Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (14.8.): Bitcoin sa výrazne prepadol, obrovský rast Lisk

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

14.8.2019 – Cena bitcoinu sa za posledný deň výrazne prepadla. Niektoré altcoiny to využili na posilnenie svojej hodnoty.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín oslabil takmer o 7 percent a aktuálne sa obchoduje za 10 600 dolárov. Oproti minulej strede je to prepad až 8,5%. Najvyššia cena bitcoinu bola za posledných 7 dní 12 tisíc dolárov, najnižšia je teraz spomínaných 10 600 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti doláru len o jedno percento na 207,50 USD. Z týždenného pohľadu je podobne ako bitcoin v mínuse takmer 8,5%. V páre s bitcoinom je však Ethereum za týždeň v miernom pluse 0,5%.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila v priebehu posledných 24 hodín o jedno percento na 0,295 USD. Za týždeň je v mínuse voči doláru 5% a v páre s bitcoinom v pluse 3,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Napriek tomu, že z trhu ubudli miliardy dolárov sa niektorým altcoinom podarilo urobiť pekné zisky aj v páre s dolárom. Platí to najmä o Bitcoin Cash (+5,5%), Bitcoin SV (+4%), Cardano (+3,5%), Chainlink (+5,5%), Ethereum Classic (+5%), Bitcoin Gold (+11%), EDUCare (+8%), no najmä o Lisku, ktorý vyletel o parádnych 26%.

Z týždenného pohľadu sú voči doláru v pluse len Bitcoin Cash (+4%), Binance Coin (+4%), Ethereum Classic (+3%), Houbi Token (+3%), Lisk (+6%) a EDUCare (+18%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla v porovnaní s utorkom o 15 miliárd dolárov na 280 miliárd USD. Dominancia bitcoinu oslabila zo 68,8% až o 1,3% na 67,5%, čo poskytlo príležitosť mnohým altcoinom urobiť pekné percentá voči bitcoinu. Väčšina traderov však vo svojich analýzách predpokladá len korekciu predchádzajúceho oslabovania altov v páre s BTC.

Volume je aktuálne 54 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s BTC 18 miliárd USD. Onchainfx.com uvádza reálne volume bitcoinu 1,2 miliardy.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne