Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (13.3.): Na jazde Bitcoinu sa vezú aj altcoiny, krásne rastú

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

13.6.2019 – Takmer celý trh je aktuálne v zelených číslach. Bitcoin posilnil, no ešte viac sa darí altcoinom.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Bitcoin posilnil oproti včerajšku o dve percentá a aktuálne sa obchoduje za cenu vyše 8100 dolárov. Je to o približne 3,5% viac než takto pred týždňom.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum stúpla za 24 hodín o pekné štyri percentá a je takmer v 5-percentom týždennom pluse. Aktuálne stojí jeden ETH 259 dolárov.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Rast evidujeme aj u XRP, ktoré pridalo voči doláru 2,5%. Zmazalo zároveň straty z predchádzajúcich dní a aktuálne je zhruba tam, kde minulý štvrtok. Jedno XRP stojí 0,40 USD.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Posledných 24 hodín bolo v znamení rastu viacerých popredných altcoinov. O 6% posilnil Binance Coin, o 9% Bitcoin SV, 5-percentný rast evidujeme u Tronu (TRX) a štvorpercentný u Cardana (ADA). NEO je v pluse 5%, Zcash 7%, BitTorrent 7,5% a Nano 5%. Osobitnou kategóriou je Aurora, ktorá vyletela o 91% a zaradila sa na 29. miesto najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

V mínuse je za posledný deň Litecoin o zhruba 3 percentá, no ide len o očakávanú korekciu predchádzajúceho rastu. LTC je z týždenného pohľadu stále v krásnom pluse 30%.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia stúpla na 261 miliárd dolárov, čiže o ďalších 6 miliárd v porovnaní so stredou. Dominancia Bitcoinu medzitým klesla na 55.1% (z 55.4%), čo sa prejavilo na raste hodnoty altcoinov v páre s BTC.

Volume celého trhu je aktuálne na úrovni  64 miliárd dolárov. Obchodovanie s  Bitcoinom z toho tvorí 18 miliárd USD. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC na úrovni 772 miliónov USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne