Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (11.7.): Po raste veľký pád! Bitcoin klesol o 11%

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

11.7.2019 – Cena Bitcoinu za posledných 24 hodín výrazne klesla, no v prípade altcoinov to bolo ešte horšie. Pozrite si dnešný prehľad trhu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín oslabil o 11% a aktuálne sa obchoduje za 11 500 dolárov. Predtým než začal výrazne klesať sa obchodoval za vyše 13 tisíc USD. Aktuálna cena Bitcoinu je o 2,3% nižšie, než pred 7 dňami.

Ethereum

Cena Ethereum oslabila až o 12,5%, keď padla na 271 dolárov. V porovnaní s minulým štvrtkom ide o oslabenie 9 percent voči doláru. V páre s Bitcoinom je na tom Ethereum ešte horšie. Za deň kleslo o 1,5% a za týždeň je v mínuse 6,7%.

eth

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena XRP oslabila za posledný deň voči doláru o 16% a aktuálne sa predáva za 0,33 USD. Za týždeň ide už o prepad 17%. V páre s Bitcoinom je v mínuse 15% v priebehu posledných 7 dní.

xrp

Top skokani a prepadáky

Popredné kryptomeny sú v drvivej väčšine v červených číslach. Neplatí to len o Crypto.com chain, asi najúspešnejšej kryptomene posledných mesiacov, ktorá pridala na svojej hodnote ďalších 18% a s rastom 50% za posledných 7 dní sa zaradila už na 20. priečku v trhovej kapitalizácii. Posilnila aj Aurora (+7%).

Na opačnej strane sú veľké prepady. Ethereum kleslo o 12%, XRP o takmer 16%, Litecoin o 14%, EOS o 21%, Tron o 17%, Bitcoin SV o 18%, Cardano o 14%, Stellar o 11% či Monero o 11%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodnote 313 miliárd dolárov, čo je oproti včerajšku obrovský prepad o 40 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu však stále rastie. Dnes je už na úrovni 65.4%, čo je o ďalších 0,4% viac než včera.

Volume je aktuálne na úrovni 103 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí zhruba tretinu – 33 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC 3,5 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.