Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (11.6.): Bitcoin posilnil, Litecoin pridal 10%!

Článok

prehlad-trhu-litecoin

11.6.2019 – Posledných 24 hodín bolo v znamení rastu cien kryptomien voči americkému doláru. Nerástol len Bitcoin, ale aj viacero popredných altcoinov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Cena Bitcoinu oproti včerajšku posilnila o deväť percent na 7950 dolárov. Je to o necelé percento menej, než pred týždňom a zároveň o približne 1000 dolárov menej, než tohtoročné high.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum je aktuálne 245 dolárov, čo je o štyri percentá viac než v pondelok. Z týždenného pohľadu je ETH rovnako ako Bitcoin v približne jednopercentnej strate.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

XRP posilnilo len o jednu percento na 0,395 USD. Z týždenného pohľadu je v mínuse 5 percent.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Z vysoko kapitalizovaných altcoinov evidujeme najvýraznejší rast u Litecoinu, až o 10 percent. Litecoin je taktiež v peknom týždennom pluse 23%. Okrem neho sa darilo aj Crypto.com chain (+7%), Chainlink (+5%) či Zilliqa (+7%). Osobitne treba spomenúť skok Aurora o 78%.

Straty evidujeme u Ontology (-4,5%) a OmiseGo (-4%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia je na úrovni 253 miliárd dolárov, čo znamená, že do trhu pribudlo za posledný deň 6 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu sa stále drží na úrovni 55,6%.

Volume (objem obchodov) je rovnako ako včera na úrovni 62 miliárd dolárov,  pričom obchodovanie s Bitcoinom tvorí z toho takmer 18 miliárd USD. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC na úrovni 737 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne