Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (14.5.): Bitcoin prvýkrát od 7/2018 prekonal $8000, XRP letí hore!

Avatar

Článok

zo dňa

prehlad-trhu-14-5-2019

14.5.2019 – Bitcoin si vytvoril nové tohtoročné maximum a takto vysoko bol naposledy v posledný júlový deň 2018. Altcoiny medzitým pokračujú v oslabovaní.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Najhodnotnejšia kryptomena na trhu Bitcoin sa aktuálne nachádza na úrovni 8000 dolárov, čo je najvyššia cena od 31. júla 2018. Len za posledných 24 hodín posilnil BTC o 13% a za týždeň už o nádherných 35%. Mnohí očakávajú korekciu, no aktuálne sa BTC na grafe správa veľmi nepredvídateľne a rozhodne nemožno vylúčiť ani ďalšie posilňovanie.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

300x250

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti včerajšku voči doláru o 10% na 208 dolárov. Za týždeň je v pluse 17%. Podobne ako ostatné altcoiny však pokračuje v oslabovaní voči BTC – za deň stratilo ETH 2,3% a za týždeň až 13%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)     

Ripple sa za posledný deň darilo ešte viac než Bitcoinu – posilnilo až o 23% (za týždeň je v pluse 29%). Aktuálna cena jedného XRP je takmer 0,40 USD. V páre s BTC posilnilo XRP za deň o 8,5% a za týždeň je v strate 5%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Medzi top skokanov dňa pochopiteľne patrí Bitcoin, ktorý posilnil o 13%. Viac než BTC pridali na svojej hodnote voči doláru už len XRP (+23%), IOTA (+15%), Holo (+17,5%). Z týždenného pohľadu 35% nárast Bitcoinu prekonal len Bitcoin Cash (+36%) a ABBC Coin (+49%). Všetky ostatné altcoiny sú v páre s BTC v červených číslach z denného aj týždenného pohľadu.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Oproti včerajšku stúpla kapitalizácia trhu o ďalších 26 miliárd dolárov na 239 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu je už na úrovni 59.2%, čo je o ďalších 0,3% viac než včera. Ako sme spomínali, takúto vysokú dominanciu nemal Bitcoin v priebehu celého posledného roka. Podobné čísla sme evidovali naposledy 12. decembra 2017. Potom však prišiel veľký preliv peňazí do altcoinov a dominancia BTC klesla až k 33%.

Podľa CoinMarketCap je aktuálne volume až 96 miliárd dolárov, z toho tvorí obchodovanie s BTC 30 miliárd USD. Portál onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len údaje TOP búrz (pretože je veľké podozrenie o tom, že väčšina neregulovaných búrz svoje volume falšuje) je reálne volume obchodovania s Bitcoinom 2,6 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Správy Bitcoin

Končiaci sa týždeň priniesol tradične mnoho zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Zaujali nás nielen cenové predikcie, ale aj rôzne dôležité fundamenty. Top topicom bol blížiaci sa halving. Nezmeškajte tohtotýždňový bohatý súhrn. 

Bitcoin

90 dní pred májovým halvingom Bitcoinu sme oslovili štyroch známych traderov zo slovenskej a českej kryptoscény, aby nám ilustrovali, ako to vidia s cenovým vývojom BTC pred touto očakávanou udalosťou. Ich technické analýzy, v ktorých je zohľadnené delenie odmeny za vyťaženie nového bloku BTC, nájdete v tomto našom článku.

Záujem o vyhľadávanie slovnej kombinácie “Bitcoin halving“ výrazne stúpa a necelé tri mesiace pred touto udalosťou už prekonal hodnoty spred predchádzajúceho halvingu v roku 2016. Uvádzajú to dáta Google Trends, ktoré potvrdzujú pozitívny sentiment v súvislosti s týmto dôležitým bitcoinovým fundamentom. Viac sa dočítate tu.

Až 40 nemeckých bánk vyjadrilo miestnemu finančnému regulátorovi BaFin predbežný záujem o poskytovanie služieb úschovy kryptomien Bitcoin, Ethereum a XRP. Tie, ktoré sa rozhodnú získať licenciu, budú musieť podniknúť konkrétne kroky. Podrobnosti sa dozviete tu.

Ratingová agentúra Weiss Ratings zdvihla s ohľadom na blížiaci sa halving a pozitívny cenový vývoj rating pre Bitcoin na “A-“, vďaka čomu sa posunul na prvé miesto. Ak vás zaujímajú podrobnosti a to, ako dopadli kryptomeny podľa rôznych kategórii (adopcia, miera rizika, technológia), dozviete sa to v tomto článku.

300x250

Známy propagátor Bitcoinu Anthony Pompliano verí, že BTC začal svoju cestu k cene 100 000 dolárov do konca roka 2021.  Podobne to vidí aj populárny trader PlanB, ktorý sa pri tejto predikcii opiera aj o svoj Stock to Flow model. PlanB okrem toho uviedol, že už neočakáva pokles ceny pod 8 200 USD.

Spoločnosť VanEck, ktorá minulý rok neúspešne žiadala o schválenie Bitcoin ETF, tvrdí, že každá inštitúcia by mala vložiť malé percento svojej investície do Bitcoinu. Odvoláva sa pritom na graf, ktorý znázorňuje, že investičné portfólio s malou účasťou v Bitcoine prináša v priebehu posledných rokov firmám najväčšiu ziskovosť.

V čase, kedy sa Bitcoin vrátil nad cenu 10 tisíc dolárov, sa opäť špekuluje o riziku prepadu ceny, ktorý by mohla spôsobiť čínska ponzi schéma PlusToken. Tá vraj mala minulý rok na svedomí prepad ceny zo 14 tisíc USD na necelých $7000 a aktuálne zrejme znova presúva svoje bitcoiny, ktoré má v držaní. Viac sa dozviete tu.

Altcoiny

Nadácia Litecoin Foundation stojaca za vývojom kryptomeny Litecoin uzavrela partnerstvo s firmou Cred. Jej klienti si môžu uzamknúť cez túto spoločnosť svoje litecoiny a dostať ročný úrok až 10%. Viac tu.

Svetové ekonomické fórum, ktoré sa konalo vo švajčiarskom Davose, otvorilo podľa hovorcu Cardano Foundation ich projektu mnoho nových dverí. Ak vás zaujíma, aké partnerstva sa pre Cardano rysujú, otvorte si tento článok.

O kryptomene Cardano sme sa včera rozprávali s ambasádorom tejto kryptomeny pre Českú republiku Jaromírom Tesařom. Hovorili sme nielen o fáze Shelley a stakingu, ale aj o komercializácii tohto projektu, jeho možnom prepojení s inými blockchainami či o smart kontraktoch. Rozhovor si môžete prečítať tu.

Na blockchaine kryptomeny Algorand budú spustené stablecoiny USDT spoločnosti Tether. Tie doteraz “bežali” na Ethereum, EOS, cez Omni na Bitcoine a tiež na Trone.

Mali by ste vedieť

  • Vedúci predstaviteľ Japonskej liberálnej demokratickej strany Kozo Yamamoto apeluje na krajinu, aby urýchlila proces vydania vlastnej národnej kryptomeny. Dôvodom je, aby bolo Japonsko konkurencie schopné pripravovanej čínskej kryptomene.
  • Donald Trump navrhol, aby sa americká tajná služba vrátila pod kontrolu Ministerstva financií. Ovplyvniť by to mohlo aj kryptomeny. Podrobnosti tu.
  • Magazín Forbes zverejnil zoznam TOP50 fintech spoločnosti pre rok 2020. Nachádzajú sa v ňom aj firmy, ktoré pracujú s blockchain technológiou. Viac sa dočítate tu.
  • Americká burza Coinbase Pro spúšťa možnosť obchodovania na páku. Podrobnosti tu.
  • Akcie čínskeho mining giganta Canaan začali po prudkom prepade hodnoty, ktorý nasledoval po zalistovaní na americkej burze Nasdaq konečne rásť. Canaan je prvou ťažobnou spoločnosťou, ktorá je verejne obchodovaná na americkom trhu.
Čítať ďalej

Cardano

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Cardano není akademický, ale komerční projekt

Avatar

Článok

zo dňa

od

Jaromír Tesař - Cardano rozhovor

V poslednom období neubehne deň, kedy sa v súvislosti s Cardano (ADA) neobjaví nejaká zaujímavá informácia. Rozhodli sme sa opäť vyspovedať Jaromíra Tesařa, ktorý je oficiálnym ambasádorom Cardano pre Česku republiku, aby sme vám priniesli čerstvé informácie zo zákulisia tejto nádejnej kryptomeny. Venovali sme sa pokrokom ohľadom stakingu a fázy Shelley, komunikácii s burzami, fáze Goguen a smart kontraktom a taktiež DeFi na ekosystéme Cardano. 

Staking na testnete z pohľadu komunitného záujmu zjavne prekonal očakávania. Môžeš našim čitateľom povedať nejaké konkrétne čísla?

Nejzajímavější číslo je rozhodně účast 672 aktivních poolů a velký zájem komunity. Tým IOHK v testnetu očekával asi 50 poolů a 100 by považoval za úspěch. V konsensuální distribuované síti, ve které figurují pooly je počet pool operátorů jedno z hlavních kritérií při posuzování míry decentralizace. Jak jsme nedávno viděli u projektu Bitcoin Cash, dominantní operátoři se bez ostychu rozhodli zavést nucené daně, které by měli platit všichni operátoři na další vývoj protokolu. Operátoři jsou ti, kteří mají právo se rozhodnout, na jaký blok se naváže a mohou tak ignorovat bloky těch menších, neboť mají dostatečný hashrate na to, aby z nepohodlného bloku udělali sirotka. Úplně stejně by se dali třeba cenzurovat transakce. Tohle se může stát jen tehdy, pokud má někdo v síti dominantní postavení a nejlepší obrana je distribuce moci, což je hlavním posláním decentralizovaných sítí. Decentralizaci nikdy neošidíte. Jakmile je někde skulina, lidé ji dříve či později využijí pro svůj vlastní prospěch. PoW není vůbec připravený na zneužití moci zevnitř systému. Pooly v PoW jsou ekonomicky motivováni stát se hegemony, neboť velikost poolu přímo ovlivňuje množství odměn. Dříve mohli velikost poolů regulovat domácí těžaři, kteří mohli přejít k menšímu poolu, pokud se jim nějaký zdál velký. S tím jak se stále více nevyplácí domácí těžba a sami pooly vlastní velké těžební haly, mizí ze scény i tento regulační prvek a ovlivní to snahy projektů jako BetterHash. 

Dalším zajímavým číslem z testnetu je ⅓ zamknutých ADA mincí, které jsou aktuálně v oběhu. Je vidět, že lidé mají o staking zájem. To je důležité, neboť zamčené mince tvoří permanentní rozpočet na bezpečnost. Už nyní je k útoku na síť skrze získání konsensuální dominance potřeba $330 000 000, nepočítaje pravděpodobný růst ceny mincí, pokud by se je útočník snažil vykouit. Síť bude od začátku relativně bezpečná a rozpočet na zabezpečení bude škálovat s rostoucím významem sítě, tedy s distribucí a růstem ceny mincí. Osobně očekávám, že na mainnetu bude zájem o staking mnohem vyšší a stakované budou ⅔ mincí v oběhu.

Mnoho ľudí v súvislosti so stakingom “zaspalo“ a následne zistili, že sa ho doňho budú môcť zapojiť najskôr až po spustení mainnetu. Kedy je to podľa teba reálne?

300x250

Očekávám, že to bude někdy v Q1 až Q2 letošního roku. Přechod proběhne přes dva hardforky a oznámený je zatím jen ten první a to na 20. únor.

TIP: Ak vás zaujíma Cardano, nezabudnite sledovať dianie vo facebook skupine Cardano [ADA] CZ/SK

Charles Hoskinson v posledných týždňoch hovorí aj o intenzívnej komunikácii s burzami. Čoho sa to týka? Zaujímalo by ma napríklad to, prečo Cardano stále nie je na Coinbase. Je to skôr vec cenovej špekulácie. Zalistovanie iných kryptomien na Coinbase totiž prispelo k rastu ceny daných tokenov…

Coinbase může kvůli regulacím zalistovat pouze decentralizované projekty a to se týká i mnoha dalších burz působících v USA. Jakmile se spustí mainnet, k zalistování dojde. V tomto kontextu je potřeba si uvědomit, že Cardano letos čeká globální marketing a to za asistence firem PwC a McCann. Tohle zatím v kryptu nebylo. Žádný projekt se nepokusil světově představit své řešení a nabídnout svoji síť masám. Z mého pohledu je tohle důležité, neboť krypto je stále vnímané jako způsob jak rychle zbohatnout, nebo místo, kde vás někdo podvede. Lidi si občas myslí, že krypto musí být něco, co reklamu nepotřebuje a co musí povstat ze spodu. To se ale moc nedaří a nefunguje. Částečně i kvůli rozhádané a rozštěpené komunitě, kde jednotlivci prosazují zájmy vybraného projektu místo toho aby si uvědomili, že kryptoměny mohou uspět jako celek. Mise Cardana není nutně o pokusu nahradit národní měny, ale možnosti nahradit zbytečné prostředníky všude tam, kde jejich činnost mohou převzít smart kontrakty a zajistit vyšší soukromí, spolehlivost, necenzurovatelnost, výhodnější cenu, transparenci, férovost a všechny další pěkné vlastnosti plynoucí z decentralizace. Na Cardano se dívejte třeba jako na Linux, nebo novodobý Microsoft s tím rozdílem, že vlastníci jsou sami uživatelé sítě. Je to projekt, který jde dělat revoluci skrze technologickou vyspělost, ne přes protest vůči stávajícím pořádkům. Mysleli jste si, že je blockchain pomalá a drahá databáze? Pro PoW to platí, ale PoS to změní. Nevěříte na tokenizaci? Problém je řešitelný, pokud se nebojíte komunikovat s lídry států či regulátory a síť je schopna všechny požadavky zajistit. Jestli marketing dopadne dobře, lidé začnou možností projektu využívat a Coinbase nebude se zalistováním dlouho otálet.

Čoraz horúcejšou témou je fáza Goguen a teda smart kontrakty. Ako bude prebiehať jej spustenie? Skús to prirovnať k Shelley.

Jakmile poběží Shelley, tedy fáze, kdy se rozjede decentralizace, bude údajně přidání smart kontraktů otázkou doslova několika řádků kódu. Na obojím se pracovalo paralelně a propojení nebude složité. Očekávám, že se jednoduše oznámí datum hard forku a po něm budou smart kontrakty realitou. Cardano bude mít právě kvůli kontraktům rozšířený UTXO model. Mělo by se tak předejít hackům, které jsme viděli v minulosti u Etherea, které UTXO nepoužívá. Uvidíme jak to bude fungovat.

Posledné dva-tri mesiace sa veľa hovorí a píše o decentralizovaných financiách (DeFi). Tu hrá  zatiaľ jednoznačne prvé husle blockchain Ethereum. Čo chystá v tomto smere Cardano? Kedy je reálne, že niečo podobné sa bude budovať aj na ňom?

Jakmile máte smart kontrakt platformu, můžete udělat vše co už existuje a něco k tomu přidat. Uvidíme další stabilní minci a možná se dočkáme dalšího Oracle projektu, který kontraktům zprostředkuje reálný svět. I to se dá do určité míry udělat decentralizovaně, pokud zprostředkování obalíte funkčním ekonomickým a reputačním modelem. Je potřeba říct, že existují i jiné smart kontrakt platformy, ale vše důležité se stejně děje na Ethereu. Všem ostatním ujíždí vlak a to hodně rychle. Každá technologie si musí najít své uživatele a adopce je možná větší oříšek, než technologii dodat. Ethereum je král a má obrovskou základnu vývojářů. Bude nesmírně těžké tento vlak dohánět.

Cardano má jedno eso v rukávu. Nebojí se spolupráce s regulátory a pracuje na vlastním systému pro digitální identitu. Díky tomu vám může zajistit soukromí ala Monero, ale plně v souladu s úřady. Vlastně bude jen na státech, jaké soukromí svým občanům dovolí a tady je to zase o lidech, aby si za svými právy více stáli. Požadavky státu mohou být třeba takové, že pokud někdo zaplatí v obchodě za zboží a bude to občan daného státu, musí se odvést daň. Pokud se tak stane, je vlastně státu jedno kdo platí a za co. Stále tu však bude nějaký prostor pro 100% anonymní mince, které jdou cestou vzdoru a revoluce. To je zcela v pořádku, ale není to cesta, po které kráčí Cardano. To má být skutečně komerční platformou, přes kterou půjde legálně vybudovat decentralizovanou konkurenci pro existující služby.

Moderní kryptografie umožňuje velmi zajímavé věci, ale z technického pohledu bylo potřeba jít na dřeň možností sítě. Doufejme, že se to podařilo. Pokud vám nevadí odhalit identitu za cenu lepšího úroku při půjčení peněz, nemusíte mít zbytečně velký kolaterál. Pravděpodobně vznikne nové odvětví, kdy právníci a smart kontrakty budou nějakou formou spolupracovat a digitální kontrakty do určité míry nahradí ty papírové, ze začátku minimálně v exekutivní části procesu. Zajištění důvěry mezi lidmi, kteří se navzájem neznají je stále nevyřešený problém a samotný transakční systém na to zkrátka nestačí. Když se podíváte do historie, tak přesně tenhle problém chtěli první kryptonadšenci řešit. Tady vidím velký potenciál. 

Hodně si slibuji také od vyřešení škálovatelnosti. Cardano bude schopné odbavit až 250 transakcí za vteřinu (TPS) v jednom shardu. S pouhými deseti shardy jsme tedy na 2500 TPS a s těmito čísly už se masové adopce bát nemusíme. Jsme na podobné úrovni, kterou zvládá třeba Ripple s obrovským rozdílem v úrovni decentralizace. 

Ak tomu rozumiem správne, okrem fázy Shelley (staking) a Goguen (smart kontrakty) má byť tento rok spustená aj fáza Basho, ktorá sa týka škálovateľnosti a interoperability. V súvislosti s tým ma zaujala správa od tímu Syscoin, ktorému sa vraj podarilo úspešne prepojiť s blockchainom Ethereum, teda urobili akýsi most pre interakciu dvoch rôznych blockchainov bez potreby tretej centralizovanej strany. Možno čakať niečo podobne v dohľadnej dobe aj od Cardano? Napríklad vytvoriť „most“ s Ethereum?

Vytvořit most není problém a IOHK má vymyšlené, jak důvěryhodně pracovat s PoW systémy. Není například problém napsat kontrakt, který udělá něco na základě toho, co se stane na PoW síti. Nyní to chce spíše domluvit se napříč projekty na standardizaci. Dříve či později k tomu dojde a můžeme pozorovat první vlaštovky. Propojování má z mého pohledu velký smysl, neboť přesně takhle funguje také internet. Platba kryptem v eshopu je svým způsobem také možná jen díky propojení sítí. Jako uživatel použijete nějaký web, přijde vám email a zaplatíte přes decentralizovanou síť vašeho oblíbeného projektu. A zkuste spočítat, kolik dalších stavebních kamenů a technologií musí existovat, aby tohle bylo možné a zároveň bezpečné. Výčet by vás mohl dost překvapit. Možná až propojení kryptoprojektů a jejich funkcionalit přinese vyšší adopci. V DeFi se tohle začíná pomalu dít a je potřeba v tom pokračovat i přes dílčí neúspěchy. 

Cardano nie je akademický, ale komerčný produkt. Toto zaznelo z úst Hoskinsona v poslednej dobe viackrát. V ktorých komerčných oblastiach by mohlo uspieť najskôr?

Cardano je platforma, která nabízí určité možnosti. Na co ji kdo použije už je na vývojářích, kteří se rozhodnou ji použít pro svůj byznys. V první řadě se nabízí cokoliv, co se týče financí, neboť programovatelnost peněz a distribuované vykonávání převodů a kontraktů je to, co je nové a doposud nevyzkoušené. Rád bych řekl, že by to mohli být věci spojené s požadavky na soukromí, či svobodou slova, ale mám trochu obavu, že o to lidé zase až tak nestojí a poptávka je nízká. Lidé v první řadě touží po něčem, co jim ušetří peníze nebo na tom vydělají. 

Zatím se ještě nezačalo s tokenizací, i když různě po světě už se něco málo realizuje. Například Švýcarsko už má zákon, který tokenizaci umožňuje. Akcie mohou velmi krásně fungovat digitálně bez nutnosti toho, aby se k tomu používal papír. V případě Cardana není práce s reálnou identitou překážkou. Nyní už je to hlavně o úpravě legislativy daných států. Technologie čeká už jen na to.

Charles Hoskinson tiež povedal, že dni spoločnosti IOHK, teda firmy, ktorej je generálnym riaditeľom, sa dokončovaním celého projektu pomaly blížia ku koncu. Je reálne, že Cardano bude hotovým decentralizovaným produktom už o rok či dva?

Projektu vždy nejvíce rozumí ti vývojáři, kteří ho vytvořili a roky o něm debatovali. V případě Cardana se bavíme o 5 letech vývoje. Vstoupit do takového projektu a začít do něj bezpečně implementovat změny může trvat hodně dlouho. Až skončí všech 5 vývojových fází projektu a proběhne decentralizace řízení, IOHK už nebude rozhodovat o tom, na čem se bude pracovat. Rozhodovat by měli uživatelé, či jejich zástupci, skrze nějakou formu hlasování. Vše se ladí, takže v tuhle chvíli nevím, jak to přesně bude vypadat. IOHK nejspíš nikam neodejte, stále u projektu bude a z mého pohledu je to jen dobře. Kdyby se objevily nějaké problémy v prvních letech provozu sítě, stávající tým má nejlepší předpoklady vše dobře vyřešit. Očekávám, že tým může mít méně práce a možná pár lidí začne pracovat na nějakém komerčním projektu, který bude na Cardanu postavený. Ale možná taky ne, už teď se mluví třeba o Oracles a dalších věcech, na kterých se pracuje pod pokličkou a ne nutně souvisí s tím, co vidíme v roadmapě. První fáze přechodu na mainnet bude 20 února, takže decentralizaci rozhodně uvidíme už letos. Krátce na to bychom se měli dočkat smart kontraktů a Charles slibuje, že se tento rok dočkáme i shardingu. Upřímně si myslím, že některé věci uvidíme až v roce 2021. To nejdůležitější, decentralizace a smart kontrakty budou letos. 

Mnoho lidí má za to, že projekty jako Cardano nepotřebujeme a že vše může pojmout Bitcoin. Nemůže. V první vrstvě má mnoho lidí zamčené velké bohatství a to včetně core vývojářů. Větší změny na první vrstvě se všichni bojí, neboť to ohrožuje jejich vlastní bohatství. Je logické, že vývoj probíhá jinde u jiných projektů a je to dobře i pro Bitcoin, neboť to může ukázat cesty, po kterých by se Bitcoin nikdy nevydal. Pokud selže PoS, Bitcoin to posílí. Pokud se za 5 let ukáže, že PoS spolehlivě funguje, může se Bitcoin v některých věcech inspirovat. Z Bitcoinu zkrátka nikdy nebude Ethereum a naopak. Je neuvěřitelné, jak se někteří lidé bojí vývoje, který probíhá jinde a hledají argumenty, proč musí selhat, přitom do krve bojují za vše, co se děje kolem Bitcoinu. Občas žasnu, jak lidé berou ostatním projektům právo na život. Jsem velký fanda Bitcoinu a myslím si, že tu má své místo, ale počítám s variantou, že to zkrátka nemusí být nejvíce decentralizovaný projekt, který bude umět všechno, co se nám může hodit. Hlavně, u Bitcoinu to nutně nevadí a pořád to bude vzácný asset a vývojáří stejně nechtějí, aby uměl všechno. Proč tedy rezignovat na budování další decentralizované a škálovatelné konsensuální sítě? Technologický vývoj se nedá zastavit a bude probíhat ať se to někomu líbí nebo ne. Nikomu na světě se zatím nepodařilo vytvořit technologii, která by nebyla překonaná. Bitcoin udělal nejspíš jeden člověk a zdrojový kód nebyl na začátku v nejlepší kondici. Přesto to stále funguje. Neexistuje racionální důvod, proč by neměl fungovat projekt, na kterém 5 let pracují špičky z různých IT oborů a tým má asi 200 lidí. To samozřejmě není záruka, že PoS bude fungovat na první pokus, ale my máme pokusů tolik, kolik jich budeme potřebovat. 

Ďakujeme za rozhovor.

Ak vás zaujíma Cardano, nezabudnite sledovať dianie vo facebook skupine Cardano [ADA] CZ/SK

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (14.2.): ADA, LTC, ETH – highcaps jsou stále v býčej nálade

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k trhu s kryptomenami. Dnes sa na trh vysoko kapitalizovaných altcoinov pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Aktuálně všichni netrpělivě čekáme, co se bude dít s bitcoinem po včerejší obrovské volatilní manipulaci s trhem. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že trh je tímto dnem velmi rozhozený, vysoce kapitalizované altcoiny v tom mají jasno.

ADA/BTC

Cardano to nebude mít vůbec lehké s pohyby vzhůru, protože v medvědím trhu za sebou nechalo opravdu hodně gapových konstrukcí, které budou rezistentní. Nyní ovšem můžu s klidnou hlavou říci, že se drží na topu jako klíště a připravuje si výstřel vzhůru.

Technická analýza ADA/btc

Technická analýza ADA/BTC

300x250

Z pohledu technické analýzy si neumím přestavit, že by tento graf měl dopadnout jinak, než dalším pokračováním růstu. Každý trendový obchodník, který vstupuje po korekci na další pokračování trendu, chce vidět několik indícií. ideálně, že pohybové indikátory klesají se stagnací ceny (splněno), pak že cena je velmi reakční na support – gapová struktura (splněno). Aktuálně si jenom počkat na otestování supportu a jdeme do hry.

LTC/BTC

Kdo by to byl řekl, že zřejmě největší soupeř bitcoinu, Litecoin, půjde v takovém bullish rallye právě před halvingem bitcoinu. To je jak, kdyby na svatbě patřila největší pozornost družičce.

Technická analýza LTC/BTC

Technická analýza LTC/BTC

Graf litcoinu je možná ještě více bullish, než graf Cardana. Sleduj respektující trendovku, kde se stále navyšuje low doteků. Krásný pinbar, který otestoval bod kontroly a zároveň skončil nad supportem. To je prostě z pohledu techniky opravdová krása. CCI klesá při stagnaci ceny. Litecoin si nyní připravuje půdu pro další pohyb vzhůru.

ETH/BTC

Posledních pár hodin jsem objevil plno článků, které píší o tom, že je ethereum totálně přepálené. Ono je potřeba vidět celý kontext, abychom pochopili, co jsem strukturálně na ethereu děje.

Technická analýza ETH/BTC

Technická analýza ETH/BTC

Nejdůležitější byl průstřel silné rezistence, která nyní bude supportem. Navíc to celé explodovalo patternem 123 low. Nyní pravděpodobně dojde k otestování supportu a následný pohyb etherea na bod kontroly (0,03 sts). Je tedy velmi logické, že cena se nyní tlačí vzhůru – celá situace je hodně v býčí náladě a každý sestřel ceny je nabírán.

Vzhledem k tomu, že Čína zastavila výrobu GPU, které jsou potřebné k těžbě etherea, tak očekávám, že cena etherea ještě vystřelí nezávisle na chování bitcoinu a zároveň cena karet půjde o 50-100 % vzhůru následující měsíce.

Závěr analýzy

Já už si pomalu připravuji bitmexové pozice a nabírám Litecoin a Cardano. Zároveň jsme upozorňovali naše VIP členy, aby dokončili nákup HW na těžbu kryptoměn, neboť karet přestane být dostatek, než se globální situace uklidní. Pokud bys měl zájem o těžbu kryptoměn, ozvi se nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Budú nemecké banky ponúkať úschovu kryptomien? Mnohé prejavili záujem

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-nemecko

Nemecký finančný regulátor BaFin informoval o  pozitívnom trende, ktorý sa týka adopcie kryptomien. Až 40 miestnych bánk a finančných inštitúcii totiž prejavilo predbežný záujem o možnosť ponúkania custody služieb úschovy kryptomien pre svojich klientov.

Aktualizovaný nemecký zákon o praní špinavých peňazí ponúka bankám a iným finančným inštitúciám možnosť poskytovania služieb správy cenných papierov, akcii, dlhopisov ale aj digitálnych mien vrátane Bitcoinu, Ethereum a XRP. Ešte pred jeho zavedením BaFin požiadal tieto inštitúcie o nezáväzne vyjadrenie k tomu, či by mali záujem ponúkať custody služby pre kryptomeny.

40 pozitívnych reakcii neznamená, že 40 bánk požiadalo o licenciu. Znamená to len to, že 40 finančných inštitúcii v Nemecku nevylučuje možnosť, že by rado túto službu poskytovalo.

Digitálne meny sa v posledných rokoch tešia čoraz väčšej popularite. Vzhľadom na to, že ich trhová kapitalizácia postupne rastie, regulátor musí riešiť otázku ich anonymity a rizík súvisiacich s ich zneužívaním na financovanie terorizmu či pranie špinavých peňazí. Záujemcov o poskytovanie služieb úschovy kryptomien preto upozornil, že tento produkt môžu ponúkať až po získaní potrebnej licencie. Tá je v súlade s novou smernicou o boji proti praní špinavých peňazí (AMLD5) prijatou na úrovni Európskej únie.

,,Trh rastie rýchlejšie, ako to predpovedalo Spolkové ministerstvo financií. Je to po požehnanie aj kliatba. Vysoký dopyt po licenciách na kryptomenovú úschovu ukazuje, že spoločnosti čoraz viac prijímajú technológiu blockchain a to aj vďaka novej legislatíve,” komentoval neočakávaný predbežný záujem nemeckých bank Frank Schaffler z FDP – Bundestagsabgeordnete.

300x250

Záujemcom o licenciu bol regulátorom stanovený termín november 2020, dokedy majú zaviesť postupy pre dodržiavanie predpisov tykajúce sa úschovy kryptomien a akéhokoľvek iného druhu podnikania, ktorý sa ich týka.

Zdroj: dailyhodl.com

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza (13.2.): Bitcoin je veľmi bullish, pred halvingom chce málokto predávať

Trader 2.0

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Bitcoin tento týždeň začal veľmi zaujímavo. Po nedeľnom dosiahnutí  hranice 10 000 dolárov sa dlho nad touto hranicou neudržal a v pondelok začal klesať až po hranicu 9 700 dolárov. Nasledujúce dni bol ale z tejto hladiny veľmi rýchlo vytiahnutý opäť nad 10 000 dolárov a pokračovali sme smerom UP do oblasti 10300 až 10450 dolárov, ktorá predstavuje dôležitú rezistenciu. V tejto hladine neprišlo k žiadnemu silnému zamietnutiu a momentálne sa pohybujeme do strany v tomto cenovom pásme.

Vzhľadom nato, že z hladiny 9 700 dolárov bola cena veľmi rýchlo vytiahnutá hore znovu nad 10 tisícovu hranicu si momentálne nemyslím, že príde výraznejšia korekcia, nakoľko každý takýto pohyb bude pravdepodobne veľmi rýchlo vytiahnutý smerom Up. Bitcoin je jednoducho veľmi bullish a tí čo nestihli nakúpiť na nižších hladinách čakajú na akýkoľvek menší pokles a okamžite nakupujú. Znovu musím zopakovať, že onedlho tu máme halving a jednoducho málokto chce teraz predávať.

Na 1D grafe môžeme vidieť stále pekný pohyb v stúpajúcom kanáli. Indikátor RSI nám ukazuje, že sa nachádzame v prekúpenej oblasti a vzhľadom nato si myslím, že bude potrebovať trochu vychladnúť na následný pohyb ceny Bitcoinu k hranici 11000 dolárov, kde by mal naraziť na dlhodobú trendovku. Z tohto dôvodu môže ísť Bitcoin pár dní do strany a následne atakovať spomínaných 11000 dolárov.

300x250

Dominancia

V poslednom článku som spomínal, že dominancia sa nachádza v kľúčovej oblasti 65 %, na 4H grafe sú viditeľné divergencie a mal by prísť pohyb UP. To sa nestalo a myslím, že na prekvapenie viacerých trejderov dominancia pokračovala hlbšie smerom dole.

Na 1D grafe vidíme, že RSI je v extréme prepredanej oblasti na hodnote 14. Taktiež vidíme prudký pohyb dole. Takéto prudké pohyby zvyčajne ukončuje dlhá, v tomto prípade červená svieca.

Dominancia je už v extrémnej zóne a je len otázkou času kedy príde zvrat.

Altcoin market cap

Pri altcoinovom market cape máme v podstate totožný ale obrátený prípad. Na 1D grafe vidíme, že sme prerazili hladinu 97 až 103 miliárd dolárov, kde si taktiež dovolím tvrdiť, že veľa trejderov očakávalo odraz smerom dolu.  Altcoiny túto hranicu bez menších problémov prerazili a momentálne sa nachádzame na hladine 111 miliárd dolárov.

Na grafe taktiež môžeme vidieť prudký pohyb smerom hore, ktorý je podobne zvyčajne ukončený dlhou, v tomto prípade zelenou vertikálou. RSI je v extrémne prekúpenej oblasti na hodnote takmer 87. Podobne ako pri dominancii Bitcoinu, je len otázkou času kedy príde zvrat.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (13.2.): O halving je záujem, Forbes & akcie Caanan

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin halving

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Google Trends: Vyhľadávanie Bitcoin halving potvrdzuje pozitívny sentiment

Google Trends je užitočný nástroj, ak chcete zistiť, aký je aktuálne záujem vo vyhľadávaní vami vybraných slov. V prípade Bitcoinu a s ním súvisiacich slovných kombinácii je to dobrý indikátor toho, či stúpa všeobecný záujem o túto tému. Pozreli sme sa na to, ako sa z dlhodobého pohľadu vyvíja vyhľadávanie Bitcoinu a spojenia Bitcoin halving. Viac sa dozviete tu.

Forbes zverejnil zoznam TO50 FinTech firiem. Šesť z nich súvisí s blockchainom

Magazín Forbes zverejnil zoznam 50 najlepších FinTECH spoločnosti pre rok 2020. Dostalo sa naň aj šesť firiem, ktoré poskytujú služby súvisiace s blockchain technológiou. Úspešnými blockchain firmami v TOP50 sa tento rok stali Axoni, Chainalysis, Coinbase, Everleder, MakerDao a Ripple. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Coinbase Pro spúšťa funkciu obchodovania na páku

Americká burza Coinbase Pro patriaca pod zmenáreň Coinbase začala podporovať obchodovanie na páku. Jej vybraní zákazníci môžu odteraz používať 3-násobnú obchodnú maržu. Funkcia má niekoľko obmedzení týkajúcich sa regiónov a tiež statusu zákazníka. Viac sa dozviete tu.

Akcie čínskeho mining giganta sa prebúdzajú k životu

Akcie čínskeho mining giganta Canaan, ktoré sa stali v poslednom štvrťroku 2019 prvými verejne obchodovanými akciami ťažobnej bitcoinovej spoločnosti na americkej burze Nasdaq, sa prebúdzajú k životu. Po prvotnom IPO, v rámci ktorého firma získala o 75% menej financií, než si predstavovala, sa cena prepadla z pôvodnej hodnoty 13 dolárov v polovica decembri len na 4,65 USD. Aktuálne však už stúpli nad 8 dolárov. Canaan je hlavným konkurentom najväčšieho výrobcu ťažobných zariadení Bitman, ktorý rovnako tak sídli v Číne a rád by sa dostal obchodovateľnou spoločnosťou na americkom trhu. (cointelegraph.com)

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Google Trends: Vyhľadávanie Bitcoin halving potvrdzuje pozitívny sentiment

Avatar

Článok

zo dňa

od

Google Trends Bitcoin

Google Trends je užitočný nástroj, ak chcete zistiť, aký je aktuálne záujem vo vyhľadávaní vami vybraných slov. V prípade Bitcoinu a s ním súvisiacich slovných kombinácii je to dobrý indikátor toho, či stúpa všeobecný záujem o túto tému.

Google Trends uvádza záujem o dané kľúčové slovo na škále od 1 do 100 bodov. Čím vyššie číslo, tým bol záujem v danom čase vyšší. Vyhľadávanie je možné filtrovať podľa regiónov či obdobia.

Bitcoin od maxima veľmi ďaleko

Najprv sa pozrime na dlhodobý 5-ročný graf u slova “Bitcoin“. Už na prvý pohľad je zrejmé, že od rovnakého záujmu, aký sme sledovali koncom roka 2017, sme stále extrémne ďaleko. V čase písania tohto článku sme na 13 bodoch, pričom 100 (doterajšie maximum) sme zaznamenali medzi 10. až 16. decembrom 2017. Žiadny hype podobný obdobiu, kedy Bitcoin dosiahol doterajšie all-time-high sa teda v tomto čase zďaleka nedeje. O skutočnom “FOMO” nemôže byť teda ani reč. Tieto čísla možno vnímať s perspektívou do budúcnosti aj pozitívne – je tu obrovský priestor pre ďalší rast záujmu a nikde nie je napísané, že nemôže prekročiť aj hodnoty z konca roka 2017. To všetko by sa mohlo potenciálne zhodnotiť v cene Bitcoinu v budúcom predpokladanom bullrune.

Bitcoin halving je bullish

Zaujímavý je pohľad na kombináciu slov “Bitcoin Halving” v celosvetovom meradle. Sme už na približne rovnakých hodnotách (dokonca už o 1 bod vyššie), ako pri predchádzajúcom delení odmeny za vyťaženie nového bloku v lete 2016 a vyzerá to tak, že táto kombinácia slov by sa mohla pred tohtoročným halvingom dosiahnuť s obrovským náskokom nové ATH. 88 dní pred ním je totiž ťažko predstaviteľné, že by nastolený trend vyhľadávania “bitcoin halving” nepokračoval.

300x250

2-bitcoin-halving-5-rokov

Z týchto dvoch grafov možno vyčítať, že história sa zatiaľ opakuje. Najprv stúpa záujem o vyhľadávanie “bitcoin halving” (2016 a 2020) a následne o samotný Bitcoin (2017 a dúfajme, že aj 2021?). Dôležitým pozitívnym signálom je, že vyhľadávanie “Bitcoin halving” už teraz prekonáva jeho vyhľadávanie v roku 2016. To stavia silné základy, aby sa niečo podobne opakovalo v budúcnosti aj v súvislosti so samotným Bitcoinom.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Coinbase Pro spúšťa funkciu obchodovania na páku

Avatar

Článok

zo dňa

od

Coinbase Pro

Americká burza Coinbase Pro patriaca pod zmenáreň Coinbase začala podporovať obchodovanie na páku. Jej vybraní zákazníci môžu odteraz používať 3-násobnú obchodnú maržu.

,,Náš pákový efekt je založený na analýze trhu,” uviedol hovorca Coinbase pre portál Cointelegraph. ,,Rozvíjame sa spôsobom, ktorý je z nášho pohľadu zodpovedný voči našim zákazníkom a zároveň im poskytuje primerané množstvo pákového efektu na obchodovanie.”

Páku na Coinbase Pro môžu začať využívať obyvatelia 23 vybraných štátov. 3-násobná marža je v porovnaní so 100-násobným pákovým efektom, ktorý ponúka BitMex, či s 50x pákou na Binance, výrazne nižšia. ,,Budeme monitorovať jej využívanie a priebežne budeme vyhodnocovať tuto funkciu,” uviedol hovorca Coinbase na otázku, aké sú ďalšie plány firmy v súvislosti s pákovým obchodovaním.

Pákové obchodovanie má obmedzenie nielen podľa regiónu, ale aj jeho aktivity obchodníka na platforme. Inak povedané odstupné bude len tým zákazníkom, ktorí preukazujú pravidelnú činnosť na platforme. Získajú tým kvalifikáciu pre obchodovanie s maržou.

Toto pravidlo možno vnímať na prvý pohľad pozitívne, pretože pôsobí ako prevencia pred tým, aby sa pri obchodovaní s pákou nepopálili neskúsení traderi.

300x250

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Forbes zverejnil zoznam TO50 FinTech firiem. Šesť z nich súvisí s blockchainom

Avatar

Článok

zo dňa

od

Forbes

Magazín Forbes zverejnil zoznam 50 najlepších FinTECH spoločnosti pre rok 2020. Dostalo sa naň aj šesť firiem, ktoré poskytujú služby súvisiace s blockchain technológiou.

Úspešnými blockchain firmami v TOP50 sa tento rok stali Axoni, Chainalysis, Coinbase, Everleder, MakerDao a Ripple.

V čiastkových kategóriách platby, nehnuteľnosti a poistenie boli spomenuté aj firmy ako Plaid, Opendoor či Lemonade.

Zoznam TOP50 FinTech firiem bol uvedený v abecednom poradí, preto nie je možné určiť, či Forbes považuje za úspešnejšiu respektíve perspektívnejšiu firmu Coinbase alebo MakerDAO a podobne. Uvedené je však to, že spomedzi 6 blockchain firiem disponuje najväčším objemom finančných prostriedkov Coinbase s hodnotou 525 miliónov dolárov. Druhá je firma Ripple stojaca za kryptomenou XRP s hodnotou 293 miliónov dolárov. Firma Everledger bola na tom “najhoršie“ len s 20 miliónmi.

Zaujímavé je, že 48 z 50 vybraných firiem uvádza ako svoje domáce sídlo USA. Zostávajúce dve firmy sa nachádzajú vo Veľkej Británii. V skutočnosti tak možno tento výber považovať skôr za zoznam TOP50 amerických fintech spoločnosti, než najlepšie technologické firmy na celom svete.

300x250

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (12.2.): Mieri Ethereum na 300 USD?

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Ethereum Čuraj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k trhu s kryptomenami. Dnes sa na Ethereum pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Není tomu dávno, co jsem dával analýzu, že Ethereum trefí profit 230 USD a to vyšlo naprosto přesně. Nyní to vypadá, že ethereum překonává svoji velmi silnou rezistenci. Samozřejmě bychom měli počkat na uzevření dnešního dne, ale orderbook na bitmexu je velmi býčí. Pojďme se na to celé podívat.

ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Velmi silná rezistence aktuálně padá a vypadá to na dojezd z denního grafu celé této rezistence. Následně dojde k otestování už supportu a dalšího pokračování růstu. Tato rezistence je obrovsky důležitá, protože je tam vytvořený výběžek z května 2019.

300x250

ETH/USD

Analýza ETH/USD

Analýza ETH/USD

Celá akumulační konstrukce na ethereu končí na 310 USD, pak je velký úbytek historický akumulovaných objemů. Silná rezistence aktuálně padá a horní výběžek na 300 USD bude pravděpodobně zdolaný. Navíc síla orderbooku je velmi silná a bitcoin tomu napomáhá.

Můžeme překonat výběřek na 360 USD?

Denní graf ETH/USD

  • Varinta 1 (modrá šipka): Muselo by zde nastat opravdové šílenství a silný FOMO efekt na bitcoinu, který by pravděpodobně zamířil nad 12 000 USD
  • Varianta 2 (žlutá šipka): Tato verze je více realistická, to znamená ETH někam k 300 USD a pak korekce spolu s bitcoinem

Závěr analýzy

Vzhledem k tomu, že výstřel etherea byl velmi rychlý a ethereum patří k v našem halovém komplexu stále k prioritním kryptoměnám k těžení, máme stále k dispozici ceny hardwaru před výstřelem ceny etherea, takže za super levné ceny. Pokud bys měl zájem o těžbu v bezkonkurenční hale, ozvi se nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-