem tu sice objevil, ale úplně mě neoslovovala forma a vlastně ani moc obsah, protože se hodně kryl s tím, co jsem sledoval na anglicky mluvících kanálech. Žádnou zkušenost s YouTube jsem neměl, ale audiovizuální tvorbě se věnuji od 15 let, takže jsem věděl, že to mi hodně pomůže do startu toho projektu. Od začátku jsem se chtěl odlišit hlavně technickým zpracováním, protože o své roli „moderátora“ jsem hlavně ze začátku hodně pochyboval. Myslím si ale, že pomalu si hledám svou „polohu“, ve které se cítím dobře já i moji diváci.

Svoj projekt si spustil približne v čase, kedy sa Bitcoin začal odrážať od svojho dna. Dá sa teda povedať, že si mu priniesol šťastie. Myslíš si, že mierime k novému ATH?

No, štěstí to bylo spíš pro mě. Sám jsem nevěděl, jestli se nezřítíme třeba ještě níž, ale chtěl jsem taky, aby komunita věděla, že v tom nejsou sami. Že se najde i další blázen HODLer, který je v tom s nimi a který dokonce v tom nejhorším čase spouští kryptoměnový projekt. Vyplatilo se to, protože od té doby Bitcoinovej kanál roste a samozřejmě se trochu veze s cenou Bitcoinu. Nové ATH podle mě uvidíme do konce tohoto roku, mluvím o tom i v posledním videu, které vyšlo teď v úterý:

A čo altcoiny? Páči sa mi, že držíš Cardano a Ethereum. Ako to s nimi vidíš?  Čoraz viac sa píše o tom, že alty majú to najlepšie (vraj) už za sebou, hoci, keď sa na to pozriem z vyššej perspektívy, mam dojem, že sú len na začiatku…

Souhlasím s tebou. Altcoin season přijde. Jediná otázka je kdy…alespoň podle mě. Pokud se budeme bavit výhradně o ceně, tak myslím, že tento rok bude hodně patřit Bitcoinu – alespoň do doby jeho nového ATH. Nemyslím si ale, že by to měly altcoiny spočítané. Ani náhodou. Zaprvé, instituce teď sice půjdou primárně do Bitcoinu, ale i ti velcí hráči se v tom prostoru kryptoměn budou chtít alespoň trochu diverzifikovat – třeba jen spekulativně. Takže absolutně nemám strach o high-cap coins typu Ethereum, Litecoin,…v podstatě cokoliv v první řekněme dvacítce. I mnohými nesnášený Ripple podle mě půjde zpátky na své ATH. zřejmě i Bitcoin Cash – pozor, to jsou projekty, které určitě nepatří mezi mé oblíbené (právě naopak), přesto si myslím, že u obou uvidíme třeba do 2 let nová ATH – alespoň vůči dolaru. Jen nechápu, co dělá v TOP10 Bitcoin SV – ten za dva roky snad ani nebude existovat.

Navíc mi přijde, že komunita podceňuje jeden důležitý fakt. Až přijde nová retailová mánie, tak běžným lidem bude prostě vadit, že si nemůžou koupit celý Bitcoin, protože bude stát třeba už půl milionu korun. Možná to někomu přijde jako slabý argument, ale já bych tuhle skutečnost nepodceňoval. Sám jsem tak uvažoval taky – moje první nákupy byl Litecoin a Ethereum, protože mi Bitcoin prostě už přišel drahej. Nakonec poletí nahoru vše, co bude na Coinbase, protože tam povede první cesta nových investorů. A ti si řeknou: „Hmm, co když Litecoin taky jednou bude stát to, co Bitcoin“. V té době retailové mánie taky zřejmě uslyšíme dost „hejtů“ na Bitcoin, protože Lightning Network podle mě ještě nebude plně použitelná (resp. nasazená burzami) a poplatky nám zase poletí vzhůru do oblak. To neříkám proto, že bych to Bitcoinu přál, jen si myslím, že je to nevyhnutelná situace a bude to další argument pro altcoiny.

Navíc, jak říká můj kamarád Olda, lidi milují gamble. Je podle mě naivní si myslet, že další vlna retailu nebude gamblit s low-cap coins.

Priznám sa, že ako prvé ma na tvojich videách zaujalo ich grafické spracovanie. Ty sa touto prácou živíš, je to tak? Môžeš o tom prezradiť viac?

Uf, to je na dlouhé povídání. Pokusím se to co nejvíc zkrátit, ale rád bych, aby čtenáři měli i nějaký kontext. Jak už jsem zmínil, nějaké formě audiovizuální tvorby se věnuju od 15 let, kdy mi táta v roce 2000 koupil digitální kameru. Já chtěl tenkrát digitální foťák, ale on to tenkrát vyhodnotil jako příliš jednoúčelové zařízení…ukázalo se to jako velmi dobré rozhodnutí, podobně jako když mi kdysi nechtěl koupit SEGU Megadrive s ježkem Sonicem (na kterého jsem denně koukal ve výloze) a místo toho se domů koupilo PCčko.

Tím pádem jsem celé léto natáčel všemožné blbosti, nahrával to do počítače, stříhal, přidával efekty, hudbu. Přišlo mi to fascinující – že můžeš z ničeho vyrobit „něco“. Mojí tetě se v tom létě vdávala kamarádka a sháněli kameramana – nebyla to pro ně žádná priorita a tak jí nevadilo, že tu svatbu natočí 15-letej kluk, co nikdy žádnou netočil. Udělal jsem tím výsledkem asi dojem, protože v té době málokdo tyhle věci vůbec stříhal. Svatební kameramani často předávali prostě hrubý záznam na VHS kazetě. Já to prohnal přes počítač, dal jsem tam hudbu, efekty…pro lidi to tenkrát bylo jak zjevení, protože měli pocit, že takové věci se dělají jen v televizi. Ani nevím, jak se to pak přesně stalo, ale od té doby jsem každé léto natáčel víc a víc svateb. Bral jsem to jako brigádu – navíc velmi dobře placenou. Vydělal jsem si za jednu tolik, co moji vrstevníci za 2 týdny na brigádě v pekárně.

Dělal jsem to pak i během výšky, navíc jsem k tomu přidal i maturitní plesy a různá komerční videa. Mezitím jsem objevil stránku VideoCopilot.net, kde týpek učil vizuální efekty a motion design. Jmenuje se Andrew Kramer a zdejším čtenářům bych ho asi mohl přiblížit jako Andrease Antonopouluse ale v odvětví vizuálního designu. Hltal jsem tenkrát každý jeho tutorial – on ty svoje videa vydával na svém webu. Bylo to totiž době, kdy YouTube teprve začínal. Strašně mě ta oblast bavila, ale neměl jsem pro ni moc velké využití.

Po vysoké škole jsem byl krátce zaměstnaný v Brněnské IT společnosti, která podnikala v oblasti síťové bezpečnosti. Vyhráli jsme tenkrát soutěž CzechInvestu a tak mě poslali na 2 měsíce do Silicon Valley. To byla obrovská zkušenost – pochopil jsem tam, jak funguje Venture Capital, co jsou to Business Angels, jak tam fungují akcelerátory pro firmy… proto mě taky nadchly ICOs jako forma fundingu a myslím, že ještě neřekly poslední slovo i přes ten přepálený hype v roce 2017.

Kicom v USA

Po návratu ze Spojených států se ve firmě trochu změnila situace a já dal výpověď. Chtěl jsem i zkusit něco budovat sám. Zaměstnanecký poměr nebyl nic pro mě. Když o tom teď přemýšlím, zaměstnaný jsem byl v životě dohromady 13 měsíců – z toho 5 měsíců na studentské stáži v IBM.

Vrátil jsem se k natáčení – tentokrát jsem si ale řekl, že už to nebude jen brigáda, že z toho zkusím vybudovat regulérní podnikání. Pokračoval jsem v natáčení svateb, plesů, ale to mě pomalu přestávalo bavit – nenaplňovalo mě to. Snažil jsem se získávat spíš zakázky od firem.

Velice brzo jsem ale objevil stránku VideoHive.net, která patří do rodiny „digitálních tržišť“ australské společnosti Envato. Prodávají se tam templaty – grafické šablony – konkrétně pro software Adobe After Effects. Napřed jsem je tam kupoval a používal ve svých video-projektech a pak jsem si řekl, že nějakou zkusím vyrobit, že mě snad Andrew Kramer z VideoCopilota něco naučil. Myšlenka, že by z toho mohl být pasivní příjem, se mi dost zamlouvala. Původní představa byla, že by mi to mohlo každý měsíc pokrýt sociální a zdravotní pojištění. První projekt mi zamítli, druhý se prodal párkrát, třetí už ale začal pomalu malý příjem generovat. Můj pátý projekt byl nakonec ten rok 4. nejprodávanější na VideoHivu. Do dnešního dne jsem na něj prodal přes 2000 licencí (link).

To byl ten okamžik, kdy jsem si řekl OK, tohle mě uživí. Pomalu jsem úplně opustil natáčení a tvořil templaty pro VideoHive. Navíc se přes něj začali ozývat i klienti z celého světa, kteří chtěli explainer (vysvětlovací video) na míru. Pracoval jsem tak na zakázkách, které šly do USA, Kanady ale třeba i Malajsie. Myslím si, že to je i jeden z důvodů, proč si uvědomuji, jakou obrovskou moc má Internet. A to co udělal Internet pro informaci teď udělá Bitcoin (a jiné krypto) pro peníze. Ale to už tady asi všichni slyšeli stokrát…

Teď jsem v situaci, že VideoHive už pomalu opouštím. Pro mě už to má za sebou ten peak – přichází tam hodně konkurence z východu (Indie, Pakistán) – jede se kvantita. A na druhé straně vznikají zase malé týmy, které vytvářejí naopak obrovskou kvalitu. Ani kvantitě ani kvalitě už nejsem schopen konkurovat. Poslední rok a půl už beru jen zakázky. Výhoda ale je, že i když pro VideoHive už neprodukuji, tak pasivní příjem mi odtamtud stále chodí (zatím) a to mi dává jistou svobodu rozjet nové věci. Na počet prodejů se tam mezi autory pořád držím na 125. místě. Vzhledem k tomu, že jich tam je dnes už přes 10 000 to považuji za pěkný „dojezd“ 😉

Na celou moji tvorbu můžou čtenáři kouknout tady.

Uf, tos nečekal takovou dlouhou odpověď, co? Ani já ne 😃

Veľmi sa mi páči, že dokážeš videá spracovať spôsobom, pri ktorom dbáš na odbornosť, ale zároveň sú aj vtipné, čo je v prípade kryptomien veľké umenie. Pomáhaš si aj rôznymi krátkymi vtipnými videami. Hľadáš ich priebežne počas tvorby daného dielu, alebo máš doma zbierku, ktorú si nejakým spôsobom kategorizuješ a potom z nej čerpáš?

Díky za milá slova. Žádnou takovou sbírku nebo knihovnu nemám. Hledám ty videjka na YouTube a je to zřejmě nejzábavnější část práce na každém videu. Já celou tu kulturu internetových memů a fail videí miluju, akorát teď když na ně koukám, tak můžu konečně manželce říct, že je to práce. Dřív jsem pro to výmluvu neměl 😊

Obvykle o nich dopředu nepřemýšlím. Natočím video a ve střižně si pak říkám: „Hmm, tady říkám „crash“, tak copak tam vrazím?“ Sem tam si i vzpomenu, že jsem viděl něco, co by se tam skvěle hodilo. YouTube je super v tom, že stačí zadat 3-4 klíčová slova a to video na vás hned vyskočí.

Najviac ma pobavilo video, ktoré si použil na konci #5 časti “Co je Bitcoin? A jak funguje Blockchain?“. Ukázal si nám zábery z roku 1984, na ktorých sa nejaký geek snaží vysvetliť televíznym divákom, ako funguje internet. Povedal som si, že toto video určite použijem, keď sa budem najbližšie na pive snažiť vysvetliť kamarátovi, že kryptomeny sú stále len na začiatku svojej cesty. Máš ešte v talóne nejaké podobné zábery?

(pokojne si pozrite celé video, ale zmieňovaný moment nájdete v čase 17:04)

Podobné záběry se určitě zase někdy objeví. Já hodně čerpám témata i na základě přednášek Andrease Antonopouluse, který má neskutečný dar najít v historii perfektní příměry k současné situaci v kryptoměnách. Já se pak jen snažím najít, jestli k těm jeho příměrům existují i nějaké záběry. Obvykle se dá vždycky něco najít, protože na YouTube jsou dnes miliardy hodin video záznamů. Sem tam se dá i ulovit takový špek, jako jsou ti dva geekové s tehdejším internetem.

Keď spomínam to pivo, ty ho spomínaš vo videách pomerne často (úsmev). Už sa ti podarilo niekedy zaplatiť za pivo kryptomenami?

Upřímně řečeno ne. Je to trochu ostuda, já vím, ale celý rok 2018 jsem měl všechno ve ztrátě. Byla to situace, kdy by byla pro mě ekonomicky hloupost kryptoměny utrácet. I teď bych to udělal spíš „z hecu“, protože pro mě jako pro HODLera je prostě výhodnější zbavovat se těch horších peněz – FIATu.

Bitconovej kanál má už vyše 1700 odberateľov. Si spokojný s týmto číslom po prvých 22 videách, ktoré si stihol uverejniť od 21. februára 2018?

Jo, naprosto. Myslím, že kanál roste spíš trochu rychleji, než jsem si myslel, takže já jsem velmi spokojen.

Kde by si chcel vidieť Bitconovej kanál takto o rok? Nechcel by si robiť videá viackrát do týždňa?

Vsadil jsem se s kamarádem o flašku, že do 1. 7. 2020 bude mít kanál 10 000 odběratelů. Myslím si, že je to realistické přání. Hodně to samozřejmě záleží i na ceně Bitcoinu, nicméně tam to vidím tak, že „trend is your friend“, takže myslím, že mě v tom nenechá. Co se týče více videí týdně, tak všem kteří rozhovor dočetli až sem, prozradím, že na září chystám ještě druhý formát, takže bych se rád dostal na dvě videa týdně. Do září to nechávám ještě dozrát v hlavě, takže o tom teď nic víc neprozradím.

Kicom, ďakujem, že si odpovedal na otázky kryptonoviniek. Prajem ti, aby bol Bitcoinovovej kanál naďalej taký zábavný a poučný ako doteraz.  Verím, že tém na spracovanie máš ešte obrovské množstvo …

Já děkuji, Martine. A ano, témat je spousta a navíc neustále přibývají. Přeji i tobě hodně úspěchů s kryptonovinkami. Ať se daří!

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

ANKETA: Kedy dá Bitcoin priestor altcoinom? Spýtali sme sa traderov z česko-slovenskej scény

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-vs-altcoiny-anketa

Posledné týždne sú v znamení rastu ceny Bitcoinu, ktorý je už výrazne vyššie, než sa nachádzal v úvode roka. Napriek tomu mnohí fanúšikovia kryptomien nejasajú. Možno na škodoradosť bitcoinových maximalistov, ktorí sa teraz smejú, sú investori do altcoinov pomerne znechutení. Rast ceny Bitcoinu totiž altcoiny, vrátane tých najznámejších, doslova ničí a tie výrazne strácajú svoju hodnotu v páre s Bitcoinom.

Bude tento trend aj naďalej pokračovať? Nikto na svete samozrejme nemá vešteckú guľu a scenárov je možných hneď niekoľko. No skúsili sme aspoň zistiť, ako to vidia s altcoinami známi trejderi z česko-slovenskej scény, s ktorými spolupracuje náš portál. Pozrite si ich odpovede.

Ján ČurajIng. Jan Čuraj, CK Capital: Asi se budu muset opakovat z prosincového webináře roku 2018, kde jsem řekl, že následující rok budeme kupovat jenom bitcoin a těžit kryptoměny na principu oportunismu, protože je pravděpodobné, že dominance se vrátí ke své férové ceně a to je kolem 80%. Nyní je dominance 65 %. To znamená, že aktuálně očekávám ještě další růst od bitcoinu a pokles altcoinů. Ačkoliv si musíme uvědomit, že každý downtrend má i svoje korekce, kde altcoiny budou moc ukázat stovky procent zhodnocení, díky tomu že porostou z nízkých cen. Zásadní altseason očekávám až v roce 2020, ačkoliv můžeme počítat se stovkami procent již pravděpodobně na podzim právě v korekcích. Léto vždy v uptrendu patřilo bitcoinu a nemyslím, že to bude letos jinak. Pokud očekáváme další hype, musí bitcoin jako mediální tahoun udělat velký humbuk třeba růstem nad 50 000 USD. To z altcoinů pravděpodobně udělá satoshi coiny. To nic nemění na tom, že velcí hráči jsou chamtivý a budou chtít namnožit svoje mince bitcoinu po výstřelu. Aktuálně kromě futures backovaných bitcoinem, není prakticky možné jinak než přes altcoiny rozšířit mince. Takže si ukrojí část z dominance bitcoinu a altcoiny vystřelí o tisíce procent. Některé altcoiny v tomto procesu můžou umřít, ale v tom to nebude záležet ani tolik na vývojářích, nýbrž na delistacích burz. Nemáme na globální privátní sféře dostatek odborníků na hodnotu ICOs, tak aby se spekulanti řídili těmito informacemi a praktikovali kvalitní hodnotové investování. Na to si budeme muset pár let ještě počkat.

Andrej KalvodaAndrej Kalvoda, Blockspace: Dominance Bitcoinu roste už od začátku roku 2018, ale dokud celý trh klesal, nikdo to neřešil. V posledních měsících začal růst pouze Bitcoin a hodleři altů upadají do deprese, protože stále čekají alt season, která nepřichází. Kdo se mě na alty kdy zeptal, ví, že odpovídám jasně: “Altcoiny jsou nyní v downtrendu, dokud se to nezmění, každý nákup je chytání korekce trendu”. Tato korekce může mít několik set % růstu, ale zatím je to jen korekce. Jestli si myslím, že se tento trend změní? Ano, rozhodně. Trendy jsou cyklické – opakují se. Ikdyž má kryptoměnový trh velmi krátkou historii, můžeme vidět podobný cyklus po bearmarketu 2014 – jakmile Bitcoin dosáhl tehdejšího dna a opět parabolicky zahájil nový uptrend, na vrcholu této paraboly dosáhl zároveň maxima své dominance a od té doby až do konce roku 2017 rostl pomaleji, než altcoinový trh. Ani logicky nevidím důvod pro to, aby měl Bitcoin dlouhodobě většinu kapitalizace trhu, dokonce si nemyslím, že by musel zůstat na první příčce. Ale všechno chce čas a jak jsem zmínil na začátku – cyklus narůstající kapitalizace BTC začal rok a půl zpátky, nemůžeme tedy čekat, že určíme jeho konec s přesností na dny, nebo týdny.

Michal Majzlík, Crypto KingdomKde jsou ty časy, když bitcoin letěl nahoru, že s sebou zvedal highcaps, kde jsou ty časy, když bitcoin prudce poklesl, tak se přetáhl kapitál do shitcoinů a my množili mince bitcoinu. Tyto časy jsou pryč. Bitcoin je lídr a tento rok patří jen a jen jemu. Zatímco highcaps vesměs konsolidovaly, tak BTC letěl nahoru. Shitcoiny vůči BTC nezvládají pohyb nahoru ani dolů a vypadá to, že je snad nikdo z té hluboké propasti nezvedne. Některé si říkají o investici, ale to nejprve musí přijít signál ze strany traderů, který ovšem nepřichází. Shitcoiny bez objemů, bez frekvence a momentálně nezajímavé. Všichni doufáme, že se to změní a bude konečně ta “alt season” v pravém slova smyslu. Mám před sebou 5 monitorů, přes 150 grafů, a co vidím každý den na shitcoinech nestojí – slušně napsáno – ani za řeč. Přeprodané, vycuclé a krvavé altcoiny nikdo nezvedá ze svých propastí. Nahánět se za altcoiny, které udělají 5% nahoru a dolů je ztráta času a v tom množstvím a rychlosti ani nejde zatrejdovat. Jediné co musíme dělat, je čekat, až přijde moment, který změní vše a kapitál se z BTC začne přesouvat do shitcoinů a tradeři budou při chuti množit mince. Bitcoinová dominance je příliš vysoko na to, aby přišla nějaká mega alt season. Trpělivost je klíč a trading je maraton.

Marek VaňhaMarek Vaňha, Golden Pocket: Pro nejlepší indikaci otočení trendu u BTC sleduji korelaci mezi dominancí BTC a dominancí altcoinů. Oba jsou v impulzní struktuře s tím, že se blížíme velmi silným rezistenčním (BTC) a support (ALTCOINY) zónám. Dokud bude BTC v uptrendu s rostoucí dominancí, velké alty v páru s USD budou v sideways korekčních strukturách a malé alty budou neustále vytvářet nová lows. Jediné co je aktuálně v bull runu, je BTC. Dokud tedy BTC bude neustále vytvářet nová maxima, malé alty na to budou doplácet (graf zde).

Jakub KraľovanskýJakub Kraľovanský, Trader 2.0 & Nexaltic Capital: Nie je žiadnym tajomstvom, že posledné týždne až mesiace Bitcoin rastie a altcoiny to voči BTC poriadne schytávajú. Nič však netrvá večne. Ak chceme vedieť ako sa budú chovať altcoiny voči Bitcoinu, jednoznačne najdôležitejší graf je pre nás dominancia BTC. Tam vidím ešte priestor na zhruba 2% rast niekde ku hodnote 69 – 70% dominancie BTC (hodnota uvádzaná na tradingview). Altcoiny sú celkovo už extrémne zničené, indikátory sú prepadnuté nadol, ale ešte nevidím moc signálov na nákup. Keď si spojím v akej situácii je Bitcoin, ako vyzerá dominancia a celkovo altcoiny, tak môj záver je nasledovný. Dominancia Bitcoinu ešte mierne porastie a altcoiny spravia zrejme posledný menší prepad. V tomto momente by mal nastať jasný signál na nákup. Dominancia by mala prejsť do korekcie a altcoiny po dlhšom čase trochu podrásť. Uvidíme o pár dní.

jendral

Marek Jendrál, Kryptotrejder: Na konci dlhodobej korekcie je situácia taká, že všetky altcoiny aj BTC sú viacmenej na dne. Pri počiatku rastúceho trendu zvyčajne pôsobí Bitcoin na trh altcoinov tak, že ich kurzy klesajú pod hodnotu ich už spomínaného dna. To znamená, že sú podhodnotené. Momentálne BTC rastie stabilne a práve sme vo fáze, kde sa začína kapitál z trhu BTC prelievať aj do altcoinov, ktoré začínajú vystupovať z fázy prepredanosti a podhodnotenia. Ako to reálne identifikujeme na trhu? Jednoducho tak, že BTC počas rastu, aj keď bude sprevádzaný korekciami, týmito korekciami stiahne kurzy altcoinov iba krátkodobo a trh bude rásť ako celok. Inak povedané, altcoiny narastú oproti fiat mene rýchlejšie ako voči Bitcoinu. Niektoré alty sú dokonca na nižších hodnotách voči BTC ako počas dna v korekcii, no v kurze voči fiat mene jasne rastú.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (12.7.): Bitcoin, BTC dominancia a BTC vs. altcoiny

Marek Vaňha

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-vanha

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu, ktoré sú občas doplnené aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel tradične ako každý utorok a piatok trejder Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte tradeři, vítejte u pátečního updatu trhu!

BTCUSD

BTC měl silné zamítnutí z predikované rezistenční zóny a aktuálně sleduji dva scénáře. První je vždy prioritní a to udržet formaci trianglu, která je typická pro vlnu 4 jakéhokoliv stupně. Dump byl hodně silný a hodně impulzní, ale takové pohyby v trianglu bývají velmi časté. Důvodem pro triangl je stav altcoinů, které už pomalinku docházejí do svých support targetů a vzhledem ke stavu marketu je triangl u BTC to nejlepší řešení, protože dovolí altům pomalinku najít svá lokální dna, aniž by kamkoliv vystřelili a BTC mezitím půjde sideways v intenci 10500-12500,-USD.

Všimněte si, že včerejší ostrý dump se zastavili přesně na hodnotě „PIVOTu“, který je zatím předběžnou osou celého trianglu.

Jako alternativní scénář samozřejmě uvažujeme klasickou „(ABC)“ korekci do zóny 9130-8600,-USD. Zatím se jedná pouze o alternativu, protože tato support zóna je ideální pro vstup do trendu. Jakmile je něco ideální a zdánlivé, málokdy se to vyplní, proto ji anotujeme jako alternativní verzi.

Vzhledem ke stavu indikátorů, BTC i velkých altů, nás s největší pravděpodobností čeká zelený víkend, který ale berte spíše jako korektivní před posledním pohybem dolů. Takže ideálně rychlé obchody a nedržet nic nad bullish level. Po těchto impulzních a násilných pohybech se musí trh narovnat a vzpamatovat, ale každý kdo „nestihl“ short, bude aktuálně vstupovat podle Fibonacciho v zóně 0.382-0.618 od místa, kde došlo k breakdownu.

BTC DOMINANCE VS ALTCOIN DOMINANCE

Toto zatím prosím berte s rezervou, ale sleduji zde potenciální shodu v aktuální situaci mezi dominancí BTC a dominancí altcoinů. Oba jsou v impulzní struktuře s tím, že se blížíme velmi silným rezistenčním (BTC) a support (ALTCOIN) zónám. Uvažuji nyní formaci trianglu u obou grafů, po kterém bude následovat poslední leg down u velkých altcoinů, zatímco BTC se bude pohybovat ve velkém trianglu vlny „((4))“.

TOTAL MARKET CAP

TMC má podobnou strukturu jako BTC, kdy uvažuji jako prioritní formaci trianglu. Doporučuji věhem dneška sledovat reakci z typické Fibonacciho hladiny pro triangl = 0.786. Vychází k cca 290,-mld USD. Bullish level = 346,-mld USD. I zde zatím vše krásně odpovídá korekci v rámci trendu, kdy po jejím dokončení otestujeme s největší pravděpodobností hranici 440,-mld USD.

Doporučuji v dalších dnech sledovat malé i velké alty v páru s BTC, protože se blížíme dokončení aktuálních struktur a předtím, než začne pokračování uptrendů v páru s USD, můžeme očekávat postupné odrazy u altů v páru s BTC. Vzhledem k dominanci, mi chybí ještě jeden pohyb down, který odpovídá i stavu grafů malých altů. Jsou velmi blízko, ale ještě nejsou úplně v našich zónách. Zatím ale se vstupy čekám na jasný signál, kterým může právě být ALTCOIN a BTC dominance a jejich otočení trendů.

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Čítať ďalej

Bitcoin

Pompliano má v úmysle presvedčiť Schiffa, že Bitcoin je dobrá investícia

Avatar

Článok

zo dňa

od

Anthony Pompliano

Peter Schiff, investičný veterán, ktorý sa sústredí najmä na zlato, prijal pozvanie na diskusiu s bitcoinovým odborníkom Anthonym Pomplianom.

Pompliano, alebo ak chcete “Pomp”, ktorý je zakladateľom a partnerom spoločnosti Morgan Creek Digital, si pred stretnutím stanovil jasný cieľ – chce Schiffa presvedčiť, že Bitcoin je dobrá investícia. ,,Peter by mal dostáť veľké uznanie za to, že súhlasí s diskusiou. Dúfam,  že bude odchádzať ako človek, ktorý verí v Bitcoin,” napísal k informácií o diskusií, ktorá by sa mala konať na CNBC, no jej dátum ešte nie je známy.

Schiff bol doteraz ohľadom Bitcoinu skeptikom, pričom vždy popri tom obhajoval ako lepšiu investíciu zlato. Tento týždeň však hodnota jeho bitcoinových “úspor”, hoci to neplánoval, stúpla. Nakoľko mu v minulosti priateľ vytvoril bitcoinovú adresu a preriekol sa, že drží nejaké bitcoiny, Pompliano spustil na Twitteri reťazovú reakciu, vďaka ktorej dostal od bitcoinovej komunity malé dotácie, ktoré sa vyšplhali až k hodnote 0,208 BTC (cca 2400 dolárov).

Medzitým však Shiff zostáva verný svojim názorom a poukázal na Twitteri aj na súčasný prepad Bitcoinu, ktorý klesol zo stredy na štvrtok o vyše 10%. ,,V skutočnosti jedným z hlavných dôvodov, prečo Bitcoin rástol, bolo , že zlato zlyhávalo. Avšak zlato teraz konečne rastie, takže investori nemajú dôvod zaujímať sa o jeho digitálnu imitáciu,” uviedol.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (11.7.): Bearish scenár Bitcoinu je aktívny – Čo bude s BTC ďalej?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Na začiatok odporúčam prečítať môj článok pre kryptonovinky z utorka pre všetkých, čo dnes budú tvrdiť:

 • Trh je zmanipulovaný
 • Technická analýza nedáva žiadny zmysel
 • Aj tak je to o náhode
 • Veľryby sa hrajú
 • Trump chce nakúpiť

To som vymenoval len pár “pekných” komentárov, ktoré som postrehol na rôznych diskusných fórach a skupinách od včerajšieho večera.

Dôležitosť scenárov

Pár z nás tu už niekoľko dní hovorilo o tom, že sme v kľúčovej zóne, v ktorej sa rozhodovať či to Bitcoin ustojí, alebo nie. Kľúčovú zónu som dokonca trafil úplne presne. Pozrite sa, kde sa na anlýze z utorka skončila moja prvý vlnka. Takže toľko na tému technická analýza nefunguje a všetko je to o náhode a o veľrybách. Presne z tohto dôvodu má trader vždy viacero scenárov a ide podľa toho, čo mu daný trh hovorí.

graf

Najpravdepodobnejšia možnosť

Ako prioritný scenár momentálne beriem bearish scenár z utorka s targetom 8707 – 9153 dolárov.

Zamietnutie bolo veľmi ostré a určite by sme nemali pokračovať v takto ostrej korekcii aj ďalej. Celý nasledujúci pokles by mal mať čím ďalej nižšiu dynamiku. Zaujímavé však je aj to, že celý pokles sa zastavil na:

 1. Point of control
 2. Pivote trianglu

Takže znova technická analýza ,,nefungovala.“ Toto je momentálne môj prioritný scenár a teraz je veľmi dôležitý retracement. Podľa retracementu celého tohto prepadu a ďalších dní budeme vedieť zvážiť ďalšie scenáre.

Dominancia Bitcoinu

Ďalší dôkaz fungujúcej technickej analýzy. Dominancia BTC vystrelila až na 1:1 extension, takže môžeme potvrdiť, že sa jedná o vlnu č.3. Od tejto silnej úrovne urobila retracement presne na support ešte z minulého roka odkiaľ prišla znova reakcia. Na prvom grafe vidíme celkový pohľad a možné dokončenie vlny č.3

Na druhom grafe už vidíme presnejšie situáciu, ktorú som opisoval. Odmietnutie od 1:1 extension a následná reakcia na support.

Teraz musíme počkať, aby sme vedeli s presnosťou určiť či sa dominancia BTC uchýli do korekcie a teda vlny č.4, alebo ešte urobí posledný pohyb nahor a až potom príde korekcia. Každopádne altcoiny to extrémne schytali a preto by som sa nečudoval skôr stagnácii, alebo prípadnému poklesu dominancie.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (10.7.): Mieri Bitcoin na 16 000 USD?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Aktuální situace na bitcoinu je velmi zajímavá, protože veškeré možnosti o sražení ceny jsou velmi rychle vytažené zpět. Cena je poměrně manipulována, jak na Bitmexu tak na Binance. Cena nám díky tomu poměrně silně roste a zásadní pohyby se dějou v noci. Každou noc přichází pohyb ve stovkách dolarů. Aktuálně cena bitcoinu konsoliduje kolem 13 000 USD a je vysoká pravděpodobnost, že se na této ceně udrží opět do dnešního večera.

4 hodinový graf bitcoinu

Po breaku trianglu, kde whales poměrně dlouho akumulovaly kapitál, dochází k fázovanému růstu ceny. Může se stát, že se cena už jen tak nezastaví a tato manipulace s vytahovanými prudkými shorty bude trvat po celý tento týden. Je tedy velmi pravděpodobně, že bitcoin aktuálně míří na nové high aktuálního uptrendu, tj. nad 14 000 USD.

Bitcoin se  bude vracet na trendovou čáru

Zde bychom si měli hlídat korekce, které povedou na trend-line. Ovšem korekce může být i taková, že trh se vydá do strany a whales to tam udrží na hrubou sílu třeba týden. Z tohoto důvodu je potřeba si pečlivě stanovit strategii pro obchodování na bitcoinu. Každý chce být v trhu, pokud to vystřelí na all time high, na druhou stranu nikdo nechce být v trhu, když přijde 50% korekce. Je potřeb najít zajímavý kompromis, nebo sledovat produkty Crypto Kingdom, kde téměř 24 hodin monitorujeme chování bitcoinu a měníme pozice podle aktuální situace.

Konzervovat profit nebo držet BTC?

Já osobně jsem mezi 10 – 12 000 USD používal strategii konzervace zisků. Nyní 50 % kapitálu vždy zakonzervuji, tedy uzavírám cílený profit a 50 % nechávám letět, protože bitcoin chytl opět bullish slinu. Zatím je tato fáze umělého růstu a whales pravděpodobně čekají na sepnutí médií, aby se bitcoin opět zaplnil vysokou likviditou, neboť růstové objemy nevykazují příliš velkou aktivitu o proti minulým týdnům.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-