Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (13.8.): Nízke volume, Bitcoin stagnuje, altcoiny oslabujú

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

13.8.2019 – Cena bitcoinu sa za posledných 24 hodín výraznejšie nezmenila. Volume trhu je nízke, altcoiny mierne oslabujú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín oslabil o pol percenta a aktuálne sa obchoduje za necelých 11 400 dolárov. V porovnaní s minulým týždňom je v strate 4,5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla o 2 percentá na necelých 210 dolárov. Oproti minulému týždňu sa Ethereum prepadlo o takmer 10 percent. V páre s bitcoinom je za posledných 7 dní v mínuse 5%.

eth

XRP (Ripple)

XRP oslabilo za posledný deň o jedno percento na 0,298 USD. Oproti minulému týždňu je voči doláru v mínuse 7 percent a v páre s bitcoinom v mínuse necelé 3 percentá.

xrp

Top skokani a prepadáky

Posledných 24 hodín je v znamení oslabovania celého trhu. V zelených číslach sa podarilo skončiť len niekoľkým altcoinom. Platí to o Dash (+1,5%), HedgeTrade (+3%), Bitcoin Diamond (+3,5%), Energi (+3%) a Lambda (+5%).

Výraznejšie oslabovanie evidujeme u Litecoin (-4%), Cardano (-4,5%), VeChain (-4%), Egretia (-7,5%), Lisk (-4%) a BitTorrent (-4%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla o tri miliardy na 295 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu stúpla o 0,3% na 68,8%.

Volume je 43 miliárd dolárov, čo je v porovnaní s číslami, na ktoré sme boli zvyknutí pred prázdninami, veľmi nízke číslo. Obchodovanie s bitcoinom tvorí podľa CoinMarketCapu 13 miliárd dolárov. Onchainfx.com podľa svojej prísnejšej metodológie uvádza reálne volume BTC len necelých 500 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne