Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (12.8.): Bitcoin za týždeň v miernom mínuse, top skokan Binance Coin

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

12.8.2019 – Bitcoin sa v porovnaní s minulým týždňom mierne prepadol. Väčšina altcoinov zaznamenala výraznejšie straty.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o pol percenta na niečo vyše 11 400 dolárov. Z týždenného pohľadu je v mínuse necelé percento. Počas posledných 7 dní sa pohyboval v cenovom rozmedzí $11 200 až 12 200 dolárov.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti včerajšku o necelé dve percentá na 214 dolárov. V porovnaní s minulým pondelkom je ale v mínuse 7 percent. V páre s bitcoinom stratilo Ethereum za týždeň 6 percent svojej hodnoty.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP posilnila oproti včerajšku o 1,5% na 0,30 USD. Za týždeň je však v mínuse voči doláru o 6% a v páre s bitcoinom o 5,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Za posledných 24 hodín sa najvýraznejšie darilo Bitcoin Cash (+5,5%), Cosmos (+6%) a Bitcoin Diamond (+5%). Výraznejšiu stratu evidujeme len u Crypto.com chain ktorý oslabil o 5% (za týždeň až o 14%).

Z pohľadu posledných 7 dní sú top skokanmi Binance Coin (+9%), Huobi Token (+9,5%), Bytecoin (+9%) a EDUCare (+11%).  Výrazne straty naopak sledujeme voči doláru u Litecoin (-9%), NEO (-11%), Maker (-17%), Crypto.com chain (-14%), Bitcoin Gold (-16%), BAT (-15%) či PundiX (-15%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je pod 300 miliardami  na hodnote 297 miliárd USD. Dominancia bitcoinu je na úrovni 68,5%, čiže o zhruba o percento nižšie, než bola pred pár dňami, kedy vytvorila svoje maximum od marca 2017.

Volume trhu je aktuálne len 48 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 15 miliárd. Onchainfx.com reportuje podľa svojej prísnejšej metodiky reálne objemy obchodovania s bitcoinom na hodnote len 680 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.