Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (12.8.): Bitcoin za týždeň v miernom mínuse, top skokan Binance Coin

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

12.8.2019 – Bitcoin sa v porovnaní s minulým týždňom mierne prepadol. Väčšina altcoinov zaznamenala výraznejšie straty.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o pol percenta na niečo vyše 11 400 dolárov. Z týždenného pohľadu je v mínuse necelé percento. Počas posledných 7 dní sa pohyboval v cenovom rozmedzí $11 200 až 12 200 dolárov.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti včerajšku o necelé dve percentá na 214 dolárov. V porovnaní s minulým pondelkom je ale v mínuse 7 percent. V páre s bitcoinom stratilo Ethereum za týždeň 6 percent svojej hodnoty.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP posilnila oproti včerajšku o 1,5% na 0,30 USD. Za týždeň je však v mínuse voči doláru o 6% a v páre s bitcoinom o 5,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Za posledných 24 hodín sa najvýraznejšie darilo Bitcoin Cash (+5,5%), Cosmos (+6%) a Bitcoin Diamond (+5%). Výraznejšiu stratu evidujeme len u Crypto.com chain ktorý oslabil o 5% (za týždeň až o 14%).

Z pohľadu posledných 7 dní sú top skokanmi Binance Coin (+9%), Huobi Token (+9,5%), Bytecoin (+9%) a EDUCare (+11%).  Výrazne straty naopak sledujeme voči doláru u Litecoin (-9%), NEO (-11%), Maker (-17%), Crypto.com chain (-14%), Bitcoin Gold (-16%), BAT (-15%) či PundiX (-15%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je pod 300 miliardami  na hodnote 297 miliárd USD. Dominancia bitcoinu je na úrovni 68,5%, čiže o zhruba o percento nižšie, než bola pred pár dňami, kedy vytvorila svoje maximum od marca 2017.

Volume trhu je aktuálne len 48 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 15 miliárd. Onchainfx.com reportuje podľa svojej prísnejšej metodiky reálne objemy obchodovania s bitcoinom na hodnote len 680 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne