Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (12.4.): Bitcoin padol o štyri percentá, altcoiny majú ďalší krvavý deň

Článok

prehľad trhu
prehľad trhu

12.4.2019 – Bitcoin klesol na cene oproti včerajšku takmer o štyri percenta. Altcoiny zaznamenali ešte výraznejšie straty.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Cena Bitcoinu klesla oproti včerajšku takmer o celé štyri percentá a aktuálne sa drží tesne nad úrovňou 5000 dolárov. Oproti minulému týždňu je BTC stále v pluse 1,4%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum klesla ešte o čosi výraznejšie než u Bitcoinu (-4,1%) na 164,50 USD. Za posledných sedem dní je v pluse 1,7%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Ripple podobne ako Bitcoin a Ethereum kleslo za posledný deň zhruba o štyri percentá. Z týždenného pohľadu je v mínuse až 8 percent.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Skokan je medzi kryptomenami zo zoznamu TOP50 len jeden. Crypto.com Chain (CRO) zaznamenal ďalší 23% rast a je už 22. najhodnotnejšou kryptomenou na trhu. Za posledný týždeň posilnil tento projekt už o 86%.

Ostatné altcoiny majú za sebou ďalší krvavý kúpeľ. Najviac oslabili Litecoin (-8%), Bitcoin SV (-9%), Ehtereum Classic (-7%), Maker (-10%), NEM (-8%), OmiseGO (-8,5%), Qtum (-6%), Lisk (-6,5%), Zilliqa (-7%), BitShares (-8%) IOST (-8,5%), Verge (-7%) či Bitcoin Diamond (-9,5%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trh stratil za posledné tri dni viac než 15 miliárd dolárov a aktuálne je na úrovni 170 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu stúpla už na 52.1%, čo sa prejavuje na spomínanom oslabovaní altcoinov nielen voči doláru, ale aj v páre s BTC. Volume je podľa CMC 55 miliárd dolárov, z toho obchodovanie s Bitcoinom tvorí 15 miliárd USD. Podľa onchainfx.com je reálne volume Bitcoinu, kde sa nezarátavajú údajne falšované reporty neregulovaných búrz, len 720 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.