Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (12.6.): Bitcoin zmazal včerajší prepad, altcoiny posilňujú

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

12.6.2019 – Bitcoin mal v priebehu posledných 24 hodín tendenciu klesať, no aktuálne je približne na rovnakej cene, ako včera. Viaceré altcoiny medzitým posilňujú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Cena Bitcoinu je v čase písania tohto článku na úrovni 8000 dolárov, čo je o približne pol percenta viac než v utorok. Bitcoin za posledných 24 hodín najprv klesol až k cene 7750 USD, no svoju stratu dokázal zmazať. Z týždenného pohľadu je v pluse dve percentá.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum stúpla oproti včerajšku o jedno percento na niečo vyše 248 dolárov. Je to zároveň o 1,5% viac než minulú stredu.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Hodnota XRP tokenu mierne klesla – o zhruba pol percenta na 0,39 USD. Z týždenného pohľadu je XRP v mínuse dve percentá.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Medzi TOP skokanov dňa môžeme zaradiť Litecoin s rastom o 7,5%, Binance Coin (+4%), Cardano (+6%), Zcash (+5%), Lisk (+5,5%), Bitcoin Diamond (+6%) a Huobi Token (+5%). Top skokanom týždňa je Litecoin (+34%), ktorému sa blíži halving, čo je zjavne veľmi silný fundament.

Viac než o tri percenta oslabili VeChain (-3,5%), Chainlink (-3%), Zilliqa (-6%) a Aurora (-25%), ktorá tak zmazala väčšinu svojho predchádzajúceho rastu.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla oproti včerajšku o dve miliardy na 255 miliárd USD. Dominancia BTC medzitým klesla o 0,2% na 55.4%, čo dáva priestor altcoinom na rast.

Volume je na úrovni 61 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 18 miliárd dolárov. Onchainfx.com tvrdí, že reálne volume BTC je na úrovni len 730 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne